News

#581 Newsy z dnia 20.02.2019

Ze środowych wydarzeń: Elon Musk: Bitcoin ma genialną strukturę; 3 miliony dolarów przeznaczone na walkę z manipulacjami rynku kryptowalut; Coinbase Wallet obsługuje kolejną czołową walutę; Binance uruchamia wersję testową zdecentralizowanej giełdy; EOS i Litecoin w górę.

Elon Musk: Bitcoin ma genialną strukturę:

Przedsiębiorca technologiczny i dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział, że struktura Bitcoina jest genialna i że cyfrowa waluta jest o wiele lepszym sposobem na przekazywanie wartości niż kawałki papieru. Musk wygłosił swoje uwagi podczas wywiadu na podkaście ARK Invest.

W odpowiedzi na pytanie o to, czy Bitcoin staje się jedyną rodzimą kryptowalutą Internetu, Musk powiedział: 

Struktura Bitcoinów jest całkiem genialna. […] Jedną z wad krypto jest to, że obliczeniowo jest to dość energochłonne. Muszą więc istnieć pewne ograniczenia dotyczące tworzenia krypto. W tym momencie bardzo energochłonne jest tworzenie przyrostowego Bitcoina.

Kontynuując podkreślił, że „zasoby Tesli nie byłyby dobrze wykorzystane angażując je w krypto. My po prostu próbujemy przyspieszyć rozwój zrównoważonej energii.”

Musk mówił dalej, że kryptowaluta „omija kontrolę walutową […] papierowe pieniądze odchodzą, a krypto jest znacznie lepszym sposobem na przekazanie wartości niż kawałki papieru, to na pewno.”

W lutym Musk napisał na Twitterze, że posiada tylko 0,25 BTC. Zauważył ponadto, że poza 0,25 BTC, które dał mu przyjaciel wiele lat temu, „posiada dosłownie […] zero kryptowalut”.

3 miliony dolarów przeznaczone na walkę z manipulacjami rynku kryptowalut: 

Jak wynika z opublikowanego komunikatu prasowego, Solidus Labs zebrał 3 miliony dolarów na walkę z manipulacjami na rynku kryptowalut.

Solidus Labs to firma zajmująca się nadzorem handlu, której zespół obejmuje byłych inżynierów fintech z Goldman Sachs. Firma pomaga zarówno dostawcom usług tradycyjnych, jak i kryptograficznych, w zwiększaniu zgodności przy handlu zasobami cyfrowymi.

W ramach niedawnej rundy finansowania prowadzonej przez izraelską firmę venture capital Hanaco Ventures, zespół planuje dalszy rozwój zorientowanych na krypto narzędzi do nadzoru rynku, przeznaczonych dla instytucji finansowych i giełd mających styczność z zasobami kryptograficznymi.

Wdrażając sztuczną inteligencję (AI) i technologie uczenia maszynowego, Solidus analizuje wzorce handlowe i wykrywa anomalie w czasie rzeczywistym, umożliwiając natychmiastową reakcję inspektorów ds. zgodności.

Zgodnie z komunikatem prasowym aplikacja software-as-a-service Solidus Labs do chwili obecnej zdołała zredukować liczbę fałszywych alarmów manipulacji handlowych o 30 procent, co podobno przyczyniło się do poprawy technik wykrywania manipulacji.

Niedawno komisarz amerykańskiej CFTC opowiedział się przeciwko decyzji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o odrzuceniu Bitcoinowego funduszu ETF, twierdząc, że potencjalna manipulacja na rynku kryptografii nie powinna stanowić przeszkody w podjęciu decyzji. Komisarz wyjaśnił, że można zmanipulować każdy produkt o wystarczających zasobach, oraz dodał, że oparcie produktu na indeksie, a nie na towarze, może być w istocie wykorzystane do tego, aby potencjalna manipulacja była znacznie mniej prawdopodobna.

