News

#533 Newsy z dnia 03.01.2019

Z czwartkowych wydarzeń: HitBTC odrzuca zarzuty o zamrożeniu kont w związku z Proof of Keys; BitTorrent uruchamia własny token; Giełda uruchomi handel tokenizowanymi akcjami; Tajlandia chce wyborów na Blockchain; Czwartek zakończony korektami.

HitBTC odrzuca zarzuty o zamrożeniu kont w związku z Proof of Keys:

Giełda kryptowalut HitBTC odrzuciła zarzuty jednych z najbardziej znanych osobistości w branży oskarżające firmę, że celowo zamrażała konta użytkowników. Odpowiadając na prośbę o komentarz, Peter Swen, przedstawiciel zespołu marketingowego giełdy, zaprzeczył jakiemukolwiek powiązaniu między zawieszaniem się kont a trwającym wydarzeniem Proof of Keys.

Po burzy wywołanej przez użytkowników w mediach społecznościowych organizator Proof of Keys, Trace Mayer, publicznie zasugerował, że HitBTC może celowo zawieszać wypłaty w odpowiedzi na wydarzenie. Następnie do jego podejrzeń dołączyli się inni, w tym John McAfee, producent portfela Bitfi i przedsiębiorca Tuur Demeester.

Proof of Keys opowiada się za masowym wycofaniem wszystkich środków z giełd i innych scentralizowanych stron trzecich. Wydarzenie zostało stworzone w celu promowania odpowiedzialnego korzystania ze zdecentralizowanych kryptowalut przez użytkowników demonstrujących ich kontrolę nad własnymi kluczami prywatnymi.

HitBTC nie udzieliła publicznej odpowiedzi na zarzuty, podczas gdy Swen stanowczo odmawiał uznania jakiegokolwiek związku między zamrożeniem funkcji wypłaty a Proof of Keys, który opisał jako „flashmob”.

Te tymczasowe, związane z bezpieczeństwem zamrożenia wypłat są bezpośrednią konsekwencją naszych międzynarodowych środków KYC i AML. Te zasady istnieją i dotyczą nas wszystkich, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Dlatego nigdy nie wyłączamy żadnych narzędzi bezpieczeństwa ani kontroli. Ani nie w zwykłe dni, ani nie w specjalne dni; w tym wydarzenia i flashmoby, takie jak Proof of Key Day (3 stycznia).

– napisał w e-mailu dla Cointelegraph.

 • BitTorrent uruchamia własny token:

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, klient torrentowy peer-to-peer – BitTorrent – uruchomił swój macierzysty token BitTorrent (BTT), oparty na protokole TRON.

Token może być wymieniany między użytkownikami, aby zoptymalizować szybkość sieci i osiągnąć szybsze pobieranie, podaje komunikat. Pierwsza operacja BitTorrenta mająca na celu rozpoczęcie tokenizowania ekosystemu udostępniania treści – który podobno służy ponad 100 milionom użytkownikom – pojawia się na około sześć miesięcy po przejęciu firmy przez zdecentralizowany TRON za nieujawnioną kwotę.

Tokeny BTT, które mają być wydane przez BitTorrent Foundation, posiadają natywną kompatybilność z TRC-10 – co oznacza, że są zgodne ze standardem technicznego tokena obsługiwanego przez Blockchain TRON.

BTT będzie podobno dostępne wyłącznie na kontach poza Stanami Zjednoczonymi w ramach programu „Launchpad” giełdy Binance, a także będzie dystrybuowane „wybiórczo” za pośrednictwem airdropów jeszcze w tym miesiącu.

Zgodnie z komunikatem prasowym BTT jest częścią szerszej ambicji stworzenia zdecentralizowanej platformy dystrybucji treści z wykorzystaniem kryptowaluty. BitTorrent twierdzi, że jego protokół – utworzony po raz pierwszy w 2004 r. – jest obecnie „największą zdecentralizowaną siecią P2P na świecie, napędzającą 22% ruchu upstream i 3% ruchu downstream na całym świecie”.

W komunikacie prasowym wyjaśniono, że tokeny BTT będą najpierw wdrażane w opartym na systemie Windows kliencie „μTorrent Classic” – podobno najpopularniejszej aplikacji firmy.

