News

#600 Newsy z dnia 11.03.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Gigant z Dubaju uruchomi własny token; Komisarz SEC: krypto rynki powinny dokonać samoregulacji; Deutsche Börse planuje opracować ekosystem zasobów cyfrowych; Giełdy nieznacznie w dół.

Gigant z Dubaju uruchomi własny token:

Gigant rynku nieruchomości z Dubaju, Emaar, ogłosił plany uruchomienia tokena i rozważa zorganizowanie ICO w Europie, donosi Arabian Business.

Zgodnie z artykułem token zostanie opracowany przez szwajcarski startup Blockchain Lykke i umożliwi klientom Emaar oraz udziałowcom dostęp do systemu rekomendacji i lojalności w całej firmie. Emaar to największa firma deweloperska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), odpowiedzialna za Burdż Chalifa, Fontannę Dubajską, The Dubai Mall i Operę w Dubaju.

Według Wikipedii, Emaar Properties może pochwalić się przychodami w wysokości 5.83 mld dolarów, a w czerwcu ubiegłego roku został wyceniony na 9.7 mld dolarów.

Artykuł dalej zauważa, że Emaar rozważy również zorganizowanie ICO w Europie w ciągu roku od wewnętrznego uruchomienia operacyjnego platformy. Starter rozwijający token, Lykke, podobno będzie zgodny ze standardem ERC-20 i wyda go na Blockchainie Ethereum.

W lutym, Emaar Properties oficjalnie zaprzeczyła doniesieniom, że umożliwiła ona płatności kryptograficzne za nieruchomości. Również w lutym, okręgowe stowarzyszenie audytorów z Ohio ogłosiło utworzenie grupy roboczej do zbadania użycia Blockchain do skutecznego transferu aktów własności.

Komisarz SEC: krypto rynki powinny dokonać samoregulacji:

Komisarz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Hester. M. Peirce, opowiadała się za samoregulacją rynków kryptowalut, kiedy tylko będzie to możliwe. Komisarz wygłosiła swoje uwagi podczas publicznej rozmowy z byłym szefem komisji handlu towarami towarowymi (CFTC) Gary’em Genslerem podczas MIT Bitcoin Expo 2019.

Kontekstem komentarzy Pierce była propozycja Genslera, że pożądane byłyby solidniejsze i jednolite ramy regulacyjne na szczeblu krajowym. Zdaniem Genslera obejmowałoby to nie tylko platformy transakcyjne oferujące tokeny zabezpieczające lub złożone instrumenty inwestycyjne, ale także te, które zawierają towary takie jak Bitcoin. Na to Peirce odpowiedziała: 

Jedną z naprawdę ważnych rzeczy do zapamiętania jest to, że ludzie regulują się nawzajem w swoich interakcjach ze sobą, i to jest cały cel idei Bitcoina – że będzie to społeczność, która byłaby w stanie sama się regulować. Gdy pojawiają się problemy, ludzie w tej społeczności zastanowią się, jak sobie z nimi poradzić. Jednym z modeli byłby rządowy regulator, ale nie sądzę, że to jedyny model.

Argumenty Genslera na rzecz rozszerzenia regulacji na poziomie krajowym na szersze spektrum handlu kryptowalutami koncentrowały się na poprawie ochrony inwestorów, koordynowaniu zapobiegania praniu pieniędzy i rozwiązywaniu bieżących rozbieżności w zakresie regulacji i egzekwowania w różnych państwach.

Peirce nadal broniła, gdy tylko było to możliwe, łagodniejszego podejścia regulacyjnego. Stwierdziła jednak, że oferty papierów wartościowych muszą być zgodne z wymogami rejestracyjnymi SEC oraz wspierała bieżące wysiłki głównych platform transakcyjnych, które chcą zarejestrować się w agencji jako giełdy lub jako alternatywne platformy obrotu.

Deutsche Börse planuje opracować ekosystem zasobów cyfrowych:

Deutsche Börse Group, właściciel niemieckiej giełdy z siedzibą w Frankfurcie, nawiązał współpracę z największymi operatorami telekomunikacyjnymi i informatycznymi, Swisscom oraz szwajcarską firmą fintechową Sygum, aby stworzyć „zaufany ekosystemem zasobów cyfrowych”.

Swisscom ogłosił, że proponowany ekosystem zapewni wiele rozwiązań w dziedzinie zasobów cyfrowych, w tym emisję, usługi powiernicze, zapewnienie płynności i usługi bankowe, wszystkie wykorzystujące technologię Blockchain.

W ramach partnerstwa Deutsche Börse zainwestowała w Custodigit AG, spółkę joint venture Swisscom i Sygnum, która zapewnia techniczne rozwiązanie do przechowywania kryptowalut.

Deutsche Börse i Sygnum zostaną również udziałowcami startupu Blockchain Daura AG, który zapewnia platformę do emisji, transferu i rejestracji udziałów w szwajcarskich małych i średnich przedsiębiorstwach, zapewniając firmom nienotowanym na giełdzie dostęp do kapitału.

Kontynuacja naszych inwestycji w nowe technologie i napędzanie rozwoju wokół DLT jest głównym celem Deutsche Börse Group. Szwajcaria, która jest znana z innowacji na rynkach finansowych, jest idealną bazą wypadową dla Deutsche Börse do napędzania tej ewolucji.

– powiedział Jens Hachmeister, dyrektor zarządzający DLT w Deutsche Börse.

Giełdy nieznacznie w dół:

Ostatnia doba na giełdach wykazała nieduże spadki. Z czołowych kryptowalut Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,9%, Ethereum o 2%, XRP o 1,3%, Litecoin o 2,9% a EOS o 4,3%. Pozytywny wynik widzimy przy Binance Coinie i Stellar, kolejno o 3,6% i 1,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.7 mld dolarów i wynosi obecnie 132.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 32 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button