News

#568 Newsy z dnia 07.02.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Strateg JPMorgan przewiduje zainteresowanie Wall Street Bitcoinem; Policja poszukuje hackerów, którzy okradli giełdę Cryptopia; BitTorrent będzie obsługiwany przez CoinPayments; Bitcoin bije rekordy podczas hiperinflacji; Plaża na giełdach.

• Strateg JPMorgan przewiduje zainteresowanie Wall Street Bitcoinem:

Globalny strateg marketingowy JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglou, mówi, że Bitcoin może odrodzić się na Wall Street, zgodnie z artykułem opublikowanym przez CNBC.

Stabilność, jaką obserwujemy obecnie na rynku kryptowalut, stanowi krok na drodze do większego uczestnictwa inwestorów instytucjonalnych w przyszłości.

– powiedział Panigirtzoglou i dodaje:

Rynek kryptowalut to nowy rynek. Przeszedł już fazę wybuchu.

Panigirtzoglou przewiduje, że firmy będą wykazywać odnowione zainteresowanie kryptowalutami, ponieważ stabilność na rynku rośnie, a technologia blockchain jest coraz ważniejsza. Dodał, że odrodzenie Bitcoina może zająć wiele lat, ponieważ regulatorzy są „nieco powolni w realizacji” potencjału kryptowalut.

• Policja poszukuje hackerów, którzy okradli giełdę Cryptopia:

Policja w Nowej Zelandii współpracuje z międzynarodowymi organami ścigania w celu znalezienia hakerów, którzy rzekomo ukradli 16,1 mln dolarów z lokalnej giełdy Cryptopia, jak poinformowała policja w komunikacie prasowym.

Cryptopia traciła fundusze z dziesiątek tysięcy portfeli Ethereum. Po potwierdzeniu, że prowadzili dochodzenie w tej sprawie 16 stycznia, policja ujawniła, że koordynuje międzynarodowe poszukiwanie zarówno funduszy , jak i sprawców:

Skradzione kryptowaluty są aktywnie śledzone przez policję i specjalistów na całym świecie ze względu na charakter publicznie dostępnych bloków kryptowalut.

– informuje detektyw, Gregow Murtonow. Z kolei inspektor Murton dodaje:

W dochodzeniu poczyniono znakomite postępy i pracujemy z zarządem Cryptopii oraz obecnymi i byłymi pracownikami, którzy udzielali cennej pomocy.

W raporcie odnotowano również, że dochodzenie może zająć sporo czasu, aby rozwiązać problem ze względu na złożoność środowiska cybernetycznego.

• BitTorrent będzie obsługiwany przez CoinPayments:

BitTorrent ogłosił, że jego macierzysty token, BitTorrent Token (BTT), oparty na protokole TRON, jest teraz obsługiwany przez bramę crypto płatności CoinPayments.

BitTorrent uruchomił BTT w styczniu, rozpoczynając proces symbolizowania ekosystemu udostępniania treści, około sześciu miesięcy po przejęciu firmy przez zdecentralizowany internetowy startup TRON.

Według dzisiejszej informacji prasowej, BitTorrent już współpracuje z CoinPayments w zakresie obsługi płatności TRON (TRX), Bitcoin (BTC) i Binance Coin (BNB) dla usług premium. Po dodaniu obsługi BTT, użytkownicy mogą teraz korzystać z tokena do opłacania subskrypcji BitTorrent i μTorrent Pro, które oferują konwersję plików, strumieniowanie jakości HD i ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

Justin Sun, założyciel TRON i dyrektor generalny BitTorrenta, wyjaśnił plan działania dotyczący tokenizacji ekosystemu BitTorrent, stwierdzając, że partnerstwo z CoinPayments jest próbą „uczynienia BitTorrenta mostem na rynku online, zanim token będzie w pełni zintegrowany z produktami stacjonarnymi i mobilnymi.”

TRON jest klasyfikowany jako 8. co do wielkości według kapitalizacji rynkowej na rynku kryptowalut i jest wyceniany na około 0,0258 dolarów za jednostkę.

• Bitcoin bije rekordy podczas hiperinflacji:

Sprzedaż Bitcoinów w Wenezueli osiągnęła rekordowy poziom w historii w czasie ogromnej hiperinflacji i trwającego kryzysu, jak podaje centrum wiadomości technologicznych TrustNodes.

Tygodniowe obroty Bitcoina osiągnęły ponad 2000 BTC (około 6,8 mln dolarów) w lokalnej sieci P2P (Local-Peer). Zarejestrowane obroty na LocalBitcoins to tylko ułamek ogólnego szacunkowego handlu Bitcoinem przez Wenezuelczyków. Jak donosi TrustNodes, duża liczba transakcji odbywa się na scentralizowanych giełdach zlokalizowanych w sąsiednich krajach, takich jak Kolumbia i Brazylia.

W takich przypadkach łączna wartość obrotów Bitcoinem przez Wenezuelczyków jest trudna do oszacowania, ponieważ transakcje są często dokonywane w lokalnych walutach sąsiednich krajów.

Wolumen transakcji na LocalBitcoins również wzrósł w Kolumbii, przy czym oba kraje razem stanowią 85% obrotów na giełdach w Ameryce Łacińskiej. W pierwszych pięciu tygodniach 2019 r., w Wenezueli miało miejsce 8571 transakcji, podczas gdy w Kolumbii było ich 1709

31. stycznia Wenezuela oficjalnie przyjęła nową ustawę o krypto regulacji, która wprowadza pojęcie suwerennego aktywa kryptograficznego, reprezentującego dowolną walutę wydaną w Wenezueli, autoryzowaną przez rząd. Ustawa również opisuje wymagania licencyjne dla przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem i wymianą kryptowalut oraz wprowadza kary za działania niezgodne z licencją.

• Plaża na giełdach:

Ostatnia doba na giełdach kryptowalut minęła bardzo spokojnie i odnotowujemy minimalną różnicę kursów. Ceny Bitcoina i Ripple, największych coinów wg CoinMarketCap, nie zmieniły się. Kolejne na liście Ethereum i EOS wzrosły kolejno o 0,1% i 0,4%. W pierwszej 20-tce wyróżniły się IOTA ze wzrostem 4% oraz Bitcoin SV, którego cena spadła o 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku nie zmieniła się i nadal wynosi 111 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button