News

#604 Newsy z dnia 15.03.2019

Z piątkowych wydarzeń: Tom Lee dzieli się kolejną prognozą; Były prezes Mt. Gox uznany za winnego; 18-latek winny hakowania japońskiej giełdy; Wzrostowy piątek.

Tom Lee dzieli się kolejną prognozą:

Współzałożyciel Fundacji Global Advisors, Thomas Lee powiedział CNBC, że według niego czas byka może powrócić w ciągu sześciu miesięcy.

Uważam, że kluczową liczbą do śledzenia jest 200-dniowa średnia krocząca. Jeśli Bitcoin utrzyma się ponad 4.000 dolarów, przekroczy 200-dniową [średnią ruchomą] do sierpnia, więc myślę, że zewnętrzne okno to od pięciu do sześciu miesięcy, zanim Bitcoin wróci na rynek hossy.

– powiedział.

Odnosząc się do kontrowersyjnego hard forka Bitcoina Cash, który miał miejsce w połowie listopada, Lee powiedział, że myśli, iż szkody, które naprawdę wymagają naprawy, to spadek z 6.000 dolarów do 3.100 dolarów.

Myślę, że to naprawdę podważyło zaufanie inwestorów i dynamikę na rynku.

– dodał.

Bitcoin w lutym zaczął inwestorom dostarczać zysków, przy średnim dziennym wzroście o około 0,5 procent. Liczba ta w obecnym miesiącu skurczyła się do 0,2 procent, co skłoniło niektórych do myślenia, że rynek niedźwiedzi może być bliski.

Były prezes Mt. Gox uznany za winnego:

Zgodnie z doniesieniami Bloomberg, Mark Karpeles – były prezes nieistniejącej już giełdy Mt. Gox – otrzymał karę więzienia w zawieszeniu po uznaniu go za winnego manipulowania dokumentami finansowymi.

Sąd Rejonowy w Tokio uznał Karpelesa za winnego mieszania swoich finansów osobistych z finansami giełdy, w celu ukrycia strat poniesionych przez platformę. Otrzymał wyrok dwóch i pół roku więzienia, którego nie będzie musiał wykonywać, chyba że popełni kolejne przestępstwo w ciągu czterech lat.

Sąd uniewinnił jednak Karpelesa od domniemanego sprzeniewierzenia stwierdzając, że:

Zarzut manipulowania elektronicznymi dokumentami jest prawdą i zasługuje na karę, jednak nie ma żadnych dowodów przestępczych na defraudację.

Mt. Gox został zaatakowany przez hakerów w 2011 r., kiedy to według doniesień zostało poszkodowanych około 24.000 wierzycieli. Późniejszy upadek giełdy na początku 2014 r. doprowadził do straty 850.000 Bitcoinów o ówczesnej wartości około 460 mln dolarów.

O ile oskarżenia o oszustwa i sprzeniewierzanie nie były bezpośrednio związane z kradzieżą, postępowanie Karpelesa w następstwie włamania na platformę wywołało podejrzenia. Latem 2015 r., tuż przed wniesieniem oskarżeń, Karpeles rzekomo znalazł 200.000 brakujących Bitcoinów w zimnym portfelu.

Sąd stwierdził, że nie może przymykać oka na odpowiedzialność karną pozwanego, oskarżając Karpelesa o „wyrządzenie ogromnej szkody zaufaniu jego użytkowników”.

Nie ma usprawiedliwienia dla pozwanego będącego inżynierem z wiedzą ekspercką, który nadużył swojego statusu i uprawnień do wykonywania przemyślanych czynów przestępczych.

– mówi sąd.

18-latek winny hakowania japońskiej giełdy:

18-letni mężczyzna z Japonii został postawiony przez prokuratorów w stan oskarżenia, w ramach pierwszego w kraju procesu dotyczącego kradzieży kryptowalut.

Zgodnie z doniesieniami The Japan Times, małoletni z miasta Utsunomiya w prefekturze Tochigi rzekomo ukradł około 15 mln jenów (134.340 dolarów) w kryptowalucie Monacoin. Obywatele Japonii są prawnie uważani za osoby pełnoletnie w wieku 20 lat.

Od 14 sierpnia do 1 września 2018 r. nieletni wielokrotnie zhakował portfel kryptowalut Monappy, wykorzystując usterkę na stronie internetowej do wysłania do siebie wiele żądań transferu, co spowodowało straty dla około 7 700 użytkowników usługi.

Później przeniósł skradzione tokeny na konto na innej platformie, gdzie wymienił Monacoiny na inną kryptowalutę. Skradzione fundusze wydano na przedmioty, takie jak smartfon, podaje artykuł.

Japońska policja powiedziała, że młodzieniec przyznał się do zbrodni: 

Czułem się, jakbym znalazł sztuczkę, o której nikt nie wie i zrobiłem to tak, jakbym grał w grę wideo.

– mówił.

Strona internetowa Monappy jest offline od czasu włamania i obecnie wyświetla informację: „usługa została zawieszona z powodu ataków zewnętrznych”.

Wzrostowy piątek:

Giełdy po upływie doby wykazują widoczne wzrosty. Przy prawie wszystkich 20 największych kryptowalutach widzimy wynik dodatni: Bitcoin o 1,1%, Ethereum o 3,5%, XRP o 0,8%, Litecoin o 4,4% a Bitcoin Cash o 8,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.6 mld dolarów i wynosi obecnie 137.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 31.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button