News

#565 Newsy z dnia 04.02.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Kraken wykupuje giełdę w Wielkiej Brytanii; Nowa ustawa kryptowalutowa Wenezueli wchodzi w życie; Zhao: Amazon będzie musiał wydać własną walutę; Firma Blockchain nawiązuje współpracę z producentem gier; Kolejny spokojny dzień.

Kraken wykupuje giełdę w Wielkiej Brytanii:

Zgodnie z komunikatem prasowym, giełda kryptowalut ze Stanów Zjednoczonych, Kraken, przejęła giełdę i dostawcę kontraktów futures, Crypto Facilities z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Crypto Facilities, która rozpoczęła działalność w 2015 r., jest w pełni regulowana przez Urząd Nadzoru Finansowego w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu Kraken ma mocny punkt oparcia na rynku europejskim.

Strony odmówiły ujawnienia dokładnych liczb związanych z transakcją, mówiąc tylko, że była to „umowa dziewięciocyfrowa”.

Cieszymy się, że możemy wprowadzić kwalifikujących się klientów do wiodących w branży produktów terminowych i indeksowych. […] W nadchodzących miesiącach nasze zespoły będą nadal ulepszać i rozszerzać te oferty.

– powiedział w oświadczeniu prasowym dyrektor generalny Kraken, Jesse Powell.

Wielka Brytania natomiast nadal boryka się z przepisami. Niektóre strony krytykują plany, które mogą zakazać niektórych rodzajów instrumentów kryptowalutowych – w szczególności instrumentów pochodnych.

Przejęcie ma miejsce w czasie, kiedy coraz więcej giełd spogląda za zagranicę, aby zwiększyć swój zasięg i obejść ograniczenia wynikające z trudnego otoczenia regulacyjnego w Stanach Zjednoczonych. Giełda kryptograficzna Bittrex niedawno zdecydowała się uruchomić międzynarodowy odpowiednik swojej platformy transakcyjnej, pomijając bużytkowników ze Stanów Zjednoczonych, aby móc zaoferować więcej tokenów na rynkach innych niż Stany Zjednoczone.

Nowa ustawa kryptowalutowa Wenezueli wchodzi w życie:

Nowa ustawa kryptograficzna Wenezueli, która ustanawia ramy prawne dla branży, oficjalnie weszła w życie. Dekret został opublikowany w oficjalnym wydaniu rządowym Gaceta Oficial.

Zbiór przepisów dla górników, przedsiębiorców kryptograficznych i zwykłych traderów został wstępnie zatwierdzony przez Konstytucyjne Zgromadzenie Narodowe – alternatywę dla parlamentu tego kraju – w listopadzie 2018 r.

Dokument zatytułowany „Dekret ustanawiający integralny system zasobów kryptograficznych” zawiera 63 artykuły. Podaje krótkie definicje kluczowych terminów kryptograficznych, takich jak aktywa kryptograficzne, Blockchain, mining, kryptografia itp. Wprowadza pojęcie suwerennego aktywa kryptograficznego – dowolnej waluty wydanej w Wenezueli i autoryzowanej przez rząd.

Dekret ustanawia również obowiązkowe licencje dla podmiotów miningowych i giełd kryptowalutowych oraz wprowadza kary za działalność nielicencjonowaną.

Ustawa upełnomocnia Sunacrip – krajowy organ monitorujący kryptografię ustanowiony w 2018 r. – do kontroli całej działalności komercyjnej związanej z kryptografią w kraju. Zgodnie z art. 11 organ powinien monitorować cyfrowych górników, giełdy i wszelkie inne usługi finansowe, które mogą służyć jako pośrednicy na wenezuelskim krypto rynku.

Co więcej, ten sam artykuł stwierdza, że Sunacrip będzie miał możliwość kontrolowania „tworzenia, emisji, transferu, komercjalizacji i wymiany” wszystkich działań kryptowalutowych w Wenezueli.

Portal z wiadomościami kryptowalutowymi, Criptonoticias, poinformował, że ta część dokumentu daje Sunacrip możliwość kontrolowania dowolnej komercyjnej platformy kryptograficznej w kraju, czy to lokalnej, czy międzynarodowej, scentralizowanej lub zdecentralizowanej.

