News

#595 Newsy z dnia 06.03.2019

Ze środowych wydarzeń: CEO Kaspersky: świat nie jest jeszcze gotowy na kryptowaluty; TrueUSD wprowadza innowacyjną funkcję; Argentyna wspiera rozwój Blockchain; Japońskie banki łączą siły dla rozwiązań Blockchain; Na giełdach umiarkowane wzrosty.

CEO Kaspersky: świat nie jest jeszcze gotowy na kryptowaluty:

Eugene Kaspersky, dyrektor generalny giganta cyberbezpieczeństwa Kaspersky, oświadczył w niedawnym wywiadzie, że „kryptowaluty to świetny pomysł, ale świat nie jest jeszcze na nie gotowy.”

Kaspersky rozwinął swoją myśl stwierdzając, że wierzy, iż w przyszłości – „być może w ciągu 100 lat” – świat zostanie zjednoczony pod jednym rządem, który będzie miał jedną cyfrową walutę. Według przedsiębiorcy „świat musi być zjednoczony, jeśli chcemy mieć zaszyfrowane waluty. W tej chwili rządy będą chciały je kontrolować. ”

Argumentował również, że w przyszłości waluty cyfrowe będą miały niewielką konkurencję, ponieważ przewiduje on dominację jednej waluty.

Niektóre inne waluty mogą być dostępne, ale w skali globalnej waluta zostanie ujednolicona.

– powiedział.

Kaspersky zauważył także, że według niego przyszłe waluty będą cyfrowe, dodając jednak, że „dzisiejsze cyfrowe waluty, takie jak Bitcoin, nie mogą zastąpić obecnego systemu finansowego.” Mimo tego przyznaje:

Niektóre z pomysłów i technik, na których opierają się kryptowaluty, mogą być używane w przyszłości z niewielkimi modyfikacjami, wykorzystującymi technologię Blockchain.

Kaspersky już wcześniej wyraził podobny pogląd na przyszłość kryptowalut. W grudniu 2015 r., powiedział, że kryptowaluta jest świetnym wynalazkiem, ale jest również przekonany, że geopolitycznie ten świat nie jest jeszcze gotowy na ich wykorzystanie.

TrueUSD wprowadza innowacyjną funkcję:

TrustToken ogłosił nowe partnerstwo, które według niego pozwoli sprzedawcom wykorzystującym swoje regulowane stablecoiny, TrueUSD (TUSD), na wyświetlanie w czasie rzeczywistym dolarów amerykańskich pokrywających token.

W tym celu firma z siedzibą w San Francisco połączyła siły z firmą księgową Armanino, która opracowała pulpit nawigacyjny zapewniający aktualne, niezależne informacje o TUSD w obiegu i powiązanych z nimi funduszach fiat. 

Aby to zrobić, Armanino łączy się z kontami depozytowymi banku przetrzymującymi zabezpieczenie dolarowe TrustToken, a także korzysta z węzłów Ethereum, aby monitorować podaż TUSD. Dzięki nowej usłudze „przezroczystość” przedział czasowy dla tej informacji spada „z miesięcy na minuty”, powiedział TrustToken.

To wyznacza nowy standard nie tylko dla stablecoinów, ale także dla wszystkich tokenów w przyszłości. Dzięki potwierdzeniu w czasie rzeczywistym funduszy dostarczanych przez jedną z wiodących na świecie firm księgowych, handlowcy zawsze będą wiedzieli, że ich tokeny są wspierane przez rzeczywistą wartość.

– powiedział Rafael Cosman, współzałożyciel TrustToken oraz szef działu inżynierii i produktu.

Według TrustToken pulpit ma zostać uruchomiony na początku kwietnia i będzie otwarty dla każdego, kto będzie mógł wejść na stronę Armanino. W tym samym komunikacie TrustToken powiedział, że zmniejszył minimalny zakup i wypłatę TrueUSD do 1000 dolarów.

