News

#534 Newsy z dnia 04.01.2019

Z piątkowych wydarzeń: Irlandia zaostrza przepisy AML; Overstock zapłaci część podatków w Bitcoinie; Starszy pracownik Coinbase opuszcza firmę na rzecz emitenta stablecoina; Giełdy bez większych ruchów. 

Irlandia zaostrza przepisy AML:

Organ wykonawczy rządu Irlandii zatwierdził ustawę, która wprowadzi w życie piątą unijną dyrektywę w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), podaje Irish Times.

Dyrektywa, która weszła w życie 9 lipca 2018 r., ustanawia nowe ramy prawne dla europejskich organów nadzoru finansowego regulujące waluty cyfrowe w celu ochrony przed praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu.

Rozszerzy ona zakres o platformy kryptograficzne i dostawców portfeli, położy kres anonimowości rachunków bankowych i oszczędnościowych oraz usprawni wymianę informacji między organami. Państwa członkowskie UE muszą włączyć dyrektywę do swoich przepisów krajowych do 20 stycznia 2020 r.

Oprócz uznania dyrektywy UE ustawa zaostrzy obowiązujące przepisy, w tym wykorzystanie „wirtualnych walut do finansowania terroryzmu i ograniczenie wykorzystania kart przedpłaconych.”

W rzeczywistości pranie pieniędzy jest przestępstwem, które pomaga poważnym przestępcom i terrorystom w funkcjonowaniu, niszcząc w procesie życia … Przestępcy usiłują wykorzystać otwarte granice UE, a środki obejmujące całą Unię mają z tego powodu zasadnicze znaczenie. Irlandia zdecydowanie popiera przepisy piątej dyrektywy UE w sprawie prania pieniędzy.

powiedział minister sprawiedliwości Charlie Flanagan. 

Overstock zapłaci część podatków w Bitcoinie:

Zgodnie opublikowaną z zapowiedzią, detalista z USA – Overstock.com – ogłosił, że zapłaci część podatków biznesowych w stanie Ohio za pomocą Bitcoina. Overstock pokryje podatki od działalności gospodarczej (CAT) w Bitcoinie przy użyciu niedawno uruchomionej platformy dla podatników korzystających z kryptowalut, OhioCrypto.com.

CEO firmy i jej założyciel Patrick Byrne – długoletni entuzjasta kryptografiipowiedział w ogłoszeniu, że przyjęcie przez rząd kryptowalut i innych wschodzących technologii, w towarzystwie przyjaznych przepisów, jest najlepszym sposobem, aby zapewnić, że Stany zjednoczone nie stracą miejsca w czołówce stale rozwijającej się globalnej gospodarki

Jak wcześniej pisał Cointelegraph, Ohio listopadzie stało w się pierwszym stanem USA, który zaakceptował Bitcoina jako metodę płatności podatków. Skarbnik stanu Ohio, Josh Mandel, powiedział w wywiadzie, że stan mógłby wyjść poza Bitcoina i zacząć akceptować inne kryptowaluty.

W niedawnym wywiadzie dla magazynu biznesowego „Fortune” Mandel powtórzył to stanowisko, ujawniając także, że Ohio planuje wprowadzić płatności kryptograficzne dla wszystkich podatników do 2020 roku. W 2014 r. Overstock stał się pierwszą dużą firmą, która zaakceptowała Bitcoina w wyniku współpracy z giełdą Coinbase.

Ostatnio Byrne ogłosił, że do lutego 2019 roku sprzeda detaliczną część Overstock, aby skupić się na technologii Blockchain. Wcześniej przedsiębiorca sprzedał już 10 procent swoich akcji – w sumie ponad 20 milionów dolarów – aby zainwestować w spółkę zależną Overstock skupioną na technologii Blockchain, Medici Ventures.

Starszy pracownik Coinbase opuszcza firmę na rzecz emitenta stablecoina:

Według oficjalnej strony internetowej firmy, były starszy pracownik giełdy Coinbase opuścił przemysłowego giganta, aby dołączyć do emitenta stablecoina TrustToken jako szef zgodności. Vaishali Mehta, której profil na LinkedIn wskazuje, że przez ponad rok służyła jako starszy kierownik ds. zgodności w czołowej giełdzie z San Francisco, podobno dołączyła do TrustToken w grudniu 2018 roku.

Trust Token jest emitentem TrueUSD (TUSD), który jest notowany na topowej giełdzie kryptowalut Binance od maja. Notowanie to sprawia, że jest on relatywnie wczesnym uczestnikiem pośród rosnącej liczby nowych stablecoinów nominalnie powiązanych 1:1 z dolarem amerykańskim – wszystkie walczą o konkurowanie z liderem tego rynku – Tether (USDT).

Podczas gdy ruch Mehty świadczy o rosnącej popularności projektów stablecoin w przestrzeni kryptowalut, inni weterani Coinbase również podjęli kroki, które podejmują szeroko zakrojone zmiany w sektorze. W październiku Adam White – piąty w historii pracownik Coinbase’a – opuścił giełdę, by objąć nową funkcję na platformie cyfrowych aktywów giełdowych, Bakkt, stworzonej przez Intercontinental Exchange (ICE). Mówiąc wówczas o jego posunięciu, White powiedział, że wierzy, iż nowe przedsięwzięcie ICE będzie katalizatorem zmiany zainteresowania kryptowalutą ze strony detalicznej na instytucjonalną.

Wraz z Binance, inne główne giełdy kryptograficzne, takie jak Huobi, Coinbase i OKEx, szybko podjęły kroki w celu utworzenia stablecoinów powiązanych z walutami fiat na swoich platformach, takich jak USD Coin (USDC), Paxos (PAX), Gemini dollar (GUSD), a także TUSD.

Według analizy firmy badawczej Diar wydanej w grudniu, wszystkie cztery wyżej wymienione stablecoiny w ciągu trzech miesięcy poprzedzających publikację badania przekroczyły próg 5 miliardów dolarów w transakcjach on-chain.

• Giełdy bez większych ruchów: 

Sytuacja na giełdach w stosunku do ostatniej doby nie zmieniła się w znaczący sposób. W czołowej dziesiątce dominuje kolor czerwony, jednak spadki nie są znaczne. Największe spadki wartości notują Bitcoin Cash, Bitcoin SV oraz XRP, kolejno o 2,2%, 2,8% oraz 1,6%. Bitcoin również kończy dzień z wynikiem ujemnym, na poziomie 1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.2 mld dolarów i wynosi obecnie 129.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14.5 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button