News

#584 Newsy z dnia 23.02.2019

Z sobotnich wydarzeń: Pierwsi podatnicy w Ohio rozliczyli się poprzez kryptowaluty; Różnice poglądów w zespołach Ethereum; Nowe rozwiązanie dla ochrony prywatności i inteligentnych kontraktów; Wzrosty na giełdach.

• Pierwsi podatnicy w Ohio rozliczyli się poprzez kryptowaluty:

Dwie firmy z amerykańskiego stanu Ohio zapłaciły podatki w kryptowalucie, powiedział skarb państwa Robert Sprague na forum 19. lutego. Ohio stało się pierwszym państwem, które umożliwiło firmom płacenie podatków za pomocą kryptowalut takich jak Bitcoin (BTC).

Podczas forum poświęconego kwestiom polityki stojącym przed państwem, Sprague powiedział, że skarb państwa zebrał tylko dwa pokwitowania na płatności podatkowe za pomocą kryptowalut. Nie określił on konkretnej kwoty płatności podatkowych otrzymanych za pośrednictwem kryptowaluty.

Sprague podkreślił, że skarbiec stanu Ohio nie zarządza samą kryptowalutą, wyjaśniając, że nie akceptują żadnej innej waluty niż dolar amerykański. Skarbnik wyjaśnił, że podatkowe opłaty kryptograficzne są przeprowadzane za pośrednictwem platformy kryptowalutowej, która po prostu ułatwia wymianę z kryptografii na fiat. Powiedział również, że skarb państwa analizuje, w jaki sposób program może zostać rozszerzony lub ograniczony i jakie może pojawić się potencjalne ryzyko i korzyści.

Ohio aktywnie próbuje przyciągnąć firmy typu Blockchain do swojego stanu. Kiedy państwo uchwaliło ustawę zezwalającą przedsiębiorstwom na płacenie podatków w kryptografii, wówczas Skarbnik Josh Mandel powiedział, że ustawodawstwo „zasadza flagę” w Ohio pod względem narodowej kryptowaluty.

21. lutego Stowarzyszenie Okręgowych Audytorów w Ohio ogłosiło utworzenie grupy roboczej, której celem było zbadanie korzyści płynących z Blockchain w zakresie transakcji dotyczących nieruchomości i transferu tytułów własności gruntów w wielu okręgach.

Na początku grudnia Cointelegraph poinformował, że plan funduszy Ohio zakłada zainwestowanie ponad 300 milionów dolarów w startupy typu Blockchain do 2021 roku, między innymi startupy rozwijające aplikacje Blockchain dla lokalnych firm, rządu, projektów społecznych i innych.

•  Różnice poglądów w zespołach Ethereum:

Afri Schoeden, menedżer ds. Wydań w firmie Parity Technologies zajmującej się infrastrukturą Blockchain, zrezygnował ze wszystkich projektów Ethereum po kontrowersyjnym tweecie, który wywołał oburzenie w mediach społecznościowych.

Schoeden rozmawiał z Blockchain Media BreakerMag w czwartek, 21 lutego. W swoim tweecie Schoeden podobno skrytykował Serenity, znaną również jako „Ethereum 2.0” – ostatnie ulepszenie dla sieci Ethereum, które przenosi swoją sieć główną do algorytmu konsensusu dowodu udziałów (PoS). Tweet, który został usunięty, podobno brzmiał:

Polkadot dostarcza to, co Serenity powinno mieć…

Polkadot to nadchodzący protokół Parity mający na celu połączenie różnych bloków kodu. Schoedon powiedział BreakerMag, że „nie będzie już pracował w projektach związanych z Ethereum”, ale pozostanie w Parity. Wyjaśnił znaczenie ostatniego tweeta:

Polkadot nie jest bezpośrednim konkurentem do Ethereum, a łańcuchy takie jak Ethereum zawsze były integralną częścią wizji Polkadot. Głównym tematem mojego tweeta nie był Polkadot ani konkurencja, ale Serenity, która w moich oczach rozwija się zbyt wolno i obawiam się, że to już nie będzie miało znaczenia, kiedy już się tam dostaniemy.

