News

#571 Newsy z dnia 10.02.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Debaty na temat wprowadzenia ETF; Jak autorytet ma się do legalności i dobrych intencji projektów; Przegląd sytuacji na giełdach.

• Debaty na temat wprowadzenia ETF:

Komisarz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powiedziała w piątek, 8. lutego, że opóźnienie w ustanowieniu regulacji dla krypto może pozwolić branży na swobodę poruszania się samodzielnie.

Heister Peirce, która jest powszechnie znana w społeczności jako „Crypto Mom” ​​za swój sprzeciw wobec decyzji SEC o odrzuceniu funduszu dla wymiany walut (ETF) zaproponowanego przez bliźniaków Winklevoss, dokonała komentarzy w przemówieniu na temat regulacji państwowej na University of Missouri School of Law.

Omawiając obecne opóźnienia w dostarczaniu jaśniejszych ram prawnych dla krypto, Peirce stwierdziła, że niejednoznaczność nie jest taka zła. Wyjaśniła dalej:

Możemy być w stanie wytyczyć wyraźniejsze linie, gdy zobaczymy, że więcej projektów opartych na Blockchain dojrzeje. Opóźnienie w rysowaniu wyraźnych linii może w rzeczywistości pozwolić na większą swobodę, aby technologia sama rozwinęła.

Komisarz zauważyła, że proces regulacji nowego przemysłu może być długotrwały i podkreśliła, że SEC musi działać odpowiednio, aby umożliwić branży rozwój bez naruszania obecnych przepisów:

Jeśli będziemy działać właściwie, możemy umożliwić innowacje na tej płaszczyźnie i postępować bez uszczerbku dla celów naszych przepisów dotyczących papierów wartościowych – ochrony inwestorów, ułatwiania tworzenia kapitału oraz zapewnienia uczciwych, uporządkowanych i efektywnych rynków.

Z drugiej jednak strony, czasami dochodzi do nadmiernej regulacji, mówiła Peirce. Stwierdziła, że ​​działania w zakresie egzekwowania prawa nie są jej preferowaną metodą ustalania oczekiwań wobec inwestorów kryptograficznych. Co więcej, dodała, że ​​niektóre projekty kryptograficzne po prostu nie są w stanie poczynić postępów w istniejących ramach, ponieważ „przepisy dotyczące papierów wartościowych sprawiają, że są one niewykonalne”.

Peirce uważa również, że SEC jest czasami zbyt niezdecydowany w zajmowaniu się projektami kryptograficznymi, a inwestorzy skłonni do pozyskania pieniędzy mogą zostać zwiedzeni przez tę nadmierną ostrożność:

Słusznie zarzucamy inwestorom, że skaczą na ślepo na cokolwiek oznaczonego jako krypto, ale czasami wydaje nam się, że jesteśmy równie impulsywni w ucieczce od wszystkiego, co nazywane jest kryptografią, a w rzeczywistości nią nie jest. Inwestorom należy się ostrożność, ale naszym obowiązkiem jest nie definiować ich uniwersum inwestycyjnego zgodnie z naszymi preferencjami.

Peirce dochodzi do wniosku, że Kongres USA może rozwiązać niejednoznaczności związane z kryptografią, po prostu wymagając, aby przynajmniej niektóre zasoby cyfrowe były traktowane jako oddzielna klasa aktywów.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, taka inicjatywa została już wprowadzona do Izby Reprezentantów pod koniec grudnia 2018 r. W projekcie ustawy dwóch przedstawicieli USA próbuje wyłączyć waluty cyfrowe z definicji jako papiery wartościowe, zmieniając Ustawę o papierach wartościowych z 1933 r. i Ustawę o papierach wartościowych. z 1934 r.

Wcześniej w tym roku Peirce przyznała, że ​​próbuje przekonać swoich kolegów, by „mieli nieco więcej otwartego umysłu”, jeśli chodzi o podejście do kryptografii, ale zaznacza również, że może to zająć dużo czasu. Wtedy też zachęcała inwestorów, aby nie wstrzymywali oddechu, czekając na ETF BTC, ponieważ jej zdaniem może to nastąpić jutro lub nawet za 20 lat.

• Jak autorytet ma się do legalności i dobrych intencji projektów:

Moshe Hogeg, izraelski przedsiębiorca stojący za firmą Blockchain Stox (STX), zaprzeczył przywłaszczeniu funduszy inwestorów w odpowiedzi na pozew wniesiony przeciwko niemu. Internetowa gazeta „The Times of Israel” donosiła o tym w sobotę, 9. lutego.

Jak napisał Cointelegraph w styczniu, chiński inwestor Zhewen Hu pozwał Stoxa na 4,6 miliona dolarów. Hu twierdzi, że zainwestował w Ethereum (ETH) około 3,8 miliona dolarów w otwartą platformę bazującą na prognozie rynkowej Ethereum.

