News

#570 Newsy z dnia 09.02.2019

Z sobotnich wydarzeń: Analityk Bitwise: 95% kryptowalut jest bezużytecznych; Bitfnex wznawia działalność po ponad dwugodzinnej przerwie; Argentyńczycy za transport publiczny mogą płacić Bitcoinem; Sobota mija spokojnie.

Analityk Bitwise: 95% kryptowalut jest bezużytecznych:

Matt Hougan z Bitwise Asset Management wierzy, że im wcześniej nastąpi czystka kryptowalut, tym lepiej dla nowo powstałej branży. Hougan mówi, że spodziewa się, że nadchodzący sąd ostateczny zniszczczy wiele bezwartościowych monet jakie obecnie istnieją, podobnie jak miało to miejsce w erze dot-com.

Pojawiając się w podcaście Masters in Business, prowadzonym przez Barry’ego Ritholtza, szef globalnych badań Bitwise wskazał na uderzające podobieństwa między dzisiejszym przemysłem kryptowalut i erą dot-com późnych lat 90. i początku XXI wieku.

Myślę, że te podobieństwa są dokładne. To – myślę, że to następny dotcom. Ale pamiętaj, że bańka dotcom utworzyła pets.com, ale stworzyła także Amazon. 

Komentując przyszłość branży, Hougan oświadczył:

[…] Istnieje 2000 kryptowalut, 95 procent z nich jest bezużytecznych i umrze bolesną śmiercią. Im wcześniej to nastąpi, tym lepiej.

Hougan nie spodziewa się jednak, że czystka będzie świadczyła o klęsce rozwijającego się przemysłu. Zamiast tego spodziewa się, że przesiew zainicjuje pojawienie się użytecznych kryptowalut.

W branży jest wielu komentatorów, którzy zgadzają się z poglądem, że wiele kryptowalut rzeczywiście jest bezwartościowych. To przekonanie doprowadziło do popularyzacji terminu „shitcoin”, który odnosi się do kryptowalut z niewielkimi lub żadnymi zaletami ekonomicznymi.

Hougan nie jest również pierwszą osobą, która wypowiedziała się na temat paralel między kryptowalutami a początkami internetu. Jeśli historia powtórzy się w formie krypto-awarii, można wnioskować, że pozostałe projekty będą dla branży tym, czym Amazon, Google itp. są w Internecie. 

Podczas wywiadu Hougan podkreślił także unikalny punkt sprzedaży kryptowalut, który istnieje u podstaw zdecentralizowanej technologii; możliwość wykonywania transakcji bez konieczności pośrednictwa. Według Hougana, zastosowania w świecie rzeczywistym tej zdolności będą miały znaczący wpływ na „koszt zaufania”. 

Dyrektor wykonawczy Bitwise przyznał jednak, że to wciąż wczesne dni i jeszcze dużo przed nami pracy, zanim kryptowaluty będą mogły osiągnąć swój pełny potencjał. Według Hougana obecny interfejs użytkownika dla wirtualnych walut pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza z punktu widzenia łatwości użytkowania.

Bitfnex wznawia działalność po ponad dwugodzinnej przerwie:

Giełda kryptowalutowa z siedzibą w Hongkongu, Bitfinex, powiadomiła w tweecie, że tymczasowo była niedostępna dla wszystkich użytkowników, ponieważ rynki kryptograficzne odnotowały znaczne zyski.

Początkowo firma napisała, że platforma była niedostępna „tylko dla niektórych użytkowników” i przeprosiła za niedogodności nie określając przyczyny awarii. Jednak około trzydzieści minut później giełda wyjaśniła, że została wyłączona dla wszystkich swoich użytkowników.

Przepraszamy za nasz poprzedni tweet. W pośpiechu, aby jak najszybciej uświadomić użytkownikom nasz problem, kiepsko dobraliśmy słowa. Możemy potwierdzić, że Bitfinex jest offline dla wszystkich użytkowników. Zapewniamy, że środki są bezpieczne.

– czytamy w oświadczeniu.

Po nieco ponad dwóch godzinach niedostępności dla użytkowników giełda ogłosiła, że ponownie działa z pełną funkcjonalnością. W najnowszym tweecie firma tłumaczyła tymczasowe zamknięcie problemami z łącznością, stwierdzając:

Problem, który spowodował ten przestój, został przypisany łączności. […] Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem i możemy potwierdzić, że wszystkie fundusze w tym okresie były bezpieczne.

Argentyńczycy za transport publiczny mogą płacić Bitcoinem:

Argentyńska państwowa karta transportu publicznego SUBE (Sistema Único de Boleto Electrónico) może być teraz doładowywana za pomocą Bitcoinów. 

Alto Viaje, platforma służąca do dodawania środków do kart SUBE, nawiązała współpracę z Bitex, który zapewnia firmom usługi finansowe oparte na Blockchain. Dzięki temu partnerstwu kartę SUBE można teraz doładowywać za pomocą Bitcona, za pośrednictwem strony internetowej Alto Viaje.

Manuel Beaudroit, CMO z Bitex powiedział dla Cointelegraph, że SUBE – który może być używany do podróżowania pociągiem, autobusem oraz metrem – jest używany przez ponad siedem milionów osób w 37 lokalizacjach w Argentynie. Wyjaśnił, że Alto Viaje pracował wcześniej z systemem PayPal i Rapipago, argentyńskim systemem płatności cyfrowych.

Beaudroit wyjaśnił dalej, że głównym celem partnerstwa jest zapewnienie ludziom szerszego dostępu do „tak rewolucyjnej technologii, jak Bitcoin”.

Dostawcą technologii stojącym za SUBE jest argentyński Nacion Servicios S.A., filia banku narodowego Banco de la Nación Argentina.

Według wcześniejszych doniesień, główny usługodawca transportu publicznego Wielkiej Brytanii, Go-Ahead Group Plc. niedawno nawiązał współpracę ze startupem typu Blockchain – DOVU – aby wprowadzić system tokenizacji nagród dla klientów kolei. Po podpisaniu umowy, DOVU uruchomi platformę, która korzysta z natywnego tokena ERC-20, DOV, aby nagradzać członków za dzielenie się swoimi danymi podróżnymi.

Sobota mija spokojnie:

Wczorajsze gwałtowne wzrosty ustały tak szybko jak się pojawiły – dziś na giełdach ponownie obserwujemy minimalne ruchy. Bitcoin i Ethereum notują dodatni ruch bliski zera, a wczorajszy bohater – Litecoin – zwiększa wartość o 1,9%. XRP i Bitcoin Cash notuja spadki, kolejno o 1,2% i 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.2 mld dolarów i wynosi obecnie 121 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 20.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button