News

#607 Newsy z dnia 18.03.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Winklevoss: kryptowaluty wprowadzą większą rewolucję niż Facebook; Sześć światowych banków wyemituje stablecoiny; Cryptopia podaje termin wznowienia działalności; Ledger otrzymuje certyfikat zabezpieczeń; Rynku bez większych zmian.

Winklevoss: kryptowaluty wprowadzą większą rewolucję niż Facebook:

Tyler i Cameron Winklevoss, byki Bitcoina i założyciele giełdy kryptograficznej Gemini, twierdzą, że choć tajny projekt kryptograficzny Facebooka jest pozytywny dla branży, ostatecznie krypto wprowadzi coś większego niż era sieci społecznościowych. Bliźniacy przedstawili swoje uwagi podczas wywiadu z brytyjskim dziennikiem The Telegraph. 

Bliźniacy Winklevoss mają słynną antagonistyczną historię z założycielem Facebooka, Markiem Zuckerbergiem, którzy pozwali go za rzekomą kradzież pomysłu na portal społecznościowy w ich wspólnych czasach studenckich na Harvardzie. Sprawa została ostatecznie rozstrzygnięta – bliźniacy otrzymali 20 mln dolarów i 1.2 mln akcji na Facebooku (o obecnej wartości ponad 199,2 mln dolarów).

Lata po pierwszym wejściu bliźniaków Winklevoss w przestrzeń Bitcoina, Zuckerberg wydaje się wkraczać w przestrzeń kryptograficzną dzięki wysoce tajnemu projektowi Facebooka, który integruje stablecoinowe płatności w nadrzędną usługę przesyłania wiadomości dla WhatsAppa, Messengera i Instagrama.

W wywiadzie dla The Telegraph bliźniacy najwyraźniej odłożyli na bok przeszłe różnice, a Cameron potwierdził, że stablecoin na Facebooku będzie „naprawdę pozytywnym” rozwojem dla branży kryptograficznej, co potwierdza komentarz Taylora, że to „cool”, że Zuckerberg wchodzi na rynek, którego tak długo bronili.

Niemniej jednak bliźniacy powiedzieli, że ostatecznie wierzą, iż innowacja zwana krypto stanowi bardziej doniosłe i przełomowe rozwiązanie niż platformy społecznościowe. Cameron zauważył, że użycie krypto jako sposobu na przekazywanie wartości i dostarczanie zasobów na rynki jest ważniejsze niż coś takiego jak udostępnianie zdjęć.

Niepotwierdzone doniesienia na temat planów Facebooka dotyczących integracji kryptowaluty dla użytkowników WhatsApp pojawiły się po raz pierwszy w grudniu 2018 r., po czym w lutym pojawiły się kolejne – jeszcze niepotwierdzone – szczegóły projektu.

Sześć światowych banków wyemituje stablecoiny:

Sześć międzynarodowych banków podpisało listy intencyjne w sprawie wydania własnych stablecoinów wspieranych przez ich krajowe waluty w działającej obecnie sieci płatności IBM opartej na Blockchain, „World Wire”. Wiadomości te zostały ogłoszone wspólnie przez IBM i Stellar podczas prezentacji na Money 2020 Asia w Singapurze. 

Międzynarodowa sieć płatnicza IBM Blockchain World Wire (BWW) została uruchomiona we współpracy ze Stellar we wrześniu 2018 r. BWW, która została uruchomiona w dniu dzisiejszym i obsługuje ponad 44 banki, ma na celu wykorzystanie kryptowalut, aby umożliwić międzynarodowe rozliczenia w czasie zbliżonym do rzeczywistego między bankami.

Cheddar donosi, że sześć banków potwierdziło swój zamiar wydania na BWW stablecoinów wspieranych przez ich krajowe waluty fiducjalne – w tym brazylijskie Banco Bradesco, bank Korei Południowej Busan oraz filię Rizal Commercial Banking na Filipinach.

Inne, jeszcze nieujawnione banki będą podobno emitować stablecoiny wspierane przez euro i indonezyjską rupię, pośród innych, ujawnił szef IBM do rozwiązań Blockchain, Jesse Lund. Dodał, że IBM planuje rozszerzyć sieć rozliczeniową opartą na Blockchain o kolejne aktywa.

Pozwalamy, aby rynek napędzał ekspansję i wybór sieci stopniowo. Naprawdę jesteśmy podekscytowani faktem, że budujemy coś nowego i rewolucyjnego, co naprawdę zmieni krajobraz płatności transgranicznych.

– powiedział.

Jak informuje Cheddar, BWW obsługuje obecnie ponad 47 walut dla płatności w 72 krajach. Przekierowuje dotychczasowe systemy rozliczeń bankowych, wprowadzając token XLM jako skuteczny, niezmiennie śledzony instrument rozliczeniowy dla walut fiat między stronami instytucjonalnymi.

Cryptopia podaje termin wznowienia działalności:

Cryptopia, niedawno zhakowana giełda krypto z Nowej Zelandii, opublikowała aktualizację dotyczącą planu wznowienia handlu na swojej platformie, co ma nastąpić do końca marca.

