#608 Newsy z dnia 19.03.2019
Z wtorkowych wydarzeń: Czołowy szwajcarski sklep internetowy zaakceptował kryptowaluty; Lwia część kapitalizacji może być nieprawdziwa; Stellar dostępny na Coinbase; Japonia przedstawia nowe regulacje Margin Tradingu; Spokojne wzrostowe ruchy.
• Czołowy szwajcarski sklep internetowy zaakceptował kryptowaluty:
Największy szwajcarski sprzedawca internetowy Digitec Galaxus ogłosił, że od teraz akceptuje kryptowaluty, zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym.
Według ogłoszenia sklep akceptuje teraz Bitcoina, Bitcoina Cash, Bitcoina SV, Ethereum, Ripple, Binance Coina, Litecoina, Tron, NEO i OmiseGO na zakupy o wartości ponad 200 franków szwajcarskich (około 200 dolarów). Ponadto w sklepie znajduje się około 2.7 mln produktów, od piwa pszenicznego po komputery do gier.
Nowa metoda płatności została podobno opracowana wspólnie w ramach projektu pilotażowego ze szwajcarskim procesorem płatności Datatrans, oraz we współpracy z duńskim startupem płatności kryptograficznych Coinify. System otwiera 15-minutowe okna dla klientów, podczas których kurs giełdy kryptograficznej nie zmienia się, aby istniała możliwość dokonania płatności z opłatą transakcyjną 1,5%.
W ramach rozwoju w stronę kryptografii firma dodała także kategorię portfela kryptograficznego do platformy e-commerce, której towarzyszył specjalny poradnik, a także opublikowała wpis na blogu pod tytułem „Diamenty lub złoto lepiej się nadają do pozbycia się nielegalnych pieniędzy”. W poście główny dyrektor ds. innowacji, Oliver Herren, przyznał, że nie jest w pełni przekonany o zaletach Blockchainu w porównaniu do tradycyjnych systemów baz danych.
Ale może po prostu nie zainwestowałem wystarczająco dużo czasu, aby w pełni zrozumieć, jak działa ekosystem Blockchain.
– powiedział.
Według e-commerceDB platformy danych e-commerce, sprzedaż netto Digitec Galaxus w 2018 r. wyniosła ponad 261 mln dolarów, a sklep jest 341. największym na świecie sprzedawcą online.
• Lwia część kapitalizacji może być nieprawdziwa:
Prawie 90 procent zgłaszanej wielkości obrotu giełd kryptowalut może być niepoprawne, ostrzegają nowe badania platformy analitycznej The Tie.
Powołując się na dane zebrane z 97 giełd, badacze odkryli, że zdecydowana większość zgłaszanego wolumenu może w rzeczywistości nie istnieć. Odkrycie pojawiło się w wyniku obliczeń mniej znanych giełd w porównaniu ze znanymi firmami, takimi jak Binance i Kraken.
W sumie oszacowaliśmy, że 87% giełd zgłaszało potencjalnie podejrzany wolumen obrotu, a na 75% giełd miała miejsce jakaś forma podejrzanej działalności. Gdyby każda giełda uśredniła wolumen na wizytę CoinbasePro, Gemini, Poloniex, Binance i Kraken, spodziewamy się, że rzeczywisty wolumen obrotu wśród 100 największych giełd wyniósłby 2.1 mld dolarów dziennie. Obecnie ta liczba wynosi 15.9 mld dolarów.
– napisał The Tie.
Giełdy często napotykały oskarżenia o błędne podania wolumenu: raport opublikowany w marcu 2018 r. ostrzegał przed podobnymi problemami z danymi podawanymi przez giełdy.
• Stellar dostępny na Coinbase:
Zgodnie z opublikowanym komunikatem, amerykańska giełda kryptowalut i dostawca usług portfela, Coinbase, dodała wsparcie dla Stellar Lumens.
Użytkownicy mogą teraz przechowywać, kupować i wysyłać kryptowalutę Stellar, Stellar Lumen, na stronę Coinbase, a także na aplikacje Coinbase iOS i Android. Publikacja podkreśla, że nowo dodana kryptowaluta będzie dostępna dla większości klientów, z wyjątkiem użytkowników Coinbase w Wielkiej Brytanii lub w amerykańskim stanie Nowy Jork.
W ubiegłym tygodniu profesjonalna platforma handlowa firmy, Coinbase Pro, ogłosiła rozpoczęcie przyjmowania depozytów XLM.
Cena kryptowaluty Stellar gwałtownie wzrosła, dzięki czemu XLM jest najlepiej działającą czołową kryptowalutą minionego tygodnia. Wczoraj IBM i Stellar wspólnie ogłosili, że sześć międzynarodowych banków podpisało list intencyjny w sprawie wydania własnych stablecoinów wspieranych przez waluty fiat, w transgranicznej sieci płatniczej IBM opartej na Stellar.
• Japonia przedstawia nowe regulacje Margin Tradingu:
Japońskie organy nadzoru finansowego wprowadziły podobno nowe regulacje dotyczące kryptowalutowego margin tradingu, poinformowała lokalna agencja prasowa Nikkei.
Gabinet Japonii podobno zatwierdził projekt zmian w japońskich przepisach dotyczących instrumentów finansowych i usług płatniczych, ograniczając dźwignię w margin tradingu o dwa do czterech razy więcej niż początkowy depozyt.
Margin trading to wykorzystanie pożyczonych środków od maklera w celu handlu aktywami finansowymi, co stanowi zabezpieczenie pożyczki.
Nowe przepisy – które podobno mają wejść w życie w kwietniu 2020 r. – będą wymagały od operatorów giełd kryptowalut rejestracji w ciągu 18 miesięcy, co rzekomo umożliwi Agencji Usług Finansowych (FSA) wprowadzenie odpowiednich środków w odniesieniu do niezarejestrowanych „quasi-operatorów”.
Po ogłoszeniu nowych przepisów podmioty zajmujące się kryptowalutami będą rzekomo monitorowane podobnie jak podmioty zajmujące się obrotem papierami wartościowymi w celu ochrony inwestorów. Ponadto operatorzy kryptowalut zostaną podzieleni na grupy, aby zidentyfikować osoby zaangażowane w obrót depozytami i te, które wyemitują tokeny poprzez ICO.
Dzięki temu posunięciu organy regulacyjne mają podobno zabezpieczyć inwestorów przed wpadnięciem w programy Ponzi, a także zachęcić legalne firmy do praktykowania ofert jako narzędzi pozyskiwania funduszy.
W styczniu FSA ujawniła, że rozważa uregulowanie niezarejestrowanych firm, które zabiegają o inwestowanie w kryptowaluty. Działanie to jest podobno próbą zamknięcia luki w istniejących ramach regulacyjnych kraju, w której niezarejestrowane firmy zbierające fundusze raczej w krypto niż w walutach fiducjarnych, pozostają w legalnej szarej strefie.
• Spokojne wzrostowe ruchy:
Giełdy zaliczają minimalne wzrosty. Większość czołowych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin, oscyluje ze wzrostami w granicach ok. 1%. Największy skok należał do Cardano – o 5,2%, za nim Stellar – o 2,7%.
Kapitalizacja rynku zwiększyła się o 1.7 mld dolarów i wynosi obecnie 141 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 30.2 mld dolarów.
źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.