News

#553 Newsy z dnia 23.01.2019

Ze środowych wydarzeń: Blockchain.com uruchamia częściowe wparcie dla Bitcoina SV; Brytyjski organ regulacyjny publikuje dokument konsultacyjny dot. kryptowalut; Ripple nawiązuje współprace z prestiżowym uniwersytetem; Cisza na giełdowym morzu.

Blockchain.com uruchamia częściowe wparcie dla Bitcoina SV:

Dostawca statystyk dot. kryptowalut i usługi portfela, Blockchain.com, ogłosił, że uruchamia częściową obsługę Bitcoina SV (BSV).

Produkt spornego hard forka Bitcoina Cash istnieje od 15 listopada 2018 roku, i w ciągu kilku tygodni po jego utworzeniu doznał różnych trudności technicznych.

Niektórzy dostawcy i sprzedawcy portfeli początkowo byli sceptycznie nastawieni do nowej monety – wiodąca giełda Kraken oświadczyła, że BSV ma „wiele czerwonych flag” i „powinien być postrzegany jako inwestycja wyjątkowo wysokiego ryzyka”.

Blockchain.com, dawniej Blockchain.info, potwierdził, że użytkownicy BSV mają teraz kilka takich samych opcji jak cztery inne hostowane kryptowaluty – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Stellar.

Ściśle śledziliśmy łańcuch Bitcoina SV i od teraz będziemy oferować ograniczoną, zamkniętą obsługę transakcji dla Bitcoina SV (BSV). Będziesz mógł zobaczyć swoje saldo, wymienić BSV na BTC, BCH, ETH i XLM poprzez Swap i wysłać BSV na dowolny adres. […] Nie mamy obecnie planów włączenia pełnej funkcjonalności BSV.

– czytamy w ogłoszeniu.

W ramach najnowszych zmian, użytkownicy, którzy posiadali tokeny BCH w swoim portfelu Blockchain.com przed datą rozwidlenia, będą teraz mogli użyć dedykowanego narzędzia do dzielenia monet, aby odzyskać swoje zduplikowane saldo BSV. Narzędzie to naśladuje narzędzie używane przez Blockchain.com w 2017 roku, kiedy BCH oddzieliło się od łańcucha BTC.

Brytyjski organ regulacyjny publikuje dokument konsultacyjny dot. kryptowalut:

Brytyjski organ regulacji finansowych opublikował dzisiaj dokument konsultacyjny zatytułowany „Poradnik na temat kryptoaktywów”.

Deklarowanym celem dokumentu Financial Conduct Authority (FCA) dotyczącego kryptowalut jest zapewnienie większej jasności regulacyjnej na ten temat dla uczestników rynku. Okres konsultacji w sprawie krypto, który inicjuje ten dokument, ma się zakończyć 5 kwietnia 2019 r., po czym zostanie wydane oświadczenie polityczne z ostatecznymi wytycznymi.

We wstępie do dokumentu FCA deklaruje, że ostateczna wersja ma „pomóc uczestnikom rynku zrozumieć, czy używane przez nich kryptoaktywa znajdują się w granicach regulacyjnych.”

Pozwoli to poinformować uczestników rynku o istotnych kwestiach i pomoże im lepiej zrozumieć, czy wymagają autoryzacji oraz jakie przepisy i normy mają zastosowanie do ich działalności.

– wyjaśnia regulator.

W dokumencie FCA przedstawiono różne możliwe definicje aktywów kryptograficznych i prawa, które mają w tym przypadku zastosowanie. W szczególności w dokumencie stwierdza się, że aktywa kryptograficzne można uznać za „określone inwestycje” w ramach Regulated Activities Order (RAO) lub „Instrumenty Finansowe” regulowane drugą dyrektywą w sprawie rynków instrumentów finansowych. Organ regulacyjny wspomina również, że takie aktywa mogą być regulowane przez przepisy dotyczące pieniądza elektronicznego lub regulamin usług płatniczych.

W grudniu zeszłego roku, FCA ujawniło, że prowadzi dochodzenie w sprawie 18 firm nad wykorzystaniem kryptowalut. W tym samym miesiącu urząd skarbowy w Wielkiej Brytanii po długim okresie konsultacji opublikował swoje pierwsze szczegółowe przepisy podatkowe dla prywatnych posiadaczy kryptowalut.

Ripple nawiązuje współprace z prestiżowym uniwersytetem:

Znany uniwersytet badawczy w Chinach uruchomił stypendium badawcze Blockchain przy wsparciu firmy Ripple, jak wynika z opublikowanego komunikatu prasowego.

We współpracy z firmą Ripple, Institute for Fintech Research z Pekińskiego Uniwersytetu Tsinghua ogłosił program stypendialny w zakresie badań technologicznych nad Blockchain (Blockchain Technology Research Scholarship Program – BRSP). Program podobno zamierza zgromadzić najlepszych absolwentów w Chinach, aby zbadać globalne regulacje Blockchain i rozwój przemysłu.

Uczestnicy nowego programu edukacyjnego będą podobno mieli dostęp do zaawansowanej wiedzy w przestrzeni Blockchain, a także będą mogli brać udział w imprezach firmowych i wizytach. Ivy Gao, dyrektor ds. Współpracy międzynarodowej i rozwoju w Uniwersytecie, podkreślił, że BRSP znacznie przyczyni się do przyszłych badań i kariery studentów w przemyśle Blockchain.

Emi Yoshikawa z działu Global Ops & Partnership firmy Ripple podała dziś na Twitterze, że Ripple „jest podekscytowany współpracą z Instytutem Uniwersyteckim Tsinghua dla Badań Fintech […] i pomocą w rozwoju Blockchainowych talentów nowej generacji w Chinach!”.

Ripple współpracuje z wiodącymi globalnymi uniwersytetami w ramach swojej University Blockchain Research Initiative, która ma na celu wspieranie edukacji w przestrzeni Blockchain i krypto. Firma ogłosiła projekt w czerwcu 2018 r., informując, że zainwestowała 50 milionów dolarów w edukację Blockchain na 17 uniwersytetach na całym świecie.

Uniwersytet Tsinghua jest głównym uniwersytetem badawczym w Pekinie, podobno jednym z dziewięciu najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Chinach, zwanych Ligą C9.

Cisza na giełdowym morzu:

Po upływie 24h na giełdach obserwujemy bardzo spokojne nastroje. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o mniej niż 1%, a XRP i Ethereum o 0,5%, natomiast Bitcoin Cash swoim dodatnim wynikiem na poziomie 4,9% widocznie wyróżnia się z czołówki.

Kapitalizacja całego rynku nie uległa znaczącym zmianom i nadal utrzymuje się na poziomie 120.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button