News

#613 Newsy z dnia 24.03.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Platforma emisji tokenów Binance zmienia zasadę działania; Dyrektor BIS: Banki nie powinny emitować CBDC; Binance Coin pozostawia rówieśników w tyle.

Platforma emisji tokenów Binance zmienia zasadę działania:

Wiodąca giełda kryptowalut, Binance, na swoim blogu ogłosiła poważne zmiany w formacie sprzedaży na swojej platformie Launchpad.

Zgodnie z ogłoszeniem, firma „do następnego projektu w Binance Launchpad zastosuje nowy format loterii”. Wcześniej system działał na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, co spowodowało, że wielu użytkowników, którzy dołączyli do mocno obłożonych kolejek zostało bez tokenów.

Post opisuje również system losów na loterię, w którym uczestnicy będą mogli odebrać do pięciu losów, trzymając tokeny Binance Coin (BNB) w ciągu 20 dni poprzedzających loterię, gdzie 1 los to 100 BNB. Giełda ogłosi liczbę zwycięskich losów i ilość środków, które otrzyma zwycięzca.

Użytkownicy będą mogli wybrać liczbę losów, których chcą użyć do wzięcia udziału w danej loterii w czasie 24 godzin przed wyborem zwycięzców, przy czym maksymalna liczba będzie oparta na ich zasobach BNB w okresie ostatnich 20 dni.

Podczas gdy Binance przyznaje, że nowy system może powodować pewne wahania w handlu BNB, jego raporty mówią, że efekty uboczne powinny być minimalne.

Inni uczestnicy rynku mogą postrzegać to jako szansę i przeciwdziałać, aby wyrównać wahania.

– dodała giełda.

Binance Launchpad, jak sama nazwa wskazuje, jest platformą do emisji tokenów. W ostatnim tygodniu zakończyła się na niej sprzedaż tokenów Celer Network (CELR) o wartości 4 mln dolarów. Platforma podobno przeprowadziła również sprzedaż tokena Fetch.AI (FET), która w lutym zgromadziła 6 mld dolarów w ciągu 22 sekund.

Dyrektor BIS: Banki nie powinny emitować CBDC: 

Krytyk Bitcoina oraz dyrektor generalny w Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), Agustin Carstens, odradził emisję walut cyfrowych banku centralnego (CBDC) w przemówieniu w Dublinie, o czym poinformował Bloomberg. 

Według raportu Carstens wyjaśnił, że CBDC może ułatwić panikę bankową, umożliwiając ludziom szybsze przenoszenie środków z banków komercyjnych na rachunki banków centralnych, tym samym destabilizując system. Według Bloomberga kolejną kwestią, o której mówi Carstens przy stosowaniu CBDC, jest różny wpływ stóp procentowych na popyt opinii publicznej na pieniądze.

Carstens podobno powiedział, że wpływ ten może prowadzić do większych bilansów banku centralnego, które wymagają gromadzenia aktywów, co może potencjalnie wpłynąć na płynność rynków finansowych. Zauważył również, że istnieją ogromne konsekwencje operacyjne dla banku centralnego w implementacji polityki pieniężnej i stabilności tradycyjnego rynku.

Banki centralne nie hamują innowacji tylko dla kaprysu. Ale nie powinny też przyspieszać, nie zważając na wszystkie warunki ruchu.

– dodał.

Jak donosił Cointelegraph w lutym, Carstens nazwał Bitcoina „kombinacją bańki, schematu Ponzi i katastrofy ekologicznej” i poprosił banki centralne o ściślejsze uregulowanie kryptowalut, aby nie stały się one częścią głównego systemu finansowego.

Binance Coin pozostawia rówieśników w tyle:

Niedziela należy do Binance Coina, który notuje dwucyfrowy wzrost na poziomie 10,65%. Pozostałe kryptowaluty z czołówki notują znikome ruchy zarówno dodatnie jak i ujemne. Bitcoin notuje ruch bliski zera a Bitcoin Cash wzrost o 0,2%. Ethereum, XRP i Litecoin natomiast spadki, kolejno o 0,5%, 0,5% i 1,7%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.1 mld dolarów i wynosi obecnie 140.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 29.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button