News

#564 Newsy z dnia 03.02.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Nvidia mogła podać zaniżone wyniki sprzedażowe; SEC bierze pod lupę Blockchain; Wiodąca firma transportu publicznego chce wykorzystać Blockchain; Dzień upłynął spokojnie. 

Nvidia mogła podać zaniżone wyniki sprzedażowe:

Producent sprzętu komputerowego z Tajwanu, Nvidia, zarobił podobno o 1,35 miliarda dolarów więcej dzięki kryptowalutom i Blockchainowi niż to podano w oficjalnym oświadczeniu. Wynik ten został obliczony przez analityka RBC Capital Markets, Mitcha Stevesa, podaje portal Insider Market.

Steves podobno powiedział, że zgodnie z jego obliczeniami, Nvidia wygenerowała około 1.95 miliarda dolarów całkowitego przychodu związanego z kryptowalutą i technologią Blockchain. Zauważył, że w oficjalnym oświadczeniu firma stwierdziła, iż w tym samym okresie czasu wygenerowała około 602 milionów dolarów.

Według jego obliczeń całkowite dochody związane z kryptografią Nvidii od kwietnia 2017 r. do lipca 2018 r. powinny wynosić około 2.75 miliarda dolarów. Szacunek ten jest oparty o hash rate Ethereum i innych kryptowalut, które wymagały wówczas procesorów graficznych (GPU). 

Według Market Insider, Steves zakłada, że Nvidia ma 75-procentowy udział w rynku układów GPU sprzedawanych do celów górniczych, podczas gdy firma AMD kontrolowała resztę. Mimo to artykuł zauważa również, że analityk zaznaczył, że nie ma sposobu na potwierdzenie tych liczb.

Co więcej, Steves podobno sugeruje, że niedawne sprawozdanie z wyników AMD również potwierdza jego tezę. Przed wydaniem tego raportu analityk stwierdził, że firma może nadal borykać się z problemami z powodu „krypto-kaca”.

Raport AMD, opublikowany 29 stycznia, zwrócił uwagę, że firma spodziewa się, iż przychody pierwszego kwartału wyniosą około 1.25 miliarda dolarów, czyli o 24 procent mniej niż w poprzednich latach.

Steves w artykule stwierdza, iż raport AMD sugerował, że firma miała 234 miliony dolarów w pierwszym kwartale zeszłego roku, co odpowiada około jednej czwartej całkowitych przychodów z kryptografii, a to z kolei byłoby zgodne z jego obliczeniami.

Po opublikowaniu danych szacunkowych akcje Nvidii spadły o około 5 procent w przedłużonej sesji. Komentując ostatnie podanie RBC, portal TechSpot zasugerował, że „gwałtowne spadki [asortymentu] są silną zachętą dla Nvidii do maskowania dużych fluktuacji przychodów”.

SEC bierze pod lupę Blockchain:

Zgodnie z opublikowanym oświadczeniem, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poszukuje firm zajmujących się danymi Blockchain i ich analizą.

Wedle podania, SEC stara się znaleźć firmy, które są w stanie dostarczyć dane Blockchain, aby wesprzeć monitorowanie ryzyka i działania związane z egzekwowaniem przestrzegania przepisów, a także poinformować komisję o zasobach cyfrowych. W ubiegłym miesiącu agencja ogłosiła, że kryptowaluty są jednym z głównych priorytetów badawczych w bieżącym roku.

Agencja wyraziła w oświadczeniu zainteresowanie potencjalnymi źródłami danych dotyczących najpopularniejszych rejestrów Blockchain. Poza dostarczaniem danych, firmy są również zobowiązane do przeanalizowania danych w celu ułatwienia ich weryfikacji.

Ponadto SEC żąda również informacji dotyczących przeglądu procesów ekstrakcji, konwersji i weryfikacji danych. Agencja prosi firmy uczestniczące o przedstawienie swoich „zdolności do czerpania informacji z dostępnych danych”, w tym identyfikacji właścicieli adresów kryptograficznych.

W sierpniu 2018 r. agentka amerykańskiej agencji ds. walki z narkotykami (DEA) zauważyła, że podczas gdy kryptowaluty skoncentrowane na prywatności są bardziej anonimowe niż Bitcoin, agencja ma wciąż sposoby na ich śledzenie.

Blockchain daje nam naprawdę wiele narzędzi do identyfikacji ludzi. Właściwie to chcę, żeby nadal z nich korzystali [kryptowalut].

– powiedziała agentka Lilita Infante.

Wiodąca firma transportu publicznego chce wykorzystać Blockchain:

Czołowy dostawca usług transportu publicznego w Wielkiej Brytanii Go-Ahead Group Plc. nawiązuje współpracę ze startupem Blockchain DOVU, aby wprowadzić system premiowania dla klientów kolejowych, informuje TechCrunch.

Notowany na FTSE 250 – indeksie podającym największe spółki notowane na giełdzie w Londynie, od 101. do 350. – Go-Ahead każdego roku zapewnia Wielkiej Brytanii ponad miliard przewozów kolejowych i autobusowych. Oprócz tego, że jest to największy operator linii autobusowych w Londynie, usługi Grupy stanowią około 30 procent wszystkich podróży pasażerskich pociągów w Wielkiej Brytanii.

DOVU ma teraz zamiar wdrożyć swoją platformę nagród opartą na Blockchain – która korzysta z natywnego tokena ERC-20, DOV – na powszechnie używanych usługach Go-Ahead: Thameslink i Southern Rail. System motywowania oparty na kryptografii nagradza członków za udostępnianie ich danych dotyczących podróży, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego i ostatniego odcinka podróży dojeżdżających.

Współzałożycielka DOVU, Krasina Mileva, zaproponowała, że tokenowy system zapewni Go-Ahead praktyczne dane, które mogą zwiększyć efektywność i ulepszyć usługi.

Oprócz zachęcania do udostępniania danych platforma będzie podobno używana do nagradzania tokenami osób dojeżdżających do pracy za zmiany w ich zwyczajach podróżnych – chociaż dokładny charakter takich zmian nie jest wskazany w poście DOVU.

DOVU ma już na swoim koncie współpracę z wiodącym producentem samochodów BMW, której celem jest utworzenie tokenizowanego systemu nagród, który zachęca kierowców do śledzenia przebiegu na wynajętych pojazdach.

Dzień upłynął spokojnie:

Niedziela jest kolejnym dniem, który mija bez większych ruchów. Ponownie w czołówce obserwujemy nieduże, mieszane ruchy: Bitcoin notuje spadek o 0,1% a XRP i Bitcoin Cash o 0,8%. Wzrosty natomiast widzimy przy Ethereum, EOS i Litecoinie, kolejno o 0,1%, 1,8% i 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.1 mld dolarów i wynosi obecnie 114.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button