Kryptowaluty

#57 Aktualności z dn. 14.09.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Ekosystem Blockchain oferuje coraz to nowsze rozwiązania; Fiński Bank Centralny ubóstwia Bitcoina; Ciężka droga dla Bitcoina w Namibii; Okazje na giełdach.

Ekosystem Blockchain oferuje coraz to nowsze rozwiązania:

Technologia Blockchain ma ogromny potencjał przekształcania modeli biznesowych, ale duża część tego potencjału jest nadal niewykorzystana. Podczas gdy Ethereum prowadzi inteligentne platformy kontraktacyjne, inne platformy, takie jak Qtum i NEO, przyczyniają się również do wzrostu integracji Blockchain w świecie biznesu, oferując unikalne i innowacyjne rozwiązania. Cointelegraph rozmawiał z Jordanem Earlsem, współzałożycielem Fundacji Qtum, o technologii Blockchain w Azji, a także o roli firmy w ekosystemie Blockchain.

Często określany jako „Ethereum killer”, Qtum Blockchain jest hybrydową platformą, która łączy Bitcoin Core i Ethereum Virtual Machine. Jako rozwiązanie inteligentnego kontraktu firma Qtum wykorzystuje weryfikację Proof-of-Stake w odniesieniu do transakcji, która jest mniej kosztowna w porównaniu z systemem walidacji Proof of Work stosowanym przez Ethereum. Qtum ma stać się platformą, na której można zbudować zdecentralizowane aplikacje dla świata biznesu, takie jak zarządzanie łańcuchem dostaw, telekomunikacja, sieci społecznościowe i Internet przedmiotów.

Earls wyjaśnia:

Nie chciałbym nazwać Qtumem mordercą Ethereum, w rzeczywistości mamy nadzieję, że Ethereum nadal będzie wzrastać, ponieważ przemysł Blockchain jest nadal niewielki. Gdyby platforma, na przykład Ethereum, umierała, wielu znakomitych ludzi prawdopodobnie opuszczałoby branżę. „Ethereum Killers” mają tę zaletę, że dostrzegają wady platformy, a następnie próbują je naprawić. Szaloną rzeczą w przestrzeni Blockchain jest to, że nie da się przewidzieć co będzie za rok.

Ethereum jako lider platformy inteligentnych kontraktów nie jest bez wad technicznych. Dwoma poważnymi problemami, z którymi boryka się Ethereum, jest skalowalność, ponieważ wymaga ona każdego pojedynczego węzła do przetwarzania każdej transakcji w całej sieci oraz sprawdzania poprawności drogą obliczeniową. Nowsze inteligentne platformy kontraktowe mają na celu przezwyciężenie niedociągnięć Ethereum. Zdaniem Earlsa, większość projektów w ekosystemie wychodzi poza to i teraz widać większy obraz. Earls dodaje:

Częścią mojej misji jako współprzewodniczącego Sojuszu ds. Porozumień inteligentnych jest pogłębienie standardów branżowych i przyczynienie się do lepszego zrozumienia tego ekosystemu wśród rządów i przedsiębiorstw.

W porównaniu z resztą świata Chiny były liderem aplikacji Blockchain. Niedawny zakaz czasowy ICO może zintensyfikować tempo rozwoju Blockchain w regionie. Niemniej jednak można przewidzieć, że chińska przestrzeń będzie nadal rosła po zniesieniu tymczasowego zakazu.

Jordan Earls mówi o bieżącym ekosystemie Blockchain w Chinach:

Chiński ekosystem Blockchain rośnie stosunkowo szybko w porównaniu do reszty świata. Rośnie tak szybko, że ludzie muszą zrobić krok w tył i odpocząć. Postrzegamy się jako lider w Chinach i Azji, dlatego ponad dziesięć dappów zdecydowało się zbudować swój projekt na naszej platformie, zanim oficjalnie ją uruchomiliśmy. Nasza rola w Chinach pokazuje, że możemy współpracować na całym świecie – zaczynając silnie w Chinach i stać się światowym liderem technologii.

Earls uważa, że ​​obecny stan zdecentralizowanych zastosowań w Chinach jest zadziwiający. Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy przemysł przyciągnął największe talenty od dużych firm technologicznych do tworzenia aplikacji, które wykorzystują technologię Blockchain.

Niektóre z tych projektów wprowadzają rewolucję w przemysł, który od dziesięcioleci nie widział innowacji, podobnie jak Energo buduje autonomiczną sieć energetyczną, a Inkchain zmienia branżę informacyjną. Propozycje projektów przychodzą do nas niemal codziennie i słyszymy, że chcą wspólnie budować Qtum.

