News

#543 Newsy z dnia 13.01.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Ethereum Classic i rezultat 51-procentowego ataku; Rząd Malezji nadal niezdecydowany względem kryptowalut; Uniwersytet Bahrajnu będzie wydawać dyplomy w systemie Blockchain; Dalsze spadki na giełdach.

• Ethereum Classic i rezultat 51-procentowego ataku:

Po ostatnim ataku na sieć Ethereum, podobno zwrócono 100.000 dolarów giełdzie kryptowalutowej Gate.io, jak wynika z jej oficjalnego bloga z 12. stycznia.

Firma zauważyła również, że próbowała skontaktować się z atakującym, ale do tej pory nie otrzymała żadnej odpowiedzi i nie zna przyczyny, dla której zwrócono środki. Giełda zadeklarowała:

„Jeśli atakujący nie zrobił tego dla zysku, mógłby być białym hakerem, który chciał przypominać ludziom ryzyko związane z konsensusem Blockchain i podważyć bezpieczeństwo sieci”.

Termin „haker w białym kapeluszu” nawiązuje do hakera z silną etyką zawodową, który wykorzystuje swoje umiejętności hakerskie służące dobru ogółu, a nie dla osobistych korzyści.

Gate.io odnotowuje również, że obecny węzeł sieci Ethereum Classic nadal można przejąć wystarczającą moc obliczeniową powtarzając atak. W związku z tym liczba wymaganych potwierdzeń dla depozytów Ethereum Classic została zwiększona do 4000 na Gate.io, aby zabezpieczyć się przed takimi atakami.

• Rząd Malezji nadal niezdecydowany względem kryptowalut:

Rząd malezyjski jest podobno nadal niezdecydowany, czy zalegalizować kryptowaluty. Odpowiadając na pytanie, czy waluty cyfrowe są obecnie legalne lub nielegalne, Khalid Abdul Samad, minister ds. Terytoriów Malezji, powiedział:

W tej chwili nie są ani legalne ani nielegalne, ponieważ sytuacja jest wciąż niejasna.

Samad zwrócił także uwagę, że choć był zaangażowany w uruchomienie Harapan Coin (HRP) – proponowanej politycznej kryptowaluty – nie został wyznaczony na ministra finansów, zauważając, że sprawa nie podlega jego jurysdykcji.

W grudniu 2018 r. regulator finansowy Malezji i Bank Centralny wydały wspólne oświadczenie, w którym potwierdziły, że wprowadzają przepisy dotyczące aktywów kryptowalutowych i początkowych monet (ICO).

Samad podobno wcześniej zaproponował Bankowi Malezji wykorzystanie cyfrowej waluty, Harapan Coin, do transakcji rządowych. Jednakże, jak się okazało w listopadzie zeszłego roku, poseł do parlamentu Malezji wezwał rząd do wdrożenia odpowiednich przepisów dotyczących kryptowalut, zanim podejmie się projektu kryptowaluty Harapan Coin.

• Uniwersytet Bahrajnu będzie wydawać dyplomy w systemie Blockchain:

Uniwersytet niewielkiego państwa wyspiarskiego, leżącego na Bliskim Wschodzie, stosuje otwarty standard Blockcerts we współpracy z Learning Machine, startupem zapewniającym system wydawania weryfikowalnych i oficjalnych zapisów przy użyciu formatu zakotwiczonego w Blockchain.

We wrześniu zeszłego roku, rząd Bahrajnu podkreślił znaczenie technologii Blockchain dla gospodarki kraju. Abdulhussain Mirza, minister energii elektrycznej i wody Bahrajnu, oświadczył:

Zdolność technologii Blockchain do ochrony danych użytkowników jest prawdziwą oznaką postępu, szczególnie ze względu na fakt, że może być stosowana w różnych firmach z różnych branż, w tym cyberbezpieczeństwie.

Trade Arabia donosi dziś, że uniwersytecka inicjatywa Blockchain jest częścią ogólnej strategii digitalizacji dla uczących się.

Jak wynika również z innych źródeł, MIT (Massachusetts Institute of Technology) wydał także certyfikaty cyfrowe oparte na Blockchainie dla ponad 100 absolwentów w ramach programu pilotażowego, próbując rozpowszechniać akademickie referencje, jednocześnie zapewniając odporność na ingerencję i niezmienność.

• Dalsze spadki na giełdach:

W ciagu ostatniej doby kapitalizacja rynku kryptowalut spadła z 122,8 mld do 117,7 mld dolarów. Cena Bitcoina spadła o 2,4% i wynosi w tej chwili 3.580 dolarów. Spośród 10 największych walut, nawiększy spadek zanotował TRON, 8,9%, później Bitcoin Cash 6,7% i Ethereum 6,6%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14,1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. W ciagu ostatniej doby kapitalizacja rynku kryptowalut spadła z 122,8 mld do 177,7 mld dolarów
    Chyba odwrotnie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button