Ponadto dekret opisuje procedury rejestracji dla giełd kryptograficznych, portfeli i podmiotów górniczych. Artykuł 28 wprowadza kilka różnych typów licencji dla startupów kryptograficznych, w zależności od wielkości transakcji, typów zarządzanych przez nie zasobów kryptograficznych i innych kryteriów. Sunacrip według doniesień weźmie pod uwagę wszystkie wnioski o licencje i ustali opłaty publiczne dla firm kryptograficznych według własnego uznania.

W przypadku, gdy jakiekolwiek przedsiębiorstwo związane z kryptografią naruszy zasady licencjonowania lub nie zarejestruje się prawidłowo w Sunacrip, jego właściciele mogą zostać ukarani nawet od roku do trzech lat więzienia i ukarani grzywną od 50 do 100 suwerennych aktywów kryptograficznych (od 3.000 do 6.000 dolarów).

Zhao: Amazon będzie musiał wydać własną walutę:

Jedna z najbardziej znanych postaci w przestrzeni kryptowalut potwierdziła na Twitterze, iż nadal wierzy, że gigant sprzedaży internetowej Amazon nie uniknie wydawania własnego altcoina.

Mówiąc szerzej o biznesie internetowym, Changpeng Zhao – CEO topowej giełdy kryptowalut Binance – powiedział, że nie chodzi o to czy, ale kiedy Amazon wyda własną monetę.

Gigant handlu detalicznego dołożył w przeszłości starań, by przyjąć róże formy technologii Blockchain, jednak jego związek z kryptowalutą pozostaje plotkami. Takie pogłoski pojawiają się okresowo w prasie, w tym te, że Amazon może zintegrować Bitcoina jako metodę płatności.

Nie rozumiem dlaczego w przypadku dowolnego internetowego (niefizycznego) biznesu, ktokolwiek nie zaakceptowałby kryptografii jako formy płatności. Są łatwiejsze, szybsze i tańsze do zintegrowania niż tradycyjne bramki płatnicze. Mniej papierkowej roboty. I osiąga bardziej zróżnicowaną demografię i geografię. […] Amazon prędzej czy później będzie musiał wydać walutę.

– pisze Zhao.

Firma Blockchain nawiązuje współpracę z producentem gier:

Według komunikatu prasowego, firma HashCash Consultants, ogłosiła partnerstwo z nieujawnionym australijskim producentem gier wideo, aby wprowadzić na rynek giełdę kryptograficzną i usługi tokenizacji dla branży gier.

HashCash to firma typu Blockchain, która koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań Blockchain „white label” dla branży gier – tj. z góry opracowanych rozwiązań, które mogą być zakupione i przemianowane przez klientów, aby ułatwić przejście do nowego modelu biznesowego opartego na Blockchain. Firma ogłosiła w komunikacie prasowym, że współpracuje z „wybitnym australijskim producentem gier wideo”, ale nie ujawniła nazwy firmy.

W 2017 r. HashCash pozyskał 150 milionów dolarów we wczesnym etapie finansowania venture capital, aby rozwinąć swoje rozwiązania obejmujące usługi ICO, wsparcie w zakresie rozwoju krypto giełdy oraz technologię przetwarzania płatności kryptograficznych.

W komunikacie prasowym wyjaśniono, w jaki sposób przejście na tokenizowany model oparty na Blockchain może pomóc w innowacjach w sektorze gier, umożliwiając firmom z branży gier zarabianie na swoich ekosystemach poprzez otwarcie zdecentralizowanych kanałów mikropłatności między twórcami treści, streamerami i widzami.

Czołowe firmy z branży gier coraz częściej korzystają z technologii Blockchain w celu odnowienia sposobu dystrybucji treści, społeczności internetowych a nawet produktów. W grudniu firma gier Atari – znana z takich gier, jak Tetris i Pac Man – zawarła umowę licencyjną ze startupem Blockchain Animoca Brands, aby utworzyć wersje Blockchain dwóch popularnych gier na telefon.

W listopadzie Epic Games – twórca popularnej gry wideo Fortnite – wywołał zamieszanie w społeczności kryptograficznej po tym, jak przypadkowo zaczął akceptować płatności w Monero na swoim oficjalnym sklepie z towarami.

Kolejny spokojny dzień:

Giełdy po upływie doby nadal wykazują nieduże ruchy cen. Z czołowych kryptowalut Bitcoin, XRP i Ethereum notują spadek kolejno o 0,5%, 1% i 0,3%, wzrosty natomiast widzimy przy EOS – o 0,7%, Litecoinie – o 0,9%, oraz TRON – o 4,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.4 mld dolarów i wynosi obecnie 113.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button