Ostatnio firma uruchomiła platformę umożliwiającą wykorzystanie inteligentnych umów na telefony komórkowe za pośrednictwem bezpiecznej sieci. System ten jest znany jako zapalnik dla Qtum. Ma samoregulujący, samodoskonalący się i samoświadomy składnik, zwany protokołem zdecentralizowanego zarządzania (DGP). To sprawia, że ​​Qtum tworzy coś w rodzaju samorządu – jako pierwszy w branży.

Funkcje zintegrowane z Zapłonem, które Earls uznaje za najistotniejsze, to pomyślne włączenie maszyny wirtualnej Ethereum do modułu UTXO Blockchain i protokołu zdecentralizowanego zarządzania.

Wiele projektów już wykorzystuje Qtum do rozwiązywania różnych przypadków użycia w biznesie. Jest jeden projekt o nazwie Vevue, który pomaga twórcom treści zarabiać na ich pracy z Blockchain. A potem Aberide buduje platformę dzielącą Ubera na Qtum Blockchain. Mobilność firmy Qtum, a także konserwatywna, ale stabilna platforma Blockchain, jest idealną platformą dla firm do budowania praktycznych zastosowań. W końcu myślę, że cały ekosystem Blockchain wciąż szuka nowych przypadków użycia technologii Blockchain, więc nadal mamy długą drogę do przejścia.

-podsumowuje Jordan Earls.

• Fiński Bank Centralny ubóstwia Bitcoina:

Badacze z fińskiego Banku Centralnego stwierdzili, że system gospodarczy cyfrowej waluty Bitcoin jest rewolucyjny.  W raporcie z 5. września 2017 r., ekonomiści Central Bank Research Hub – Gur Huberman, Jacob Leshno i Ciamac Moallemi – powiedzieli, że infrastruktura wirtualnej waluty zapewnia pewien poziom ochrony przed manipulacją, ze względu na jej protokół.

W części ich sprawozdania czytamy:

Bitcoin jest walutą prowadzoną przez protokół, a nie przez instytucje zarządzające nim. Podobne projekty są prowadzone przez organizacje według ich własnego uznania w celu ustalenia, a następnie zmiany cen, ofert i zasad (…)

Autorzy zalecili również przeprowadzenie głębszych badań nad Bitcoinem i jego infrastrukturą przez innych ekspertów:

Pozorna funkcjonalność i użyteczność Bitcoina, powinny zachęcać ekonomistów do zbadania tej wspaniałej struktury.

Należy zauważyć, że opinia naukowców niekoniecznie jest oficjalną opinią Banku Finlandii. Niemniej jednak, dokument jest nadal bardzo ważny ze względu na zaangażowanie banku centralnego w Blockchain i kryptowaluty.

• Ciężka droga dla Bitcoina w Namibii:

Wymiana kryptowalut w Namibii, na podstawie wydanej dziesięcioletniej ustawy, nie jest dozwolona w Namibii. Kupcy w kraju afrykańskim nie mogą przyjmować Bitcoinów jako zapłaty za towary i usługi. Takie informacje przekazał bank narodowy kraju. W nowym dokumencie o wielkości 9. stron,  Bank Namibii powiedział, że kryptowaluty stwarzają minimalne zagrożenie dla roli polityki pieniężnej banku centralnego.

Zaprezentowana została także kwestia dotycząca ryzyka prania brudnych pieniędzy, rzekomego uchybienia waluty bez wsparcia rządowego lub towarowego, a także potencjalnych korzyści, jakie państwo może osiągnąć , dzięki systemowi finansowemu opartego na technologii Blockchain.

W oświadczeniu czytamy:

(…) Bank nie uznaje Bitcoina za walutę obcą, która może być wymieniona na lokalną walutę, ponieważ waluty wirtualne nie są wydawane ani gwarantowane przez bank centralny (…) Kryptowaluty nie mogą być wykorzystane do płacenia za towary i usługi w Namibii”

Najwidoczniej zabroniona jest nawet wymiana Bitcoina na filiżankę kawy.

Okazje na giełdach:

Dzisiaj obserwujemy duże spadki cen wywołane głównie obniżką Bitcoina. Jeśli myślimy o inwestycji w kryptowaluty długoterminowo – mamy doskonałą okazję do zakupów w promocyjnych cenach. Cena Bitcoina spadła prawie o 10%. Z pierwszej dziesiątki największych walut największy spadek zanotował Litecoin: -18,5%, podobnie NEO: -18% oraz OmiseGo: -17,2%. To wszystko zadziało się zaledwie w ostatnich 24. godzinach. Jak długo będziemy świadkami dalszych spadków? Nie wiadomo. Warto zatem odstawić emocje na bok i zająć się analizą projektów, które będą oferowały możliwie najwyższe wzrosty wartości i zasięgu.

W przeciągu ostatniej doby z rynku wypłynęło 15,9 mld dolarów. Całkowita kapitalizacja na ten moment wynosi 119,4 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button