Argentyna wspiera rozwój Blockchain:

Rząd Argentyny zgodził się współfinansować projekty Blockchain wspierane przez Binance Labs i latynoamerykańską krypto giełdę LatamEx, czytamy w opublikowanym komunikacie prasowym.

Binance Labs wybrał ostatnio stolicę Argentyny, Buenos Aires, jako latynoamerykańskie centrum na kolejny sezon Programu Inkubacji Binance Labs.

W skutek tej decyzji, Ministerstwo Produkcji i Pracy podpisało umowę z Binance, zobowiązując się do dofinansowania inwestycji do 50.000 dolarów na każdy projekt. Zgodnie z publikacją argentyński rząd będzie finansował do 10 projektów Blockchain każdego roku przez cztery lata. Środki zostaną przekazane za pośrednictwem Founders Lab, argentyńskiego akceleratora Blockchain.

Buenos Aires jest jedną z sześciu lokalizacji programu inwestycyjnego Binance Labs, który rozpoczyna się 25 marca. Inne regiony to San Francisco, Berlin, Lagos, Singapur i Hong Kong.

Inne wiadomości kryptograficzne z Argentyny, które pojawiły się na początku tego miesiąca, podają, że oficjalna państwowa karta komunikacji SUBE (Sistema Único de Boleto Electrónico) – używana przez ponad siedem milionów osób w 37 lokalizacjach – zaczęła akceptować Bitcoina jako formę płatności.

Japońskie banki łączą siły dla rozwiązań Blockchain:

Pięć japońskich banków pracowało wspólnie nad uruchomieniem infrastruktury usług opartych na technologii Blockchain. Bank of Iwate, Bank of Yokohama, Aomori Bank, Akita Bank i Yamanashi Chuo Bank będą współpracować na platformie, zwanej „Fitting Hub”. Zgodnie z informacją prasową, pierwsza usługa dostępna na platformie – usługa elektronicznego doręczania – powinna wystartować w kwietniu.

Wcześniejsze informacje mówiły, że początek lipca 2018 r. będzie terminem przeprowadza testu pilotażowego, a pełne wdrożenie nastąpi w przeciągu roku, podała lokalna agencja informacyjna Nikkei pod koniec stycznia 2018 r., kiedy partnerstwo po raz pierwszy się zostało ogłoszone.

Skupiając się na szeregu operacji finansowych mających na celu poprawę wydajności, banki na etapie opracowywania wykorzystają wiedzę ekspercką IBM.

Gigant IT zbudował dużą pozycję na arenie przedsiębiorstw Blockchain dzięki wykorzystaniu dedykowanego pakietu usług IBM Blockchain.

Dzięki tej usłudze elektronicznego dostarczania, która tym razem zostanie uruchomiona, możliwe jest otrzymywanie i zarządzanie danymi od wielu instytucji finansowych i firm na jednym ekranie. W przypadku instytucji finansowych i podmiotów gospodarczych takie wspólne świadczenie usług może sprawić, że system będzie tani w porównaniu z oddzielnymi systemami, a także znacznie zmniejszy koszty wysyłki.

– wyjaśnia komunikat prasowy.

Japoński sektor bankowy podejmuje w tym roku poważne kroki integracyjne zarówno w przypadku Blockchain, jak i kryptowalut. W zeszłym miesiącu Mizuho ogłosiło, że uruchomi własną platformę kryptowalut, a nawet wyemituje własnego stablecoina.

W tym samym czasie Daiwa, drugi co do wielkości makler papierów wartościowych w kraju, potwierdził, że zakończył próbę rozwiązania post-trade wykorzystującego technologię Blockchain.

Według strony internetowej Fitting Hub nowy projekt międzybankowy będzie również zawierał funkcje uwierzytelniania finansowego i rozliczania.

Na giełdach umiarkowane wzrosty:

Po wczorajszym skoku wartości, na giełdach nadal dominuje kolor zielony, jednak wzrosty są już znacznie bardziej spokojne. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,4%, Ethereum i EOS o 1%, XRP o 1,2% a Litecoin o 4,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.1 mld dolarów i wynosi obecnie 133 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 31.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button