News

#557 Newsy z dnia 27.01.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Van Eck: Bitcoinowi inwestorzy przenoszą się na złoto; Krytyk porównał wartość Blockchainu do Excela; Piętnastu oszustów krypto aresztowanych; Drobne korekty na rynku.

Van Eck: Bitcoinowi inwestorzy przenoszą się na złoto:

Jan Van Eck, CEO Van Eck Associates, zasugerował podczas wywiadu z CNBC, że inwestorzy kryptowalut, przenoszą się na złoto.

Co ciekawe, właśnie sondowaliśmy 4,000 inwestujących w Bitcoina, i ich inwestycja numer jeden na rok 2019 to faktycznie złoto. Więc złoto przegrało z Bitcoinem, a teraz będzie na odwrót.

Podczas tego samego wywiadu, rozmawiając o funduszach ETF, Tim Seymour, założyciel i dyrektor ds. Inwestycji w Seymour Asset Management, oświadczył, że funkcja Bitcoina jako środka tezauryzacji jest wątpliwa:

Nie tylko straciliśmy wszelką płynność na bazowym towarze, ale naprawdę poza egzystencjalnym argumentem Blockchain, bardzo trudno jest spierać się o środek tezauryzacji, o którym tak naprawdę dopiero co zaczęliśmy słyszeć. Złoto jest środkiem tezauryzacji i nie ma co do tego sporów.

Firma Vana Ecka stworzyła to, co CNBC zdefiniowało jako najbardziej znane złote ETFy, a mianowicie GDX – Gold Miners ETF i GDXJ – junior Gold Miners ETF. Van Eck oświadczył, że aktywa te „spisywały się nadzwyczaj dobrze w przeciągu ostatnich dwóch lub trzech miesięcy”, oraz podkreślił, że pozornie robią one coś przeciwnego niż rynki akcji.

W większości dni w czwartym kwartale, kiedy S&P był słaby, GDX był na wyższym poziomie.

– powiedział.

• Krytyk porównał wartość Blockchainu do Excela:

Nouriel Roubini, notoryczny krytyk kryptowalut, stwierdził, że blockchain jest „nie lepszy niż arkusz kalkulacyjny Excela” podczas panelu obsługiwanego przez giełdę Crypto LaToken.

Roubini znany jest również z tego, że przewidział kryzys finansowy z 2008 roku, zdobywając dla niego tytuł doktora Dooma. Przemawiając podczas panelu na Forum Ekonomicznym Blockchain w Davos, Roubini zdefiniował blockchain jako „najbardziej nadużywaną technologię w historii”. Wskazał także podczas rozmowy, że Blockchain i krypto nie mają nic wspólnego z fintech i prywatną rozproszoną technologią DLT.

Prywatna usługa DLT, według Roubiniego, jest niczym więcej jak fantazyjną bazą danych, ponieważ nie jest ani zaufana, ani zdecentralizowana. Zwrócił także uwagę, że podobnie jak DLT, cyfrowe waluty Banków Centralnych (CBDC), nie mają nic wspólnego z Blockchain i kryptowalutami. Roubini postrzega CBDC przede wszystkim jako sposób na rozszerzenie dostępu do rejestru Banku Centralnego.

Co więcej, Roubini wyraził swoją opinię, że CBDC będą dominować w kryptowalutach i radykalnie zmieniać bankowość. Ponadto, podczas gdy on przewiduje, że fintech zmieni finanse, a gotówka zniknie, uważa jednocześnie, że ​​kryptowaluty nie będą odgrywać roli w tej zmianie. Mówiąc o prywatności, Nouriel zwrócił uwagę, że żaden rząd ani organ regulacyjny nie zezwoli na użycie kryptowalut takich jak Monero.

Negatywne stanowisko Roubiniego wobec kryptowalut nie jest niczym nowym. W wywiadzie dla Cointelegraph w październiku zeszłego roku, oświadczył, że według niego 99% kryptowalut jest nic nie warta…

• Piętnastu oszustów krypto aresztowanych:

Policja w Nowym Tajpej w Tajwanie, aresztowała piętnastu podejrzanych za rzekome oszustwo kryptowalutowe, które zarobiło miliony dolarów, jak podaje szef Biura Śledczego (CIB) Li Chi-hsun w anglojęzycznych, lokalnych mediach – Focus Taiwan.

Aresztowani podejrzani zostali rzekomo oskarżeni o oszustwo, a sprawa została przekazana Prokuratorowi Okręgowemu w Taipei. Grupa rzekomo okradła ponad 30 osób w kraju o wartości prawie 250 mln NT (równowartość około 8,16 mln dolarów).

Według raportu, CIB powiedział, że żadna ofiara nigdy nie widziała żadnego zwrotu z inwestycji, a token nie ma prawdziwej wartości, ponieważ obecnie nie są znane żadne firmy, które handlują w IBCoinach.

W tym miesiącu pojawiła się również wiadomości o tym, że indyjska policja aresztowała współpracownika grupy oskarżonej o przeprowadzenie oszustwa kryptograficznego z 5 mld rupii (około 70,5 mln dolarów).

• Drobne korekty na rynku:

Zaledwie o 1 mild dolarów obniżyła się kapitalizacja rynkowa przez ostatnią dobę i znajduje się ona w tej chwili na poziomie 119 mld dolarów. Na rynku krypto, zaobserwowaliśmy tym samym niewielkie spadki. Ceny największych kryptowalut obniżyły się kolejno: Bitcoina o 0,1%, Ripple 1,6%, Ethereum 1,4%, a Bitcoin Cash 2,5%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button