W poście współzałożyciel Cryptopii, Rob (Hex) Dawson, stwierdził, że firma jest całkowicie zaangażowana w ponowne otwarcie giełdy. Hex dostarczył klientom Cryptopii dane dotyczące trwającego procesu rabatu, a także ogólne zalecenia dotyczące interakcji z ich kontami.

5 marca Cryptopia ponownie uruchomiła swoją stronę internetową w formie tylko do odczytu, a platforma pokazuje salda z dnia 14 stycznia 2019 r. – daty włamania. Giełda wyjaśniła, że strona internetowa może być używana do resetowania haseł i poświadczeń uwierzytelniania dwuskładnikowego, co jest priorytetem w zakresie obsługi klienta na obecnym etapie, napisał Hex.

W nowym ogłoszeniu Cryptopia przekazała szczegóły dotyczące procesu rabatu dla klientów, którzy stracili środki w wyniku włamania, dodając, że giełda pracuje nad zapewnieniem zgodności procesu z lokalnymi przepisami.

Hex określił, że użytkownicy, którzy utracili swoje kryptowaluty, zobaczą sekcję o nazwie „Wypłaty na twoje konto za te monety”. Wyjaśnił, że identyfikatory transakcji (TXID) dla zleceń wypłat nie będą istniały w sieci; będą jednak zawierać szczegóły dotyczące wpływu na tokeny przez wydarzenie.

W przypadku każdego polecenia wypłaty użytkownicy zobaczą również kolejny depozyt Cryptopia Loss Marker (CLM) – identyfikator TXID, który będzie oznaczał utracone monety – które również nie będą widoczne w sieci, podaje post. Hex zauważył, że CLM nie jest monetą – przedstawia utraconą kwotę każdej monety dla każdego użytkownika w dolarach nowozelandzkich (NZD) w momencie zdarzenia.

W komunikacie założyciel Cryptopii powiedział również, że użytkownicy mogą teraz anulować swoje stałe zamówienia za pośrednictwem strony internetowej, kiedy API jest nadal wyłączone. Giełda ostrzegła swoich użytkowników, aby powstrzymali się od wpłacania środków na stare adresy Cryptopii. 

Ledger otrzymuje certyfikat zabezpieczeń:

Ledger Nano S, produkt francuskiej firmy kryptograficznej Ledger, otrzymał certyfikat bezpieczeństwa pierwszego poziomu (CPSN) od krajowej agencji bezpieczeństwa cybernetycznego – ANSSI.

Krajowa Agencja Cyberbezpieczeństwa Francji (ANSSI) składa sprawozdania Sekretariatowi Generalnemu ds. Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa (SGDSN), aby pomóc francuskiemu premierowi w sprawach obrony i bezpieczeństwa narodowego. Zgodnie z ich listą certyfikowanych produktów, 122 z 261 produktów, które ANSSI zaczęło ewaluować od 1 czerwca 2018 r., uzyskało certyfikat.

Produkty aspirujące do otrzymania certyfikatu CPSN przechodzą serię ocen przez laboratorium ANSSI, testujące wiele scenariuszy ataku, które stanowią wyzwanie dla zabezpieczeń produktu. Oceny obejmują „zaporę ogniową, identyfikację, uwierzytelnianie i dostęp, bezpieczną komunikację i oprogramowanie wbudowane”. 

Ledger podkreśla, jak ważne jest uzyskanie niezależnej certyfikacji stron trzecich, aby potwierdzić bezpieczeństwo swojej oferty. Mówi, że CPSN dla Ledger Nano S jest początkiem ogólnego wysiłku aby certyfikować wszystkie produkty.

W blogu opisano również, że Ledger prowadzi własną wewnętrzną ewaluację zabezpieczeń „Attack Lab”, która testuje odporność produktów na różne scenariusze zagrożeń. Firma podobno opracowała również niestandardowy system operacyjny BOLOS (System operacyjny Open Blocker Blockchain), aby łączyć strategie programowe i sprzętowe zwiększające bezpieczeństwo.

Zgodnie z postem na blogu certyfikat CPSN obejmuje całą gamę podstawowych wbudowanych funkcji zabezpieczeń, w tym generator liczb losowych, który jest tworzony za pomocą sprzętu, a następnie przetwarzany za pośrednictwem BOLOS, zgodnie z wytycznymi bezpieczeństwa ustanowionymi we francuskim dokumencie General Security Reference.

Rynku bez większych zmian:

Giełdy zdają się kontynuować wczorajszy trend – w większości wypadków obserwujemy nieduże spadki, czego przykładem może być Bitcoin, Ethereum i XRP, z ujemnymi wynikami kolejno o 0,2%, 0,9% i 1%. Z pierwszej dziesiątki wyróżnia się Bitcoin Cash, ze wzrostem na poziomie 4,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0,5 mld dolarów i wynosi obecnie 139.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 30.8 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button