Ponadto Schoeden uważa, że ​​społeczność Ethereum musi znaleźć wspólne wartości i cele:

Obawiam się również, że Preethi [Kasireddy] miała rację w zeszłym roku, kiedy powiedziała, że ​​być może będziemy musieli porozmawiać o wartościach (ponownie), aby dowiedzieć się, co naprawdę oznacza społeczność.

Po kontrowersyjnym tweecie użytkownicy natychmiast oskarżyli dewelopera o zdradę, a także sabotowali Ethereum od wewnątrz, znajdując konflikt interesów. Schoeden następnie wyjaśnił, że dyskusje zmusiły go do opuszczenia Ethereum:

Nie zrezygnowałem z mediów społecznościowych, po prostu opuściłem społeczność Ethereum, nie koordynuję już trwających projektów. Nie pracowałem na Polkadot, nigdy tego nie robiłem. Pracowałem nad Ethereum. Nie nienawidziłem Ethereum, kochałem go.

Ethereum 2.0 zawiera oddzielne propozycje ulepszeń Ethereum (EIP) w celu złagodzenia przejścia od obecnego dowodu pracy (PoW) do PoS – zaplanowano na 27. lutego.

• Nowe rozwiązanie dla ochrony prywatności i inteligentnych kontraktów:

Badacze z Uniwersytetu Stanford i Visa Research opracowali mechanizm ochrony prywatności dla inteligentnych kontraktów Ethereum (ETH). Dokument opisujący mechanizm został opublikowany na stronie internetowej Applied Cryptography Group Uniwersytetu Stanforda 20. lutego.

Według tego artykułu naukowcy stworzyli w pełni zdecentralizowany, poufny mechanizm płatności zwany „Zether”, który jest zgodny zarówno z Ethereum, jak i z innymi inteligentnymi platformami kontraktowymi. Twórcy podobno opracowali nowy inteligentny kontrakt – który może być realizowany indywidualnie lub za pomocą innych inteligentnych kontraktów – który utrzymuje stan konta zaszyfrowany i umożliwia deponowanie, przekazywanie i wypłacanie środków za pomocą dowodów kryptograficznych.

Autorzy twierdzą w raporcie, że transakcje na Zether są poufne, przy czym jedna transakcja kosztuje około 0,014 ETH lub około 1,51 dolara. Zwiększona poufność jest podobno zapewniona przez opcję zablokowania środków na rachunku do inteligentnej umowy. Rodzaj anonimowości gwarantowany przez Zether jest bardziej podobny do Monero (XMR).

Prywatne monety, które zapewniają użytkownikom większą anonimowość, wiążą się z mieszanymi uczuciami zarówno ze strony społeczności, jak i rządów. W zeszłym miesiącu twórca Litecoina (LTC), Charlie Lee oświadczył, że skupi się na uczynieniu kryptowaluty bardziej zamienną i prywatną. Lee wyjaśnił, że poufne transakcje mogą zostać wdrożone do Litecoina za pośrednictwem soft forka i zostaną wdrożone „kiedyś w 2019 roku”.

W kwietniu 2018 r. japońscy regulatorzy z Financial Services Authority (FSA) zasugerowali, aby zablokować handel na giełdach kryptowalut na anonimowych altcoinach, typu Dash i Monero, argumentując: „Należy poważnie zastanowić się, czy jakakolwiek zarejestrowana giełda kryptowalut powinna umożliwiać korzystanie z takich walut”.

• Wzrosty na giełdach:

W przeciągu ostatnich 24. godzin rynek kryptowlaut zwiększył wartość z 134,7 mld dolarów do 138,2 mld dolarów. Spośród pierwszej dziesiątki, największy wzrost zanotował EOS, na poziomie 5,2%, Ethereum 5% oraz Litecoin 4%. Cena Bitcoina, która wyznacza trend pozostałych kryptowalut, zwiększyła się o 2,8%, wznosząc się do swojej kolejnej lini oporu. Obrót na wszystkich giełdach wyniósł dzisiaj 26 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button