News

#587 Newsy z dnia 26.02.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Coinbase dodaje wsparcie dla kolejnej kryptowaluty z czołówki; Handlarz Bitcoinów zaatakowany z swoim domu; Smartfon do kopania kryptowalut; Na giełdach spadki.

Coinbase dodaje wsparcie dla kolejnej kryptowaluty z czołówki:

Giełda kryptowalut Coinbase uruchamia obsługę XRP, trzeciej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

Giełda ogłosiła w poniedziałek, że będzie notować XRP na swojej profesjonalnej platformie transakcyjnej, Coinbase Pro, w trybie „transfer-only”, co oznacza, że klienci mogą jedynie deponować tokeny. Po upływie co najmniej 12 godzin firma planuje aktywować inne usługi handlowe, jednak termin ten jest płynny.

Początkowo klienci Coinbase Pro w USA (z wyłączeniem stanu Nowy Jork), Wielkiej Brytanii, niektórych krajach UE, Kanadzie, Singapurze i Australii będą mogli uzyskać dostęp do XRP, a w przyszłości planowana jest obsługa innych krajów.

Chociaż nie podano oficjalnego terminu uruchomienia obsługi platform detalicznych Coinbase (coinbase.com, a także aplikacji na Androida i iOS), giełda zazwyczaj udostępnia kryptowaluty dla nieprofesjonalnych użytkowników w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia obsługi w Coinbase Pro.

Rejestr XRP jest zasilany przez sieć serwerów typu peer-to-peer. Wszystkie konta w tej sieci mogą wysyłać lub odbierać XRP do / od siebie nawzajem, podczas gdy XRP może być używany do wysyłania bazowych walut między dwiema stronami. W ten sposób XRP może funkcjonować jako waluta pomostowa w transakcjach obejmujących różne waluty, takie jak dolary amerykańskie, jeny japońskie, euro, franki i inne używane w sieci XRP.

– pisze Coinbase.

Handlarz Bitcoinów zaatakowany z swoim domu:

Lokalny serwis informacyjny De Telegraaf poinromował, że w Holandii w swoim domu został zaatakowany trader Bitoinowy przez grupę złodziei przebranych za policję.

38-letni Tjeerd H. był ofiarą gwałtownego nalotu w swoim domu w Drouwenerveen, w którym grupa przestępców w kominiarkach i kamizelkach kuloodpornych w mundurach policyjnych groziła mu bronią palną. Podczas gdy powód nalotu nie jest jasno ustalony, De Telegraaf przeprowadził własne dochodzenie, ujawniając, że H. handlował kryptowalutą. De Telegraaf wskazuje również w raporcie, że policyjne źródła potwierdziły tę wersję.

Złodzieje kryptowalut stali się zagrożeniem nie tylko internetowym – właściciele Bitcoinów są atakowani przez przestępców twarzą w twarz i zmuszeni do deponowania różnych sum waluty cyfrowej w anonimowych portfelach.

W styczniu 2018 r. w ośrodku wypoczynkowym w Phuket w Tajlandii doszło do obrabowania z Bitcoinów. Rosyjski biznesmen podobno był przetrzymywany jako zakładnik, dopóki nie zalogował się do swojego komputera i nie przekazał atakującym 100.000 w Bitcoinie.

Również w ubiegłym roku Departament Śledczy Kryminalistyki (CID) w Gujarat w Indiach zbadał rzekome porwanie i wymuszenie 200 BTC od biznesmena Sailesh Bhatt przez policję. Bhatt twierdził, że 9 lutego 2018 r. funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego (CBI), Sunil Nair, najpierw bił go z pomocą innych oficerów w pokoju w CBI, dopóki zapłacił okupu w wysokości 770.000 dolarów.

Smartfon do kopania kryptowalut:

Firma Electroneum z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zajmująca się płatnościami cyfrowymi, ogłosiła wprowadzenie na rynek smartfona zdolnego do wydobywania kryptowalut, jak wynika z opublikowanego komunikatu prasowego.

Nowe urządzenie Electroneum, nazwane M1, wykorzystuje opracowaną przez firmę technologię: chmurę miningową, która umożliwia użytkownikom wydobywanie kryptowaluty firmy Electroneum (ETN) w zamian za korzystanie ze smartfona.

Wyceniony na jedynie 80 dolarów, telefon Electroneum M1 pozwala użytkownikom na wydobywanie ETD za pośrednictwem aplikacji bezpośrednio z ich urządzeń, przy czym wydobywanie kryptowaluty jest również dostępne w trybie offline. Wydobywana kryptowaluta może być używana jako zapłata za zakupy, usługi online, a także ulepszenie danych mobilnych.

ETN znajduje się obecnie na 63. miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej, która w chwili pisania tego artykułu wyniosła 63,9 mln dolarów.

Wcześniej również Samsung informował, że nowy telefon Galaxy S10 będzie miał możliwość przechowywania prywatnych kluczy kryptowalut, aby umożliwić usługi mobilne wykorzystujące technologię Blockchain.

Inny smartfon Blockchain – Exodus, opracowany przez giganta elektroniki HTC, ogłosił, że nawiązał współpracę z przeglądarką Opera Browser, a także dodał obsługę wielu różnych DApps.

Na giełdach spadki:

Po upływie doby na giełdach ponownie obserwujemy dominującą przewagę spadków. Z czołowej dziesiątki najniższe wyniki notują EOS – o 6,7%, Litecoin – o 3,3%,  Ethereum oraz Bitcoin Cash – 3%, Bitcoin natomiast spadł o 1,1%. Bitcoin SV okazał się natomiast wyjątkiem od reguły – notuje zysk o 6,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 130 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 28.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button