News

#532 Newsy z dnia 02.01.2019

Ze środowych wydarzeń: Ethereum odzyskuje pozycję największego altcoina; Filipiny opóźniają uregulowanie ICO; Bitcoin trudniejszy do wydobywania o 10 procent; Kolejna duża firma opuszcza przemysł miningowy; Giełdy na zielono.

Ethereum odzyskuje pozycję największego altcoina:

Ethereum (ETH) pokonało Ripple (XRP), i odzyskało swoją pozycję największego altcoina pod względem kapitalizacji rynkowej, podają dane z CoinMarketCap.

Podczas niedawnych wzrostów całej dwudziestki największych kryptowalut Ethereum – który spędził wiele tygodni na miejscu numer trzy – nagle wyłonił się ponownie, przekraczając kapitalizację rynkową XRP o ponad 500.000 dolarów.

Ruch ten wydaje się być połączony ze świeżymi kontrowersjami zarówno dla XRP, jak i jego związku z siecią płatniczą Ripple.

Zamieszanie dotyczące tego, czy Ripple może podejmować decyzje wykonawcze w stosunku do XRP pojawiły się w tym tygodniu w mediach głównego nurtu po tym, jak giełda kryptowalut ze Stanów Zjednoczonych – Kraken – publicznie poprosiła wyższego kierownika o poradę, jak nazywać kryptowalutę

Filipiny opóźniają uregulowanie ICO:

Filipińska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) nie jest gotowa do wydania ostatecznych przepisów regulujących wstępne oferty monetarne (ICO). Lokalne media The Philippine Star donoszą, że ustawa miała zostać wydana przed końcem 2018 r.

Wyżej wymieniony artykuł przypisuje opóźnienie wydania wnioskowi różnych interesariuszy, aby po raz kolejny przyjrzeć się projektowi przepisów ICO. KPWiG podobno ponownie zmieniła projekt, biorąc pod uwagę wkład interesariuszy.

W projekcie organ regulacyjny ustalił, że tokeny emitowane podczas ICO mogą być klasyfikowane jako papiery wartościowe, „w związku z tym powinny one zostać zarejestrowane przez Komisję oraz należy ujawnić niezbędne informacje dotyczące ochrony inwestującego społeczeństwa”.

W projekcie KPWiG stwierdziła również, że sprzedaż security tokens mniej niż 20 osobom w ciągu jednego roku lub sprzedaż bankom, inwestycjom, towarzystwom ubezpieczeniowym i funduszom emerytalnym może być zwolniona z rejestracji.

Zapytany, dlaczego jednostka chce regulować ICO zamiast zabronić ich jak Chiny przewodniczący KPWiG, Emil Aquino, odpowiedział, że technologia ta ma swoje zalety.

W kwietniu, rząd filipiński postanowił wpuścić 10 spółek Blockchain i krypto do Cagayan Economic Zone. W lipcu natomiast pojawiły się informacje, że trzy giełdy kryptowalut otrzymały licencje na prowadzenie działalności w wyżej wymienionej specjalnej strefie ekonomicznej.

Bitcoin trudniejszy do wydobywania o 10 procent:

Dane statystyczne z Blockchain i Bitcoin Wisdom potwierdzają, że najnowsza korekta poziomu trudności wydobywania Bitcoinów wzrosła – a nie zmniejszyła się – o prawie 10 procent.

„Trudność” odnosi się do łatwości, z jaką górnicy mogą rozwiązywać równania w celu walidacji bloku transakcji w Bitcoin Blockchain.

Okres od lipca przyniósł powtarzające się korekty trudności w dół, ponieważ cena Bitcoina spadła, a górnicy potrzebowali niższych kosztów aby uniknąć strat. W tym roku pojawiło się pięć korekt w dół – jedna w lipcu, jedna w październiku, jedna w listopadzie i dwie w grudniu.

Największa zmiana nastąpiła 3 grudnia – o 15,1 procent. W tym czasie BTC/USD znajdowało się pod silną presją, w związku z tym, że górnicy masowo porzucali sieć z powodu problemów z rentownością.

Hashrate od sierpnia notował spadki, jednak zmniejszona trudność wywołała zwrot w okolicach połowy grudnia, co dla niektórych było demonstracją zdolności Bitcoina do dbania o siebie bez centralnej władzy. 

Tymczasem deweloper Bitcoinowy, Jimmy Song, podkreślił na blogu zdecentralizowaną naturę Bitcoina jako coś, co zwiększyłoby jego „oddzielenie” od altcoinów w 2019 roku.

To, co pokazał miniony rok jest tym, co od samego początku twierdzili Bitocoinowi maksymaliści. Bitcoin jest inny, ponieważ Bitcoin jest zdecentralizowany. Zalety decentralizacji są często subtelne i łatwe do odrzucenia, ale są to rzeczywiste korzyści.

– napisał.

Kolejna duża firma opuszcza przemysł miningowy:

Japoński gigant e-commerce DMM.com podobno jest w trakcie likwidacji swojej działalności w zakresie wydobywania kryptowalut, mniej niż rok po rozpoczęciu operacji.

Według doniesień Nikkei, DMM podjął decyzję o wycofaniu się z miningu we wrześniu 2018 roku, ponieważ ogólna sytuacja na rynku kryptowalut doprowadziła do pogorszenia rentowności firmy. Raport dodał, że proces wycofywania, w tym sprzedaż maszyn górniczych, może trwać do pierwszej połowy 2019 r.

Założona w 1999 roku DMM jest jedną z największych witryn e-commerce w Japonii. W styczniu 2018 r. firma uruchomiła działalność wymiany kryptowalut, nazwaną DMM Bitcoin, która jest jedną z 16 licencjonowanych platform transakcyjnych w Japonii.

We wrześniu 2017 r. DMM ogłosił plan utworzenia farmy górniczej, której celem było stanie się jedną z 10 największych farm górniczych na świecie do końca 2018 r., a docelowo zajęcie pozycji w top 3.

Następnie lutym 2018 r. w Kanazawa, stolicy prefektury Ishikawa, rozpoczęto wydobywanie kryptowalut, w tym Bitcoinów, Ethereum i Litecoina, czytamy w raporcie.

Wiadomości te pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak japoński gigant internetowy GMO ogłosił, że wstrzyma produkcję maszyn nowej generacji do wydobywania Bitcoinów, po odnotowaniu „nadzwyczajnej straty” wynoszącej 35,5 miliarda jenów (czyli 321,6 miliona dolarów).

25 grudnia DMM ogłosiło również, że odrzuci plan uruchomienia kolejnej platformy do handlowania kryptowalutami zwanej Cointap, aby skupić się na ulepszeniu usług handlowych na DMM Bitcoin.

Giełdy na zielono:

Ostatnia doba na giełdach wykazała wzrosty różnego kalibru we wszystkich 20 największych kryptowalutach. Bitcoin poszedł w górę o 4,4%, Ethereum o 12,3%, EOS o 10,5%, XRP o 5,2% a Bitcoin Cash o 4,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.8 mld dolarów i wynosi obecnie 133 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.3 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button