#59 Aktualności z dn. 16.09.2017
Z sobotnich wydarzeń: Nie ma powodów do paniki; TenX i Monaco ułatwiają transakcje; Hong Kong skorzysta z chińskich regulacji; Tajlandia popiera ICO i chce je regulować; Pieniądze uciekają z giełd.
• Nie ma powodów do paniki:
W dniu 15. września, chiński rząd i lokalne organy nadzoru finansowego, oficjalnie zwróciły się do chińskich giełd o zamknięcie ich do końca września. Jedynie OKCoin i Huobi, dwie największe giełdy w Chinach, otrzymały swobodę działania do końca października.
Ku ogólnemu zaskoczeniu, cena Bitcoina bardzo szybko wzrosła z 2.900 do 3.600 dolarów, zaraz po tym jak chiński rząd i lokalne giełdy potwierdziły ogólnokrajowe zawieszenie możliwości kupna i sprzedaży. Wielu analityków wyjaśniło, że handlowcy szukają możliwości zakupów, co uzasadnia gwałtowny wzrost ceny Bitcoina o 800 dolarów w ciągu 24. godzin.
Wielu inwestorów, handlowców i analityków nadal pozostaje optymistycznie w odniesieniu do chińskich regulacji, ponieważ w bieżącym roku, chiński rynek giełdowy stanowił zaledwie 10-13 procent światowych transakcji kryptowalut.
• TenX i Monaco ułatwiają transakcje:
Rozwój e-commerce (handel elektroniczny) w obszarze niebankowym wydaje się być łatwiejszy, gdy liczba kupujących kryptowaluty rośnie. Wielu kupców zmienia stare nawyki i zaczyna wykorzystywać łatwą w użyciu cyfrową walutę. Jest to częściowo spowodowane wzrostem liczby dostawców rejestrujących się w BitPay. Również po stronie konsumentów poprawia się sytuacja, gdyż coraz częściej używa się kryptograficznych kart debetowych. Kryptowalut używa się w internetowych sklepach, które bezpośrednio je akceptują, automatycznie przeliczając saldo takiej waluty na fiat.
Do tej pory wprowadzenie kart debetowych zabezpieczonych kryptograficznie zostało zapoczątkowane przez firmy takie jak TenX i Monaco, które zmieniły kilka nowych opinii w kierunku łatwiejszego dostępu do walut cyfrowych do codziennego użytku. Zarówno Monaco, jak i TenX ułatwiają klientom tego rodzaju działania, oferując karty debetowe. Nie trzeba mieć już osobnych kart do Bitcoina, Dash itd, gdyż powyższe umożliwiają użytkownikom płatność za pomocą jednej karty debetowej do wielu kryptowalut.
• Hong Kong skorzysta z chińskich regulacji:
Leonhard Weese ze Stowarzyszenia Bitcoin w Hongkongu, w rozmowie z South China Morning Post, zauważył, że chińskie ograniczenia w handlu, doprowadzą do zwiększenia aktywności przedsiębiorstw w Hongkongu, a także w pobliskich krajach, takich jak Japonia i Korea Południowa.
Ludzie w Chinach będą uważniej śledzić te wydarzenia, a wiele działań marketingowych zostanie przeniesionych do Hongkongu w formie konferencji i zainteresowania społeczności.
– powiedział Weese.
Od początku 2015 r. Hongkong został uznany za region przyjazny dla regulatorów w zakresie handlu Bitcoinem. Mimo to, w przeciwieństwie do Chin, Korei Południowej i Japonii, tamtejsze giełdy, zdały się wykazywać ekspansywny wzrost. Przez ostatnie trzy lata tylko Bitfinex mógł przekształcić się w poważną globalną platformę handlu kryptowalutami.
Wees podkreślił, że jeśli Chiny będą kontynuować represje na Bitcoinie i przedsiębiorstwach związanych z walutami cyfrowymi, to jeszcze bardziej przyspieszy rozwój w Hong Kongu, zwiększając liczbę użytkowników na giełdach. Czy zatem rząd jednej z największych gospodarek świata rzeczywiście zechce sobie strzelić we własne kolano?
• Tajlandia popiera ICO i chce je regulować:
Kolejny kraj wychodzi naprzeciw chińskiemu rządowi, który straszy cały kryptowalutowy świat zakazując najpierw ICO, a następnie wydając nakaz zamknięcia tamtejszych giełd. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w Tajlandii – SEC Thailand – ogłosiła, że popiera opracowywanie i wdrażanie przepisów dotyczących ICO i chce je regulować, tak aby do minimum ograniczyć ewentualne oszustwa:
(…) SEC Tajlandia zachęca do dostępu do finansowania przedsiębiorstw, w tym firm o wysokim potencjale technologicznym oraz do wykorzystania potencjału ICO w zakresie zaspokajania potrzeb w zakresie uruchamiania nowych firm. W przypadkach, w których ICO stanowi oferowanie papierów wartościowych, emitent będzie musiał spełniać wymogi obowiązujących przepisów w ramach SEC Tajlandia.
– czytamy w oświadczeniu.
Inne kraje, takie jak Kanada, USA czy Singapur, również dostrzegają potencjał ICO i także zamierzają poddać je pod różne wymogi prawne.
• Pieniądze uciekają z giełd:
Kapitalizacja rynku kryptowalut wyraźnie zmalała w ciągu ostatniego tygodnia. Aktualnie wynosi 120,6 mld dolarów, co oznacza, że tylko od wczoraj zmniejszyła się o 5 mld dolarów. Odbiło się to również na kursie Bitcoina, który zmalał o 3,2%. Inne kluczowe waluty, również obniżyły swoją cenę – Ethereum o 2,9%, a Litecoin o 0,9%. Dobrym wynikiem cieszą się użytkownicy OKCash, o którym pisaliśmy przed trzema dniami, notując największy wzrost wśród 30. największych kryptowalut – o 16,4%.
źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com
Form1
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.
O light walletach dostepnych dla Monero na androida juz bylo? Ktos to testowal? Ja dopiero za 2 dni bede mogl.