News

#590, #591 Newsy z dni 01-02.03.2019

Z ostatnich wydarzeń: Binance nagradza za testowanie nowej platformy; Kontrowersje wokół notowania XRP na Coinbase; Binance: JPM Coin nie jest konkurencją dla XRP; Banki nie ufają maltańskim krypto firmom; Sobota zakończona spadkami.

Binance nagradza za testowanie nowej platformy:

Zgodnie z tweetem Changpenga Zhao, wiodąca giełda kryptowalut Binance oferuje nagrody za przetestowanie swojej nowej zdecentralizowanej platformy handlowej Binance DEX.

W poście, Changpeng Zhao (CZ), zaprosił użytkowników do przetestowania niedawno uruchomionej giełdy, a tym samym do szybszego uruchomienia sieci mainnet. Użytkownicy zostaną następnie nagrodzeni rodzimym tokenem Binance, Binance Coinem.

Aby przetestować @Binance_DEX, rozdajemy w przybliżeniu równowartość 100.000 dolarów w PRAWDZIWYM $BNB, jako nagrodę w naszych symulowanych zawodach handlowych na testnecie. Przyjdź i dołącz do zabawy, i pomóż nam uruchomić mainnet szybciej!

– napisał.

W oddzielnym blogu Binance przedstawiła szczegółowy opis symulowanych zawodów handlowych Binance DEX, które odbędą się od 7 marca do 21 marca 2019 r .

Wszyscy użytkownicy, którzy posiadają co najmniej 1 prawdziwego BNB na swoim koncie Binance, będą mogli wziąć udział w Symulowanych Zawodach Handlowych na Binance DEX. Każde konto Binance.com jest w stanie zarejestrować maksymalnie 20 adresów Binance Chain i otrzyma 200 wirtualnych testnetowych tokenów BNB na każdy adres, które będą służyć jako ich początkowy fundusz […].

DEX jest giełdą zasilaną przez system Blockchain i peer-to-peer (p2p), Binance Chain, którego uruchomienie w postaci sieci testowej zostało ogłoszone 20 lutego. Binance DEX będzie podobno wspierać bezpieczne zdecentralizowane oprogramowanie i portfele sprzętowe.

Kontrowersje wokół notowania XRP na Coinbase:

Alistair Milne, przedsiębiorca i inwestor z Wielkiej Brytanii napisał do giełdy Coinbase prośbę o komentarz na temat plotek, według których Ripple miał zapłacić albo zaoferować inne dobra dla giełdy, w zamian za przyłączenie XRP do profesjonalnej platformy transakcyjnej, Coinbase Pro.

W odpowiedzi, dyrektor komunikacji Coinbase, Elliott Suthers, odmówił publicznej dyskusji na ten temat, oferując jedynie opcję prywatnej rozmowy. Po tym, jak Milne udostępnił zrzut ekranu wiadomości e-mail Suthersa na Twitterze, Vias odważył się odrzucić wszystkie zarzuty:

Notowanie XRP na Coinbase […] było niezależną decyzją Coinbase – nie daliśmy im niczego, aby ich do tego zachęcić.

Dalsza debata, mająca również wpływ na Coinbase, obejmuje status XRP jako security tokena w świetle prawa USA.

28 lutego Coinbase poinformował o dodaniu XRP do innych platform, oprócz Coinbase Pro. Firma oświadczyła, że użytkownicy mogą teraz kupować, sprzedawać, konwertować, wysyłać, odbierać i przechowywać XRP zarówno na Coinbase.com, jak i na aplikacjach Coinbase na Androida i iOS.

Binance: JPM Coin nie jest konkurencją dla XRP:

Ramię badawcze czołowej giełdy Binance opublikowało analizę ogłoszonego przez JPMorgan Chase stablecoina, argumentując, że cyfrowa moneta w najbliższym czasie będzie stanowić „minimalną bezpośrednią konkurencję” dla tokena XRP. 

