News

#530 Newsy z dnia 31.12.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Wycofali Bitcoina, więc postanowili założyć nową platformę; Wielka Brytania reguluje przepisy i sprawdza istniejące firmy; Wyniki sondaży z Chin, Stanów Zjednoczonych i Niemiec; Niewielkie korekty przed Sylwestrem.

• Wycofali Bitcoina, więc postanowili założyć nową platformę:

Amerykański adwokat i deweloper – Jeff Vandrew Jr. – przyrzekł wypuścić alternatywę dla popularnej platformy crowdfundingowej Patreon za pomocą procesora płatności BTCPay. W serii tweetów, Jeff opublikował próbną stronę dla LibrePatron, która jak twierdzi, zawiera „pełny zestaw funkcji” samego Patreon. Platforma została otwarta po kilku miesiącach testów.

Jak donosi Bitcoinist, pojawiły się głosy, że użytkownicy Patreona rezygnują z usługi na korzyść opcji Bitcoina i Open Source.

Bardziej niż cokolwiek, poskładałem to razem, aby udowodnić, że wiele cenzorskich produktów z Doliny Krzemowej może być łatwo zastąpionych.

W zeszłym tygodniu psycholog Jordan Peterson ogłosił, że pracuje nad platformą konkurencji i osobiście akceptuje transakcje Bitcoinem, po tym, jak zdecydował się opuścić Patreona w ramach protestu.

Będziemy próbować ustawić ten system na modelu subskrybenta, który jest analogiczny do Patreona.

– powiedział w pierwszym filmie, dodając, że produkt ma kilka dodatkowych funkcji.

BTCPay jest nowopowstałą alternatywą dla standardowych metod akceptowania płatności Bitcoinem. Celowo przeciwstawia się scentralizowanym metodom operacyjnym nazw takich jak BitPay i Coinbase. Projekt umożliwia przetwarzanie płatności bez polegania na podmiotach trzecich.

Vandrew w ten sposób obiecał umieszczając posty na Twitterze, że przyszli użytkownicy LibrePatron będą całkowicie samowystarczalni:

LibrePatron jest samo-hostowany! (…) Oznacza to, że kontrolujesz wszystkie swoje dane. Żadne strony trzecie nie są zaangażowane, nawet ja.

Użytkownicy mogą już instalować własne instancje klienta LibePatron za pośrednictwem Github, a firma Vandrew zwraca się do użytkowników technicznych o pomoc w zapewnieniu poprawnego działania produktu.

• Wielka Brytania reguluje przepisy i sprawdza istniejące firmy:

Brytyjski organ nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (FCA) ujawnił, że prowadzi dochodzenie w sprawie 18. firm z wykorzystaniem kryptowalut, jak wynika z lokalnego dziennika.

Odpowiadając na żądanie ustawy o wolności informacji (FOI) z publikacji, FCA stwierdziło, że od maja tego roku zamknęła zdecydowaną większość swoich dochodzeń w sprawach związanych z kryptowalutami.
Z ogólnej liczby 67 takich dochodzeń wynika, że ​​49 dobiegło końca, albo poprzez ostrzeżenie dla osób zaangażowanych, albo przyznanie, że nie ma wystarczających dowodów na poparcie podejrzeń urzędników.

Statystyki były prowadzone dokładne od 12. listopada, ale ze względu na trwający charakter postępowania, FCA odmówiła podania jakichkolwiek informacji identyfikujących dla pozostałych 18 celów sondy.

U.K. jest obecnie w trakcie przewrotu w związku z rodzimą gospodarką kryptowalutową. Wśród ustawodawców pragnienie przyjęcia nieco twardej postawy wobec branży spotkało się z opozycją ze strony źródeł związanych z kryptowalutą, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio.

W październiku raport brytyjskiego organu ds. Federacji biznesu argumentował, że „złe regulacje są gorsze od braku regulacji”. Natomiast w tym miesiącu władze podatkowe wypuściły pierwsze wcielenie porad podatkowych dla prywatnych inwestorów kryptowalutowych.

Według informacji przekazanych przez Sky News, ponad 300 podmiotów kryptograficznych przestało działać w Wielkiej Brytanii w 2018 roku. W tym samym czasie niedawne badanie opinii publicznej wykazało dużą świadomość o kryptowalutach wśród konsumentów w Wielkiej Brytanii.

• Wyniki sondaży z Chin, Stanów Zjednoczonych i Niemiec:

Chińskie badanie przeprowadzone z udziałem 4.200 respondentów wykazało, że 4% z nich jest skłonnych zainwestować w kryptowaluty w przyszłości. Dane przekazał lokalny chiński magazyn o kryptografii „8btc”.

Zgodnie z odpowiedziami uzyskanymi podczas badania dotyczącego kryptografii, około połowa respondentów słyszała o następujących pojęciach: kryptowaluta, cyfrowa waluta lub Bitcoin.

Z drugiej strony, 63% respondentów uważa, że ​​nie ma potrzeby używania kryptowalut jako środka płatniczego. Również, tylko 22% badanych osób było świadomych koncepcji tokenów opartych na technologii Blockchain.

Niedawno chiński rząd opublikował swój najnowszy ranking kryptowalut, który umieszcza Bitcoina na 18. miejscu. Na jego szczycie znajduje się EOS. Drugie miejsce zajmuje trzecia co do wielkości kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej, Ethereum.

Sondaż przeprowadzony przez byłego kongresmana Stanów Zjednoczonych, Rona Paula, zebrał 94.894 głosy i pokazał, że Bitcoin ma przewagę nad tradycyjnymi formami pieniędzy oraz może posłużyć jako długoterminowa inwestycja.

Z kolei badania przeprowadzone przez Niemieckie Federalne Stowarzyszenie Informatyki, Telekomunikacji i Nowych Mediów (Bitkom) wykazały, że ponad jedna trzecia dużych niemieckich firm uważa, że ​​technologia Blockchain jest tak rewolucyjna jak Internet.

• Niewielkie korekty przed Sylwestrem:

Na kilka godzin przed rozpoczęciem 2019 roku, sytuacja na giełdach wygląda dość stabilnie, choć przez pozostałe 5 godzin może jeszcze wiele się zadziać. W stosunku do ostatniej doby, większość rynku przeżywa drobne spadki. Ceny czołowych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ripple, Ethereum, Bitcoin Cash i EOS, obniżyły się kolejno o: 1,8%, 2,4%, 1,6%, 2,5% i 2%. Kapitalizacja całego rynku zmalała o 1 mld dolarów i wynosi aktualnie 127 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button