News

#549 Newsy z dnia 19.01.2019

Z sobotnich wydarzeń: Brian Kelly: W tym roku nie ma szans na Bitcoinowe ETF; 7 osób oskarżonych na Tajwanie o krypto oszustwo; Wyoming proponuje ustawę definiującą krypto jako pieniądze; Dzień kończy się wzrostami.

Brian Kelly: W tym roku nie ma szans na Bitcoinowe ETF:

Przedsiębiorca Krypto i osoba powiązana z CNBC, Brian Kelly, stwierdził, że w 2019 roku nie ma szansy na zatwierdzenie Bitcoinowych ETF. Kelly przedstawił swoje uwagi w wywiadzie dla Cointelegraph na konferencji Crypto Finance w Szwajcarii.

Omawiając ogólny stan rynku kryptowalut, Kelly przewiduje, że rok 2019 okaże się lepszy niż ubiegły rok. Analityk argumentował, że „jesteśmy blisko końca [rynku niedźwiedzi], jednak jeszcze możemy mieć niższy spadek, wcale mnie to nie zdziwi.”

Prawdopodobnie w 2019 roku nacisk zostanie położony na waluty – Bitcoina, Litecoina, niektóre z nich – ponieważ mamy sporo geopolitycznego napięcia na świecie. Zaczynamy obserwować, że niektórzy globalni gracze używają Bitcoina jako alternatywy dla ich pozycji w złocie lub jako sposobu na zabezpieczenie przed wahaniami waluty fiat i zmiennością.

– powiedział.

Według niego, w 2019 roku Bitcoin stanie się bardziej akceptowanym aktywem wśród głównych inwestorów.  Jednakże, gdy zapytano go o prawdopodobieństwo na to, że Bitcoinowe ETF-y otrzymają w tym roku aprobatę rządu, Kelly powiedział, że nie ma na to najmniejszej szansy. 

Zatwierdzenie Bitcoinowego funduszu ETF – funduszu inwestycyjnego, który śledzi wartość aktywów bazowych i handlu na giełdach – przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest bardzo wyczekiwanym wydarzeniem, które wielu postrzega jako warunek wstępny, aby czołowi inwestorzy instytucjonalni weszli na rynek kryptograficzny.

W roku 2018 SEC otrzymała wiele wniosków o Bitcoinowe fundusze ETF od różnych graczy, takich jak bliźniaki Winklevoss, jednak komisja nie zatwierdziła do tej pory żadnego z nich. Rozszerzając swój punkt widzenia, Kelly powiedział, że agencja prawdopodobnie nie zmieni swojej opinii w najbliższej przyszłości, ponieważ „jest zbyt wiele rzeczy, które są nierozwiązane.” Według analityka, na rozstrzygnięcie istniejących trudności potrzebny jest ponad rok.

7 osób oskarżonych na Tajwanie o krypto oszustwo:

Siedem osób, które rzekomo zarządzało oszukańczym programem inwestycji w kryptografię, zostało oskarżonych na Tajwanie, jak wynika z raportu lokalnych mediów FocusTaiwan.

Zgodnie z raportem powołującym się na lokalnych prokuratorów, oskarżonym zostały postawione zarzuty o naruszenie tajwańskich przepisów dotyczących bankowości i Multi-Level Marketing Supervision Act.

Grupa została podobno aresztowana 13 czerwca ubiegłego roku za rzekome prowadzenie oszukańczego programu inwestycyjnego. Według FocusTaiwan, program obiecał inwestorom roczny zwrot w wysokości do 355 procent. Z powodu tej obietnicy – która podobno nie została podtrzymana, ponieważ zwroty zmniejszyły się po 24 kwietnia – mężczyźni zostali również oskarżeni o dodatkowe naruszenia.

FocusTaiwan informuje, że grupa przyciągnęła około 51 milionów dolarów inwestycji. Według Biura Śledczego działającego w ramach Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach tego programu zostało oszukanych ponad tysiąc osób.

W grudniu ubiegłego roku, włoski organ nadzoru rynku zawiesił dwa projekty rzekomo oferujące fałszywe programy inwestycyjne w zakresie kryptografii. W tym samym miesiącu badania przeprowadzone przez Wall Street Journal ujawniły, że setki ofert monetarnych wykazywało oznaki oszukańczej działalności i plagiatu.

Wyoming proponuje ustawę definiującą krypto jako pieniądze:

Zgodnie z oficjalną stroną internetową ustawodawcy państwowego, w stanie Wyoming w USA został przedstawiony projekt ustawy mający na celu wyjaśnienie klasyfikacji kryptowalut.

Ustawa umieszcza aktywa kryptograficzne w trzech kategoriach: cyfrowe aktywa konsumpcyjne, cyfrowe papiery wartościowe i wirtualne waluty. Ustawa definiuje aktywa wchodzące w którąkolwiek z tych trzech kategorii jako niematerialne dobra osobiste i przyznaje wirtualnym walutom takie samo traktowanie jakie ma pieniądz fiducjarny.

Proponowana ustawa upoważnia również banki do „świadczenia usług powierniczych dla aktywów cyfrowych zgodnych z niniejszą sekcją po przekazaniu komisarzowi pisemnego powiadomienia z 60-dniowym wyprzedzeniem”.

Opracowane przepisy pozwalają również bankom służyć jako wykwalifikowani depozytariusze, zgodnie z przepisami ustanowionymi przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Niedawno w Wyoming pojawił się skok w prawodawstwie dotyczącym Blockchain i kryptografii – wprowadzona została ustawa umożliwiająca korporacjom wydawanie tokenów opartych na Blockchainach, które reprezentują akcje.

Niedawno pojawiły się też wieści, że Wyoming zdał dwa nowe projekty ustaw, które mają na celu stworzenie otoczenia regulacyjnego sprzyjającego kryptowalutom i innowacjom Blockchain.

Na poziomie bardziej lokalnym, stan wykazał również zainteresowanie wdrażaniem technologii Blockchain do administracji rządowej. W grudniu hrabstwo Teton w Wyoming ogłosiło nowe partnerstwo z internetowym sprzedawcą detalicznym Overstock, którego celem są rejestry nieruchomości.

Dzień kończy się wzrostami:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy widoczne wzrosty. Wartość Bitcoina zwiększyła się o 2,7%, XRP o 2,5%, Ethereum o 3,3%, Bitcoina cash o 2,4% a EOS  o 2,8%. Najwyższym wynikiem może się pochwalić Litecoin – o 5,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.5 mld dolarów i wynosi obecnie 124.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.7 mld dolarów.

źródło: cryptonews.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button