Giełda uruchomi handel tokenizowanymi akcjami:

Estońska cyfrowa platforma transakcyjna DX Exchange w przyszłym tygodniu rozpocznie oferowanie tokenizowanych akcji na Blockchainie Ethereum, potwierdziła firma w opublikowanym komunikacie prasowym.

DX, która będzie podobno pierwszą giełdą oferującą taki trading w całkowicie regulowanym środowisku w Unii Europejskiej, użyje protokołu NASDAQ do wymiany informacji finansowych (Financial Information Exchange – FIX) w celu dostarczenia produktu.

Zgodnie z komunikatem prasowym firmy, użytkownicy kryptowalut będą mogli kupować tokeny, które będą wspierane przez akcje różnych dużych firm, w tym Google, Facebook i Amazon. Akcje zostaną nabyte w imieniu użytkownika przez MPS MarketPlace Securities Ltd., z którą DX zawarła umowę o wyłącznej współpracy.

Cyfrowe akcje łączą najlepsze cechy obu światów: technologię Blockchain i tradycyjne inwestycje giełdowe. Są one wspierane w stosunku 1:1 rzeczywistymi akcjami sprzedawanymi na tradycyjnych giełdach. Kupujesz tokeny dla wiodących aktywów, w które decydujesz się zainwestować, takich jak Google, Amazon itd. Dlatego też, gdy jesteś posiadaczem tokena, posiadasz udziały w firmie.

– wyjaśnia firma w komunikacie prasowym.

DX pojawiła się jako koncepcja po raz pierwszy w maju zeszłego roku, a najnowszy ruch uczynił z niej regulowane środowisko transakcyjne dla kryptowalut, walut fiducjarnych i cyfrowych akcji.

Tajlandia chce wyborów na Blockchain:

Tajlandzka agencja rządowa opracowała rozwiązanie oparte na Blockchain, które ma na celu cyfryzację wyborów w kraju.

Według raportu Bangkok Post, Tajlandzkie Krajowe Centrum Elektroniki i Technik Komputerowych (NECTEC), jednostka Ministerstwa Nauki i Technologii, ukończyło już opracowywanie systemu głosowania opartego na Blockchain i poszukuje partnerów testowych.

Nectec opracował technologię Blockchain do głosowania elektronicznego, która może być stosowana do wyborów krajowych, regionalnych lub lokalnych, a także do głosowania biznesowego, takiego jak rada dyrektorów. Celem jest ograniczenie oszustw i utrzymanie integralności danych.

– mówi Chalee Vorakulpipat, szef laboratorium cyberbezpieczeństwa w NECTEC.

Na tym etapie agencja chce przetestować system Blockchain na mniejszą skalę – na przykład na wybory na uniwersytetach, w prowincjach i społecznościach – dlatego szuka partnerów do testu.

W przypadku wdrożenia na dużą skalę, takiego jak wybory powszechne, agencja będzie potrzebować więcej czasu, ponieważ „każdy wyborca musi mieć przystępne połączenie mobilnego Internetu i weryfikację tożsamości”, powiedział Vorakulpipat.

Niektóre kraje starają się z kolei wykorzystywać technologię Blockchain do bardziej wydajnych procesów głosowania. W listopadzie Korea Południowa ogłosiła, że przetestuje system Blockchain, aby poprawić niezawodność i bezpieczeństwo głosowania online. W sierpniu samorząd miejski japońskiego miasta Tsukuba przetestował system oparty na Blockchain, który pozwala mieszkańcom oddawać głosy na decyzje dotyczące lokalnych programów rozwoju.

Stan Zachodniej Virginii planował także uruchomić mobilną aplikację głosową opartą na Blockchain we wszystkich 55 hrabstwach stanowych, aby personel wojskowy stacjonujący za granicą mógł łatwiej głosować w wyborach w 2018 roku.

Czwartek zakończony korektami:

Giełdy w stosunku do ostatniej doby notują nieduże wyniki ujemne. Z czołowej dziesiątki jedynie TRON utrzymał się przy wzrostach – o 2,4%. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 1,3%, Ethereum o 2,3%, XRP o 3,3%, Bitcoina Cash o 2,2% a EOS o 4,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.6 mld dolarów i wynosi obecnie 130.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.3 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button