JPMorgan Chase ogłosił zbliżającą się inaugurację swojej nowej oferty w połowie lutego: stablecoin nazwany JPM Coin, który ma być wspierany 1: 1 przez dolara. 

Jak zauważa Binance Research, projekt pilotażowy JPM Coin będzie początkowo koncentrował się na rozrachunkach i transferze wartości między instytucjami finansowymi i ma być wydany na prywatnej, zatwierdzonej sieci Blockchain Quorum – forku publicznego Blockchainu Ethereum.

Jeśli chodzi o rozrachunki międzybankowe, JPM Coin również ma małe szanse, aby bezpośrednio konkurować z tokenem XRP – biorąc pod uwagę jego ambicję, by służyć jako wielobranżowa „mediatorowa waluta między zarówno walutami fiat / krypto, jak i każdym produktem powierniczym,” w przeciwieństwie do obecnie zamkniętego rozwiązania sieciowego JPM Coin.

Moneta ma stać się potencjalnym „prekursorem trzeciej generacji stablecoinów”, który będzie skierowany do świata tradycyjnego finansowania i będzie służył do konkretnych celów i zastosowań biznesowych za pomocą prywatnych tokenów opartych na Blockchain.

Badania sugerują, iż pierwsze pokolenie poprowadziły monety Tether (USDT), po czym w 2018 r. nastąpił stały napływ nowych stablecoinów „drugiej generacji”.

Podczas gdy JPM Coin może mieć znaczący wpływ na poprawę efektywności kosztowej i czasowej tradycyjnych usług finansowych, jego wpływ na publiczny rynek stablecoinów będzie na krótką metę minimalny:

Duże banki i instytucje finansowe mają […] wyraźną przewagę przy emisji stablecoinów powiązanych z fiat, jednak te oferty nie zastąpią w najbliższym czasie płynnych, publicznie sprzedanych stablecoinów z uwagi na ich zamknięte ekosystemy zbudowane na prywatnych łańcuchach Blockchain.

– czytamy.

Banki nie ufają maltańskim krypto firmom:

Zgodnie z doniesieniami Times of Malta, firmy Blockchain na Malcie mają problemy z otwieraniem rachunków bankowych.

The Times of Malta rzekomo skontaktował się z wieloma firmami prawnymi i finansowymi, które potwierdziły, że banki odmawiają akceptacji wniosków o otwarcie rachunków bankowych, twierdząc, że wykracza to poza ich „apetyt na ryzyko”. Według źródeł, banki nie rozróżniały waluty cyfrowej od Blockchain, choć nie zawsze były ze sobą powiązane.

Sekretarz parlamentarny ds. usług finansowych, Silvio Schembri, powiedział podobno The Times of Malta, że niektóre banki są skłonne otworzyć rachunki dla firm Blockchain, ale nie dla tych związanych z kryptowalutami. Schembri powiedział, że należy dokonać wyraźnego rozróżnienia między operatorami Blockchain i operatorami kryptograficznymi.

Schembri podobno prowadzi kampanie informacyjne z instytucjami finansowymi, aby „lepiej zrozumieć branżę”.

Ogólne zrozumienie jest takie, że jeśli chodzi o operatorów kryptograficznych, banki, zanim otworzą swoje drzwi, czekają aż operatorzy uzyskają licencję MFSA [Malta Financial Services Authority] – co jest zrozumiałe.

– mówi Schembri.

Sobota zakończona spadkami:

Miniona doba na giełdach wykazuje widoczne spadki przy większości czołowych walut. Największymi przegranymi okazali się EOS: -4,3%, i TRON: -4,5%. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,7%, Ethereum o 3,4%, a XRP o 2,6%.

Kapitazliacja całego rynku zmniejszyła się o 1.8 mld dolarów i wynosi obecnie 130 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 24.9 mld dolarów.

 

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button