Zgodnie z pozwem Hu przewidywał, że pomyślny rozwój platformy prognozowania Stox zwiększy wartość natywnego tokena STX. Jednakże powód uważa, że ​​jedynie 5 milionów dolarów z udanych 34 milionów dolarów trafiło na fundusz Stox.

Ponadto Hu twierdzi, że Hogeg wykorzystał resztę kwoty do zainwestowania w inne oferty monet początkowych (ICO), takie jak aplikacja do przesyłania wiadomości Telegram ICO, która została przeprowadzona w kwietniu 2018 r.

Niemniej jednak, w odpowiedzi na pozew złożony 5. lutego, prawnicy Hogega napisali, że biała księga Stox ma jedynie charakter opisowy i nie jest wiążąca. Dokument ten nie zawierał żadnego obowiązkowego programu i dlatego nie zapewnia legalności i odpowiedzialność za swoich emitentów.

Według The Times of Israel, Hogeg zaprzeczył jakimkolwiek nadużyciom, opisując pozew jako „próbę wymuszenia”. Twierdzi, że token STX nie jest zabezpieczeniem i nie przyznaje żadnych praw własności w firmie.
Ponadto, ponieważ STX Technologies Limited jest podmiotem z siedzibą w Gibraltarze, Hogeg uważa, że ​​Izrael nie jest właściwym sądem do prowadzenia sprawy.

Hogeg jest znany z udziału w kilku przedsięwzięciach związanych z kryptografią, a także pełnił funkcję prezesa LeadCoin, opartej na blokach zdecentralizowanej sieci dystrybucji leadów.

Times of Israel zwraca uwagę, że Hogeg wydał kilka milionów dolarów na różne projekty w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na przykład przedsiębiorca kupił Beitar Jerusalem, jeden z najlepszych klubów piłkarskich w Izraelu za 7,2 miliona dolarów pod koniec sierpnia. Przekazał też darowiznę w wysokości 1,9 miliona dolarów na uniwersytet w Tel Awiwie w celu ustanowienia „Instytutu Hogeg dla aplikacji Blockchain”.

Cointelegraph poinformował, że Stox ICO był promowany przez zawodowego boksera Floyda Mayweathera Jr. W osobnej sprawie, bokser stanął w obliczu zarzutów ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd za nielegalne działania promocyjne związane z kryptograficznym uruchomieniem ICO Centra Tech we wrześniu 2017 roku.

• Przegląd sytuacji na giełdach:

Niedziela, 10. lutego – podczas gdy Bitcoin (BTC) jest w stanie utrzymać kurs powyżej 3.600 dolarów trzeci dzień z rzędu, inne główne kryptowaluty notują spadki, ponieważ inwestorzy stopniowo wycofują się po krótkim wzroście.

Bitcoin zyskał na wartości ponad 200 dolarów w piątek, 8. lutego, osiągając w tamtym momencie 3.691 dolarów.
Również w tym tygodniu dzienny wolumen transakcji na BTC osiągnął niemal poziomy, których nie widział od stycznia 2018 roku, kiedy był warty prawie 20.000 dolarów.

Ripple (XRP) – obecnie druga co do wielkości kryptowaluta na świecie – odnotowała prawie 3-procentowy spadek i obecnie kosztuje około 0,3 dolara. Jego kapitalizacja rynkowa zmniejszyła się w ciągu ostatnich 24 godzin do łącznej wartości 12,5 miliarda dolarów w porównaniu do wczorajszych 12,7 miliarda dolarów.

Jednak XRP nadal przewyższa Ethereum (ETH), następną największą kryptowalutę. ETH również stracił ponad 2 procent w ciągu dnia i waha się w granicach 115 dolarów za jednostkę. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie około 12,3 miliarda dolarów po osiągnięciu 12,5 miliarda dolarów w pewnym momencie w sobotę.

Według CoinMarketCap całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut, których wartość osiągnęła w lutym wartość ponad 122 miliardy dolarów, również spadła do około 120,1 miliarda. Całkowity obrót w ciągu ostatnich 24. godzin wynosi około 18 miliardów dolarów.

Binance Coin (BNB) i Maker (MKR) są zwycięzcami spośród 20 najpopularniejszych kryptowalut w tym dniu. BNB, obecnie dziesiąta pod względem wielkości moneta według wartości rynkowej, stale rośnie od 6. lutego. Wzrosła prawie o 7 procent i notowana jest na poziomie około 9,2 dolarów za jednostkę. Z kolei MKR wzrósł o 3,2 procent i waha się w granicach 450 dolarów.

Inne główne waluty są przeważnie na minusie. Według CoinMarketCap, Bitcoin Cash (BCH) i Tron (TRX) straciły najwięcej, około 4 procent.

W wiadomościach branżowych dyrektor generalny Intercontinental Exchange (ICE) Jeff Sprecher powiedział, że spodziewa się, że długo oczekiwana platforma aktywów cyfrowych firmy Bakkt uruchomi się później w 2019 roku.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button