News

#609 Newsy z dnia 20.03.2019

Ze środowych wydarzeń:  Światowy gigant branży elektronicznej akceptuje płatności w kryptowalutach; Rząd Wielkiej Brytanii edukuje się o Blockchain; Nowa platforma do przedsprzedaży tokenów; Giełdy lekko w dół.

• Światowy gigant branży elektronicznej akceptuje płatności w kryptowalutach:

Jeden z największych na świecie dystrybutorów komponentów elektronicznych i dostawców rozwiązań technologicznych, Avnet, Inc., ogłosił współpracę z procesorem płatności kryptograficznych BitPay w celu zaakceptowania kryptowalut za usługi i produkty firmy.

Avnet, Inc., notowany na liście Fortune 500 od 24 lat, osiągnął w 2018 r. przychód przekraczający 19 mld dolarów.

Zgodnie z komunikatem prasowym, Avnet zaakceptuje płatności za pomocą Bitcoina lub Bitcoina Cash, podczas gdy BitPay zweryfikuje zakupione środki i dokończy transakcję. Firma ogłosiła również, że wykonała kilka wielomilionowych transakcji kryptowalutowych w ciągu pierwszego miesiąca przyjmowania Bitcoinów, dodając, że obejmuje to również ich pracę z Bitcoin.com na nowym portfelu.

Akceptując Bitcoina jako opcję płatności, Avnet kontynuuje przełamywanie barier, z jakimi borykają się klienci, gdy wprowadzają swoje pomysły na rynek. Umożliwia łatwiejszy dostęp do unikalnego kompleksowego ekosystemu projektu, produktu, marketingu i łańcucha dostaw na każdym etapie cyklu życia produktu.

– czytamy w komunikacie prasowym.

Jak poinformował Cointelegraph, BitPay współpracuje również z Fundacją Wikimedia, organizacją charytatywną i non-profit, która zarządza Wikipedią, aby zapewnić możliwość przyjmowania darowizn w kryptowalutach.

Rząd Wielkiej Brytanii edukuje się o Blockchain:

Parlament Wielkiej Brytanii obejrzał prezentacje rzeczywistych aplikacji Blockchain mających na celu edukowanie polityków.

Na wydarzeniu zorganizowanym przez All-Party Parliamentary Group ds. Blockchain (APPG Blockchain) odbyły się prezentacje na żywo czterech firm działających w branży Blockchain: IOTA, Oracle, Everledger i Lloyd’s of London. Wśród publiczności byli członkowie parlamentu, urzędnicy państwowi i liderzy przemysłu.

Na prezentacjach pokazano potencjał technologii Blockchain w rzeczywistych zastosowaniach w łańcuchach dostaw oliwy z oliwek i diamentów (odpowiednio Oracle i Everledger), handlu międzynarodowego (IOTA) oraz roszczeń ubezpieczeniowych i rozliczeń transakcji (Lloyd’s).

Fernando Santiago, badacz Blockchain i kierownik projektu w Big Innovation Center, zasugerował, że wydarzenie może być ważnym krokiem dla branży Blockchain w Wielkiej Brytanii.

To kluczowy moment dla Wielkiej Brytanii, który może określić nasze przyszłe przywództwo w zarządzaniu, handlu i konkurencji.

– powiedział.

W ramach przygotowań do wydarzenia grupa opublikowała również Online Blockchain Showcase, w którym znalazły się filmy 10 firm działających w tej przestrzeni. Firmy zabrały głos na pokazie, podejmując „Jednominutowe wyzwanie”, proponując, w jaki sposób rząd może wykorzystać Blockchain w sektorze opieki zdrowotnej i edukacji, a także w finansach i przemyśle.

Zdaniem organizatorów wydarzenie zainspirowane zostało pozytywnymi wynikami analizy branży Blockchain z 2018 r. przedstawionej przez APPG Blockchain na swojej stronie internetowej wraz z organizacjami stowarzyszonymi.

• Nowa platforma do przedsprzedaży tokenów:

Huobi Global, giełda kryptowalutowa w Singapurze, uruchamia dedykowaną platformę do przedsprzedaży tokenów.

Stworzona przez giełdę platforma, nazwana Huobi Prime, ma na celu zapewnienie uczestniczącym inwestorom dostępu do nowych altcoinów, zanim pojawią się na głównych giełdach. Przyszłe projekty zostaną poddane procedurze weryfikacyjnej, w której zakwalifikowani kandydaci będą oferować inwestorom tokeny za pośrednictwem trzydziestominutowej sprzedaży w trybie flash sale.

Huobi Prime jest przeznaczony zarówno dla dużych, jak i małych inwestorów, a osoby fizyczne podlegają maksymalnemu limitowi inwestycyjnemu w wysokości 1.000 dolarów.

Limit zostanie zastosowany w odniesieniu do rodzimego tokena Huobi, który będzie jedynym partnerem handlowym dla nowych tokenów w ofercie.

Zaprojektowaliśmy go od podstaw, aby był bardziej innowacyjnym, bezpośrednim i elastycznym sposobem uzyskiwania dostępu do nowych tokenów.

– skomentował dyrektor naczelny, Leon Li. Dodał także, że decyzja o utworzeniu produktu była częściowo spowodowana zapotrzebowaniem klientów.

Zgodnie z zapewnieniami giełdy Huobi pierwsza sprzedaż tokenów nastąpi 26 marca.

Ruch ten nastąpił w wyniku zmian na giełdzie, ponieważ dyrektorzy dążą do zaabsorbowania wpływu trwającego zaniżania cen na rynkach kryptograficznych. Zgodnie z doniesieniami Cointelegraph, Huobi zrestrukturyzował swój ośmiomiesięczny australijski spin-off w celu obniżenia kosztów, ujawniając również ostatnie zwolnienia wśród pracowników.

Podobna historia miała miejsce w innych dużych firmach z branży kryptograficznej, w tym giganta w świecie miningu – Bitmaina oraz dewelopera ConsenSys.

Giełdy lekko w dół:

Po 24h na giełdach obserwujemy lekkie spadki pierwszych czterech kryptowalut, oraz nieco większe w kolejnych. Konkretnie, Bitcoin i Litecoin zmniejszyły wartość o 0,5%, Ethereum o 1% a XRP o 0,2%, natomiast Bitcoin Cash, Binance Coin i Stellar spadły kolejno o 2,3%, 2,9% i 3,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.6 mld dolarów i wynosi obecnie 140.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 32.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button