News

#599 Newsy z dnia 10.03.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Santander przegrywa w sądzie przeciwko giełdzie kryptowalut; Kolorado przyjmuje przyjazną dla krypto ustawę; Zhao wskazuje miejsce utworzenia kolejnej giełdy; Weekend kończy się spokojnie.

Santander przegrywa w sądzie przeciwko giełdzie kryptowalut:

Zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów, Trybunał Sprawiedliwości w brazylijskim stanie São Paulo odrzucił apel wniesiony przez Banco Santander przeciwko giełdzie kryptowalutowej Mercado Bitcoin i orzekł, że bank powinien zwrócić fundusze firmie.

Wcześniej bank rzekomo zamknął konto giełdy, twierdząc, że jego działalność była niezgodna z zasadami i zamroził fundusze. Brazylijska giełda podjęła działania w sądzie w związku z zamknięciem rachunku, twierdząc, że zamrożenie funduszy było nieuzasadnione.

Zgodnie z raportem środki, które mają zostać zwrócone, wynoszą prawie 350.000. Informacje z oficjalnego rządowego portalu Impresa Oficial przecyzują, że odwołanie zostało oddalone jednogłośnie. Raport wyjaśnia dalej, że giełda wygrała już sprawę, a bank otrzymał polecenie zwrotu środków plus odsetki w wysokości jednego procenta miesięcznie, a także pokrycie kosztów prawnych spółki i opłat prawnych. Ponadto od tego czasu bank odwołał się od postanowienia, a odwołanie zostało oddalone.

W grudniu zeszłego roku, dwa duże chilijskie banki wezwały krajowy sąd antymonopolowy do uchylenia decyzji, która uniemożliwia zamknięcie lokalnych rachunków bankowych giełdy kryptowalut.

Kolorado przyjmuje przyjazną dla krypto ustawę:

Jared Polis, gubernator stanu Kolorado, podpisał przyjazne dla kryptowalut ustawy zwalniające cyfrowe tokeny z państwowych przepisów dotyczących papierów wartościowych – jeśli ich głównym celem jest „konsumpcja”.

W listopadzie Jared Polis, znany obrońca kryptowalut i Blockchain, został gubernatorem stanu Kolorado. Teresa Szczurek powiedziała, że Polis podpisał dokument nazwany Digital Token Act. Ustawa ma wejść w życie 2 sierpnia 2019 r. i ma na celu umocnienie pozycji stanu jako „centrum dla firm i przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać systemy kryptograficzne do zasilania modeli biznesowych opartych na technologii Blockchain”.

Ustawa wyszczególnia niepewności, jakie napotykają firmy, kupując, sprzedając, a nawet emitując własne kryptowaluty. Zwalnia również niektóre tokeny cyfrowe z państwowych przepisów dotyczących papierów wartościowych pod warunkiem, że „głównym celem tokena cyfrowego jest cel konsumpcyjny”. Ponadto prawo wyraźnie odnosi się do modelu pozyskiwania funduszy ICO.

Przewiduje się, że tokeny wydane w ramach tego rodzaju kampanii będą zwolnione z przepisów dotyczących papierów wartościowych, jeżeli:

Emitent tokena cyfrowego reklamuje token cyfrowy jako przeznaczony do celów konsumpcyjnych i nie sprzedaje tokena cyfrowego do celów spekulacyjnych lub inwestycyjnych.

W związku z tym tokeny cyfrowe będą podlegać regulacjom dotyczącym papierów wartościowych, jeśli będą wykorzystywane do celów „spekulacyjnych lub inwestycyjnych”.

Zhao wskazuje miejsce utworzenia kolejnej giełdy:

W opublikowanym tweecie, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, wspomniał o utworzeniu nowej giełdy fiat – krypto w Argentynie.

Tweet był odpowiedzią na artykuł opublikowany przez portal informacyjny Crypto CoinSpice. Dotyczył on porozumienia między rządem Argentyny a Binance Labs o współinwestowaniu w projekty Blockchain wspierane przez giełdę.

Komentarz Zhao zawarty w tweecie najwyraźniej sugerował, że Binance ma zamiar założyć giełdę fiat – krypto w Argentynie.

Zgadnij, gdzie będziemy mieli nową giełdę typu fiat – krypto?

– napisał Zhao.

Po styczniowych doniesieniach, że Binance planuje wprowadzić giełdy typu fiat – krypto w ośmiu kolejnych krajach, z których jeden to Argentyna, rzecznik giełdy odmówił wówczas potwierdzenia sześciu rzekomych lokalizacji, potwierdzając jedynie plany dotyczące Singapuru i Malty.

Weekend kończy się spokojnie:

Po upływie doby giełdy nadal pozostają przy znikomych ruchach zarówno dodatnich, jak i ujemnych. Wyjątkiem od reguły okazuje się Stellar, dla którego doba kończy się bardzo dobrym wynikiem dodatnim, na poziomie 11,5%. Największa kryptowaluta, Bitcoin, notuje spadek o 0,3% a Ethereum i Litecoin o 0,9%.

Kapitalizacja całego rynku nie doświadczyła znaczących zmian – nadal utrzymuje się w granicach 134.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 30.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button