News

#567 Newsy z dnia 06.02.2019

Ze środowych wydarzeń: CEO Twittera pozytywnie wypowiada się o Bitcoinie; Amerykańscy inwestorzy najbardziej aktywni na świecie; Coinbase Wallet dodaje wsparcie dla Bitcoina; Opera na Androida umożliwia kupowanie kryptowalut; Środek tygodnia zakończony korektami.

CEO Twittera pozytywnie wypowiada się o Bitcoinie:

CEO Twittera i Square, Jack Dorsey, ponownie wyraził swoją pro-Bitcoinową postawę, ujawniając, że jedyną kryptowalutą jaką posiada jest Bitcoin.

Znany zwolennik Bitcoina ujawnił wybraną przez siebie kryptowalutę po niedawnym wywiadzie, w którym Dorsey stwierdził, że nadal wierzy, iż Bitcoin będzie rodzimą walutą internetu.

W wątku tweeta, który zgromadził ponad 5.000 lajków, Dorsey powtórzył swoje poprzednie stwierdzenia dotyczące największej i najstarszej kryptowaluty, nazywając ją również „wspaniałą marką”.

Bitcoin jest odporny. Bitcoin jest pryncypialny. Bitcoin wywodzi się z internetowych ideałów.

– napisał.

Zapytany o szczególne cechy Bitcoina, które najbardziej ekscytują Dorsey’a, byk Bitcoina ponownie wskazał na jego potencjał zostania rodzimą walutą Internetu. Jego odpowiedź na to pytanie brzmiała:

Wszystko. Przede wszystkim myślę, że ma największą szansę na bycie natywną walutą internetu. Jeśli myślisz o Internecie jak o kraju, to jest to coś wielkiego.

Umieszczony na 89. miejscu w „400 najbogatszych Amerykanów” Forbesa 2018 roku, Dorsey, dysponuje kapitałem własnym wynoszącym 5.1 miliarda dolarów.

Amerykańscy inwestorzy najbardziej aktywni na świecie:

Zgodnie z tweetem firmy DataLight, zajmującej się analizą danych, najnowsze badania wykazały, że inwestorzy z USA są najbardziej aktywnymi inwestorami na głównych giełdach kryptowalut.

Stany Zjednoczone mają najwięcej handlowców – 60 procent – na głównych giełdach kryptograficznych i portfelu Coinbase, podczas gdy na Binance, Bittrex i Poloniex, handlowcy z USA stanowią odpowiednio 24, 27 i 28 procent wszystkich podmiotów handlujących kryptografią.

fot. datalight

Amerykańscy handlowcy są mniej liczni na giełdzie kryptowalut Bitfinex – stanowią 10 procent handlowców na giełdzie, podczas gdy niemieccy handlowcy stanowią 13 procent.

Na początku tego roku Bittrex wprowadziła na rynek biuro do sprzedaży pozagiełdowej (OTC), które oferuje około 200 aktywów kryptograficznych. Handel OTC stał się niezwykle popularny wśród inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą handlować dużymi wolumenami.

Od początku roku, notowania handlowe odnotowują niższe liczby. Coinbase przeżywało spadki, których nie widziano od 2017 r., a rynek Bitcoin / USD liczył w styczniu rzekomo około 1 mld dolarów.

Coinbase Wallet dodaje wsparcie dla Bitcoina:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, giełda kryptowalut i portfel ze Stanów Zjednoczonych, Coinbase, do swojej aplikacji Coinbase Wallet dodał wsparcie dla Bitcoina.

W sierpniu 2018 roku Coinbase ogłosił, że Toshi, zdecentralizowana przeglądarka i portfel Open Source opracowany przez Coinbase, zmieni nazwę na Coinbase Wallet.

Jak wyjaśniono przez giełdę, Coinbase Wallet różni się nieco od głównej aplikacji, Coinbase (lub Coinbase.com). W tym ostatnim kryptowaluty zakupione przez klienta i klucze prywatne są przechowywane przez Coinbase. Dzięki Coinbase Wallet użytkownicy sami przechowują swoje własne kryptowaluty, które są chronione ich unikalnymi kluczami prywatnymi.

Nowa aktualizacja Coinbase Wallet zostanie wprowadzona na iOS i Androida w przyszłym tygodniu. Obsługa Bitcoinów będzie aktywowana domyślnie, jak tylko użytkownicy zdecydują się na wysłanie monet do portfela. Klucze prywatne użytkowników będą szyfrowane w telefonie przy użyciu technologii Secure Enclave.

W komunikacie stwierdza się, że Coinbase Wallet obsługuje oba adresy: SegWit i Legacy. Co więcej, aplikacja obsługuje Bitcoin Testnet dla programistów i zaawansowanych użytkowników. Coinbase wspomniał również, że rozważa dodanie do swojego portfela Coinbase Wallet Bitcoina Cash, Litecoina i inne czołowe kryptowaluty.

Opera na Androida umożliwia kupowanie kryptowalut:

Opera od teraz pozwala użytkownikom systemu Android kupować kryptowalutę Ethereum bezpośrednio z przeglądarkowego portfela, ogłosiła firma.

Opera poinformowała, iż dla nowej usługi nawiązała współpracę z regulowanym brokerem kryptograficznym Safello, aby zapewnić wymianę gotówki na krypto. Funkcja ta umożliwia płatności kartami kredytowymi i debetowymi dzięki „zaufanym” sieciom płatniczym, w tym Swish w Szwecji.

W chwili premiery zakup eterów jest dostępny tylko w Szwecji, Norwegii i Danii.

Safello – zarejestrowana przez Szwedzki Urząd Nadzoru Finansowego – zweryfikuje użytkowników dokonujących zakupów przy użyciu rozwiązań identyfikacji tożsamości, szwedzkim BankID i duńskim NemID. Doładowanie portfela eterem powinno zająć „mniej niż minutę”, jak twierdzi Opera.

Uważamy, że następna ważna faza krypto będzie pochodzić z użycia, i aby mogła osiągnąć szersze zastosowanie musi być łatwa do kupienia i łatwa w użyciu.

– powiedział Charles Hamel, dyrektor ds. krypto produktów Opery.

Dodatkowo, użytkownicy w Szwecji otrzymają od Safello przez ograniczony czas zniżkową opłatę transakcyjną w wysokości 2,5 procent, podczas gdy użytkownicy z Norwegii i Danii otrzymają zniżkę w wysokości 5 procent, zgodnie z ogłoszeniem.

Środek tygodnia zakończony korektami:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy rosnące spadki. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 1,7%, XRP i Bitcoin Cash o 2%, Ethereum o 2,9% a EOS o 1,9%. Spośród wszystkich 10 największych kryptowalut wzrost notuje jedynie Binance coin – o 7,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.1 mld dolarów i wynosi obecnie 111.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 17 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button