Coinbase Wallet obsługuje kolejną czołową walutę:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, amerykańska giełda kryptowalut i dostawca usług portfela, Coinbase, dodała obsługę Bitcoina Cash do swojego Coinbase Wallet.

Ogłoszenie stwierdza, że użytkownicy mogą od teraz przechowywać na Coinbase Wallet Bitcoina Cash, dodając:

Nowa aktualizacja portfela dodająca wsparcie Bitcoina Cash zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom systemów iOS i Android w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W sierpniu 2018 roku, Coinbase Wallet został wprowadzony jako rebranding zdecentralizowanej aplikacji portfela i przeglądarki typu open source, wcześniej nazywanej Toshi.

Portfel ma kilka różniących się cech w porównaniu z główną aplikacją Coinbase (lub Coinbase.com) – ma na celu zapewnienie większej przejrzystości i bezpieczeństwa. Coinbase Wallet pozwala użytkownikom przechowywać własne prywatne klucze na swoich urządzeniach, kupować i przechowywać krypto, korzystać z zewnętrznych DApps oraz odbierać airdropy i tokeny ze wstępnych ofert monetarnych (ICO).

Na początku tego miesiąca Coinbase Wallet dodał do swojej aplikacji również obsługę Bitcoina.

W ubiegłym tygodniu firma ogłosiła, że użytkownicy Coinbase Wallet mogą teraz tworzyć kopie zapasowe swoich prywatnych kluczy w chmurze, a mianowicie na Dysku Google i iCloud.

Binance uruchamia wersję testową zdecentralizowanej giełdy:

Binance, największa na świecie giełda kryptowalutowa według wolumenu obrotu, otworzyła publiczne testy zdecentralizowanej platformy transakcyjnej zbudowanej na własnej sieci Blockchain.

Firma poinformowała, że nowa platforma – o nazwie Binance DEX – jest obecnie dostępna do publicznych testów, w których użytkownicy mogą tworzyć własne portfele i korzystać z interfejsu platformy transakcyjnej.

Ponadto Binance ujawniła eksplorer Blockchain do testnetu swojej własnej sieci publicznej o nazwie Binance Chain, która upoważnia DEX do tego, aby inwestorzy mogli uczestniczyć jako pojedyncze węzły i posiadać własne klucze prywatne do swoich zasobów kryptograficznych.

Podczas gdy uruchomienie sieci testowej jest ważnym krokiem w kierunku ostatecznego wdrożenia zdecentralizowanej giełdy, Binance powiedział, że zanim będzie mogła wyznaczyć harmonogram ostatecznej premiery musi zebrać opinie od społeczności.

Dzięki Binance DEX zapewniamy inną równowagę między bezpieczeństwem, swobodą i łatwością użytkowania, dzięki czemu ponosisz większą odpowiedzialność i lepiej kontrolujesz osobiste zasoby. 

– powiedział współzałożyciel Binance i dyrektor generalny Changpeng Zhao.

Firma dodała, że Trust Wallet, niedawno nabyty startup Blockchain, a także producent portfeli sprzętowych Ledger, są już zintegrowane z Binance DEX.

Binance jako pierwszy ogłosił plan opracowania własnego Blockchainu i zdecentralizowanej giełdy w marcu 2018 r.

W dzisiejszym komunikacie Zhao chwalił się również, że Binance Chain ma „niemal natychmiastową finalizację transakcji z jedną sekundą czasu blokowania”. Dodał, że taka możliwość może potencjalnie umożliwić Binance DEX obsłużenie tego samego woluminu, który dzisiaj obsługuje Binance.com.

EOS i Litecoin w górę:

Ostatnia doba na giełdach wykazała mieszane ruchy. Z dziesiątki największych kryptowalut wg. Coinmarketcap, zdecydowanie wyróżniają się Litecoin oraz EOS, które notują wzrost kolejno o 5,3% i 5,6%. Pozostałe waluty notują nieduże spadki, np. Bitcoin, o 0,3%, Ethereum, 0,1% i XRP, o 1,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0,2 mld dolarów i wynosi obecnie 134,8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 26.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button