News

#575 Newsy z dnia 14.02.2019

Z czwartkowych wydarzeń: JPMorgan uruchamia swoją kryptowalutę; Koreańskie miasto utworzy system oparty o własną krypto; Powstaje nowa aplikacja BTC do zamawiania pizzy; Spokojnie na giełdach.

• JPMorgan uruchamia swoją kryptowalutę:

Amerykański gigant bankowy JPMorgan Chase, uruchamia swoją własną kryptowalutę, jak podaje CNBC. Wykorzysta on swój nowo opracowany zasób, który nazwany zostanie JPM Coin, aby zwiększyć efektywność rozliczeń, choć wielu komentatorów podchodzi dziś do tej wiadomości sceptycznie.

W rozmowie z CNBC, Umar Farooq, który kieruje ogniskiem JPM, zyskał na popularności w branży technologii Blockchain w banku i komentuje aktualną sytuację w branży:

Wszystko, co obecnie istnieje na świecie, przechodzi na Blockchain (…) i korzysta z niego już wiele korporacji i inne instytucji.

JPM Coin będzie początkowo koncentrować się na międzynarodowych rozliczeniach dużych korporacji, pomagając przyśpieszyć transakcje, które obecnie trwają dzień lub dłużej przy użyciu istniejących opcji, takich jak SWIFT.

Farooq twierdzi, że kryptowaluty będą się dalej rozwijać. Usługi skarbowe i transakcje na papierach wartościowych również przynoszą korzyści i tylko niewielka część wszystkich funduszy zaangażowanych w te obszary obejmowałaby początkowo JPM Coin.

Nawet gdyby było to ograniczone do klientów JPM na poziomie instytucjonalnym, nie powinno to nas powstrzymywać.

– dodał Farooq.

Gigant bankowości stał się znany wśród uczestników kryptowalut w połowie 2017 roku, kiedy jego prezes Jamie Dimon otwarcie nazwał Bitcoin „oszustwem”.

• Koreańskie miasto utworzy system oparty o własną krypto:

Wiodąca południowokoreańska firma telekomunikacyjna, KT Corporation, została wybrana do opracowania lokalnej kryptowaluty w południowo-koreańskim mieście Gimpo, jak podaje lokalny magazyn medialny ZDNet Korea.

Tzw. K token zostanie podobno wprowadzony w kwietniu, po przeprowadzeniu projektu pilotażowego w przyszłym miesiącu. Waluta oparta na Blockchain będzie podobno dostępna tylko dla kupców z obszaru Gimpo. Jak informuje ZDNet, system zezwala na płatności poprzez skan kodów QR, a sprzedawcy mogą żądać, aby fundusze zostały zamienione na fiskaty i przeniesione na ich konta bankowe bez ponoszenia opłat.

Według ZDNet, KT Corporation planuje rozszerzyć kryptowalutę na samorządy lokalne, które zgodziły się wypróbować ten system. Szef centrum Blockchain i starszy wiceprezes KT Yeong-il Seo, cytuje w artykule, że wprowadzenie lokalnej waluty „przyczyni się do ożywienia regionalnej gospodarki”.

• Powstaje nowa aplikacja BTC do zamawiania pizzy:

Nowa aplikacja konsumencka – Domino – umożliwi każdemu w Stanach Zjednoczonych zamawianie pizzy za pomocą Bitcoina poprzez sieć Lightning Network uruchomioną w zeszłym tygodniu.

Twórcy Lightning Pizza, najnowszej oferowanej przez San Francisco aplikacji BTC do obsługi płatności i twierdzą, że jest „pierwszą ogólnokrajowa usługa detaliczna, której celem jest rozpowszechnianie użyteczności i pobudzenie świadomości i adopcji kryptowalut”.

Użytkownicy mogą wybrać pizzę z Domino do odbioru lub dostarczenia na dowolny adres w USA. Płatność jest realizowana za pomocą Bitcoina, w szczególności za pomocą Lightning Network, dzięki czemu transakcja poza łańcuchem może zostać potwierdzona niemal natychmiast, za opłatą mniejszą niż jeden cent amerykański.

Każde zamówienie będzie wynosić 5%, opłaty transakcyjne mniej niż 0,01 dolara, natychmiastowe rozliczenia i do 30 minut czasu dostawy.

– obiecują deweloperzy.

Usługa znajduje się obecnie w początkowej fazie i już oferuje użytkownikom opcję płacenia za produkty od Uber, Starbucks i innych marek za pomocą Bitcoin.

• Spokojnie na giełdach:

Czołowe kryptowaluty nie zmieniły swych pozycji w ciągu ostatnich 24. godzin, a cztery największe – Bitcoin, Ethereum, Ripple i Litecoin – nie zmieniły również swojej wartości o więcej niż 0,5%. Wyraźniejsze zmiany zaszły w takich coinach, jak EOS i TRON, których ceny obniżyły się kolejno o 3,5% i 2,9%. Kapitalizacja całego rynku nie zmieniła się i wynosi 120 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button