News

#566 Newsy z dnia 05.02.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Odnaleziono 5 krytycznych luk zabezpieczeń w EOS; Huobi.com uruchamia handel fiat – krypto; Szef czołowego banku Rosji porównuje mining do fałszerstwa; Giełdy nieznacznie w dół.

Odnaleziono 5 krytycznych luk zabezpieczeń w EOS:

EOS.io, firma odpowiedzialna za opracowanie czwartej co do wielkości kryptowaluty EOS, przekazała w tym roku pięć nagród za wykrycie krytycznych luk w zabezpieczeniach.

10 stycznia, 40.750 dolarów zostało przyznane pięciu hakerom w białych kapeluszach przez EOS.io, a następnego dnia inny badacz otrzymał nagrodę w wysokości 10.000 dolarów. Pięć z tych nagród wynosi 10.000 dolarów, co jest najwyższą możliwą zapłatą zarezerwowaną przez firmę tylko dla najbardziej krytycznych luk w zabezpieczeniach.

Tron Foundation, firma stojąca się za kryptowalutą TRON, również przyznała w styczniu cztery nagrody – jedną z nich za najbardziej krytyczny poziom podatności na zagrożenie – wydając łącznie 22.700 dolarów.

Luki w tym roku odkryto również w innych firmach kryptograficznych. Mianowicie dwie nagrody zostały przyznane przez Cobinhood, a jedna przez Coinbase za błędy znalezione na najniższych poziomach szkodliwości. 

Wszystkie raporty o lukach w zabezpieczeniach, które zostały wymienione w tym artykule, są nieujawnione, a szczegóły wykrytych luk nie są publiczne.

Huobi.com uruchamia handel fiat – krypto:

Huobi.com, Amerykański partner giełdy z siedzibą w Singapurze, Huobi, wprowadza na rynek usługi tradingu fiat – krypto, początkowo obsługując trzy pary handlowe USD – krypto.

Serwis Huobi.com jest obsługiwany przez HBUS, który rozpoczął działalność jako strategiczny partner Huobi Group za pośrednictwem nowo utworzonej firmy „HBUS Holdco, Inc.” w czerwcu ubiegłego roku. Po kampanii rebrandingowej i przyjęciu nazwy marki Huobi, HBUS.com wyemigrował do Huobi.com w styczniu tego roku.

Ekspansja Huobi.com poza transakcje krypto-krypto pojawia się w czasie, kiedy inne wiodące giełdy kryptograficzne coraz częściej wprowadzają obsługę międzynarodowych walut – w szczególności Binance, który jesienią ubiegłego roku uruchomił platformę fiat – krypto w Ugandzie.

Z drugiej strony instytucje bankowe również zaczynają ułatwiać konwersje typu fiat – krypto, tak jak w przypadku niedawnego ruchu ze strony szwajcarskiego banku Falcon Private Bank.

Zgodnie z komunikatem prasowym, Huobi.com wprowadził pary handlowe dolara z głównymi kryptowalutami takimi jak Bitcoin, Ethereum i Tether, a także wsparcie dla depozytów i wypłat w dolarach (minimum 100 dolarów).

Wsparcie Fiat jest podobno możliwe dzięki partnerstwu z amerykańską instytucją finansową Prime Trust – zarejestrowaną w Nevadzie spółką powierniczą specjalizującą się w usługach powierniczych i depozytowych dla transakcji fiat i aktywów kryptograficznych. Użytkownicy Huobi.com, którzy chcą handlować fiat – krypto, będą musieli otworzyć konto powiernicze w Prime Trust, co wymaga ukończenia weryfikacji tożsamości w systemie Know-Your-Customer (KYC).

Szef czołowego banku Rosji porównuje mining do fałszerstwa:

Andrey Kostin – szef VTB, drugiego co do wielkości banku Rosji – porównał wydobywanie kryptowalut do fałszerstwa, jak donosi rosyjska agencja prasowa TASS.

Podczas rozmowy ze studentami, którzy wzięli udział w konkursie edukacyjnym zorganizowanym przez dużą rosyjską korporację technologiczną Yandex, Kostin powiedział:

Nie jestem wielkim fanem krypto-rubla. Dla mnie jest to rodzaj fałszerstwa. Osoba kopiąca [kryptowaluty] jest podobna do osoby, która drukuje pieniądze. Podczas początkowej euforii wszyscy myśleli, że od jutra za wszystko będzie można zapłacić w kryptowalutach, jednak do tej pory tak się nie stało.

Zdaniem Kostina w przewidywalnej przyszłości kryptowaluty będą miały stosunkowo niewielką niszę rynkową, ponieważ w miarę jak globalny sektor finansowy staje się coraz bardziej przejrzysty, offshore holdingi stopniowo zanikają.

Ponadto bankier uważa, że nie istnieje odpowiedni sposób regulacji obszaru kryptograficznego w taki sam sposób, w jaki regulowane są tradycyjne rynki. Jeśli kryptowaluty staną się dominujące na rynkach finansowych, może to być niebezpieczne – podsumował Kostin.

Giełdy nieznacznie w dół:

Ostatnia doba na giełdach wykazała niedużą przewagę spadków nad wzrostami. Wartość Bitcoina wzrosła o mniej niż 0,1% i wynosi obecnie 3.465 dolarów. XRP notuje spadek o 1,2%, Ethereum o 0,6%, EOS o 0,5% a Bitcoin Cash o 1%. Z czołówki kryptowalut wyróżnia się 11. pozycja – Binance Coin, ze wzrostem o 6,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.2 mld dolarów i wynosi obecnie 113.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button