News

#606 Newsy z dnia 17.03.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Coinbase spodziewa się rynku byka?; Najcenniejsza firma ubezpieczeniowa na świecie wykorzysta Blockchain; Zbliża się wiosna na krypto?; Minimalne spadki na giełdach.

• Coinbase spodziewa się rynku byka?

Główna giełda kryptowalut z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, Coinbase, ogłosiła nową strukturę rynku swojej profesjonalnej platformy transakcyjnej, Coinbase Pro.

Zgodnie z zapowiedzią zmiany mają na celu zwiększenie płynności, zwiększenie odkrywalności cen i zapewnienie płynniejszych ruchów cen. Zmiany obejmują nową strukturę opłat, podobno zaprojektowaną w celu zwiększenia płynności, zaktualizowania maksymalnych zamówień, rozmiarów przyrostu nowych zamówień, wyłączenia zleceń na rynku stop i dodania punktów ochrony zamówień rynkowych.

Zgodnie ze stanowiskiem Coinbase Pro i Coinbase Prime – instytucjonalna platforma handlowa firmy – zaprzestanie wsparcia dla zleceń stop market. Ogłoszenie wyjaśnia dalej, że wszystkie zlecenia stop muszą być teraz złożone jako zlecenia limitowane i zawierać cenę ograniczoną.

Z drugiej strony, punkty ochrony rynku, które zostaną wprowadzone zarówno dla użytkowników Coinbase Prime, jak i Coinbase Pro, wyniosą 10% dla wszystkich zleceń rynkowych. Oświadczenie wyjaśnia, że ​​zlecenia rynkowe, które przesuwają cenę o więcej niż 10%, przestaną realizować i zwrócą częściowe wypełnienie.
Na koniec post ostrzega bazę użytkowników giełdy, że platforma będzie nieaktywna 22. marca od godziny 18:00. do 18:30 PDT.

Zmiany spotkały się z pewnym sceptycyzmem i negatywnością ze strony społeczności kryptograficznej w mediach społecznościowych. Ekonomista i handlowiec Alex Krüger skarżył się na Twitterze na Coinbase Pro i na podnoszenie opłat dla mniejszych klientów o 33% przy jednoczesnym obniżaniu opłat dla większych klientów. Zauważył również, że „w racjonalnym świecie większość użytkowników Coinbase przejdzie teraz do Binance.”

W tym samym wątku na Twitterze Krüger zakwestionował również decyzję Coinbase o wyłączeniu zleceń typu „stop market”, twierdząc, że zlecenia typu „stop-limit” czasami nie są realizowane z powodu poślizgu, co sugeruje stosowanie dalekich limitów w zleceniach limitowych jako obejście. Mimo to Krüger przyznał również, że zmiany te powinny prowadzić do zwiększenia płynności i aktywności handlowej.

Inny crypto trader na Twitterze zasugerował, że nowa struktura opłat wydaje się być skierowana do nowych użytkowników wchodzących do przestrzeni kryptowalut, podsumowując: „Dość losowy dzień, żeby podnieść wszystkie opłaty, Coinbase spodziewa się być może nowego byka?”

Coinbase Pro ogłosił wsparcie dla altcoina Stellar (XLM).

Wczoraj doszło do wiadomości, że publiczna spółka Riot Blockchain z siedzibą w Stanach Zjednoczonych złożyła w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wniosek o wprowadzenie nowej regulowanej giełdy kryptowalut o nazwie RiotX w Stanach Zjednoczonych do końca drugiego kwartału 2019 roku.

• Najcenniejsza firma ubezpieczeniowa na świecie wykorzysta Blockchain:

Chiński gigant ubezpieczeniowy Ping An nawiązał współpracę ze zdecentralizowanym SingularityNETem opartym na Ethereum. Ta druga firma ogłosiła współpracę w komunikacie prasowym opublikowanym 14. marca w Medium.

Zgodnie z zapowiedzią, współpraca skupi się na Optical Character Recognition (OCR), Computer Vision (CV) i szkoleniu modelowym. SingularityNET zauważa, że ​​zakres partnerstwa ma się rozszerzyć na wiele branż i inicjatyw w przyszłości.

Komunikat został ogłoszony wkrótce po tym, jak SingularityNET oficjalnie uruchomiło wersję beta swojego zdecentralizowanego rynku opartego na Ethereum, w czwartek, 28. lutego.

W styczniu ubiegłego roku firma ogłosiła również partnerstwo ze skupionym na rolnictwie startupem opartym na Blockchain, Hara at the World Web Forum.

Ping An jest podobno najcenniejszą firmą ubezpieczeniową na świecie, obsługuje 170 milionów klientów i zajmuje 10. miejsce na liście największych na świecie firm publicznych Forbes Global 2000. W listopadzie ubiegłego roku, Ping An i rząd miejski Sanya podpisały również strategiczną umowę o współpracy w zakresie budowy „Smart City” obejmującej technologię Blockchain.

W komunikacie prasowym zauważono, że Ping An ma konsultacje medyczne, które nie mają personelu i korzystają z AI, są już stosowane w ośmiu chińskich miastach. W tym miesiącu Cointelegraph poinformował również, że Ping An Bank, bankowa spółka zależna Ping An, uruchomi bank butikowy z wykorzystaniem Blockchain, usług w chmurze i technologii Internet of Things (IoT).

• Zbliża się wiosna na krypto?

Czy jest to możliwe, że wiosna jest wreszcie blisko i po 15 miesiącach bessy możemy powiedzieć, że pojawiają się pierwsze pąki? Z pewnością marzec odnotował imponujące dzienne wolumeny, a cena wydaje się utrzymywać na poziomie ok. 4000 dolarów.

Dzienny wolumen Bitcoin wykazuje stały i trwały wzrost, o prawie 150% w ciągu 5 miesięcy od minimów z października 2018 r.

Kevin Rooke, ekspert kryptowalutowy, zauważa na Twitterze, że zaledwie 9 dni w ciągu ostatnich 12 miesięcy miało ponad 10 mld dolarów wolumenu. Spośród nich, pełne pięć pojawiło się w tym miesiącu, choć mamy zaledwie połowę miesiąca. Większość pozostałych pojawiła się w lutym, więc pod względem wolumenu, wydaje się, że sytuacja nabiera tempa.

Zima może jeszcze się nie skończyć, ale być może nadszedł czas, aby zacząć przyglądać się tej lekkiej kurtce w szafie, która w ogóle nie ujrzała światła dziennego w 2018 roku?

• Minimalne spadki na giełdach:

W porównaniu do ostatniej doby, niewiele zmian odnotowujemy w rankingach kryptowalut. Te największe, doznały niewielkich korekt: cena Bitcoina spadła o 0,3%, Ethereum o 1,4%, Ripple 0,7%, Litecoin o 0.1%, a EOS o 1%. Kapitalizacja całego rynku pomniejszyła się o 1 mld dolarów i wynosi aktualnie 139 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button