News

#614 Newsy z dnia 25.03.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Prezydent Argentyny namawiany do legalizacji Bitcoina; BMW i Intel nawiązują współpracę z akceleratorem Blockchain; EToro rozwija skrzydło inteligentnych umów; Na giełdach przewaga spadków.

Prezydent Argentyny namawiany do legalizacji Bitcoina:

Znany propagator kryptowalut, Tim Draper, poradził prezydentowi Argentyny aby ten zalegalizował Bitcoina w celu poprawy sytuacji gospodarczej w kraju.

Amerykański inwestor venture capital podobno spotkał się z prezydentem Argentyny Mauricio Macri aby omówić perspektywy gospodarcze kraju Ameryki Łacińskiej. Podczas spotkania Draper mówił o potencjale nowych technologii, takich jak Blockchain i krypto, w celu poprawy głównych problemów w gospodarce Argentyny, w tym dewaluacji argentyńskiego peso. 

Mówiliśmy o Bitcoinie i dewaluacji peso, i zaproponowałem zakład: jeśli peso byłoby warte więcej niż Bitcoin, podwoiłbym moją inwestycję, którą uczyniłem w kraju. Ale gdyby Bitcoin zyskał wyższą stawkę niż peso, musieliby ogłosić go walutą narodową. Byłaby to idealna decyzja, ponieważ nie ma zaufania do tej monety.

– mówił.

Po spotkaniu Draper wyjaśnił swoje pro-kryptograficzne stanowisko w wywiadzie, zauważając, że według niego Bitcoin i Blockchain są większą rewolucją niż Internet. Draper stwierdził, że teraz jest dobry moment na przyjęcie technologii w Argentynie, argumentując, że zapewni to kompletne zmiany w systemach bankowych, handlowych i finansowych.

BMW i Intel nawiązują współpracę z akceleratorem Blockchain:

BMW Group Asia, Intel i Nielsen są teraz partnerami korporacyjnymi Tribe – akceleratora Blockchain wspieranego przez rząd Singapuru.

Tribe ogłosił, że trzy firmy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w swoich dziedzinach ze startupem, aby pomóc w zbudowaniu „integracyjnego” ekosystemu „gotowego na przemysł 4.0”. Na przykład BMW Group Asia zapewni „kursy mistrzowskie” i sesje mentorskie na temat tego, jak można wdrożyć rozwiązania Blockchain w sytuacji masowego rynku.

Mamy nadzieję, że pomożemy każdemu z tych startupów opracować swoje dowody koncepcyjne i osiągnąć kolejny etap rozwoju.

– powiedział Carsten Sapia, wiceprezes i szef regionu Azji i Pacyfiku, BMW Group Asia.

Intel Corporation z kolei zaoferuje startupom biznesową i techniczną opiekę.

Technologie Intela, takie jak procesory Intel Xeon Scalable i Intel SGX, mogą pomóc w poprawie prywatności, bezpieczeństwa i skalowalności rozwiązań Blockchain.

– powiedział Michael Reed, dyrektor programowy Blockchain w firmie Intel.

Nielsen tymczasem zapewni „piaskownicę, której celem jest zapewnienie uczestnikom bezpiecznego, kontrolowanego środowiska do testowania nowych technologii i przyspieszenia przyjęcia ich rozwiązań”.

W zeszłym miesiącu Tribe nawiązało współpracę również ze studiem rozwoju Ethereum ConsenSys, aby rozwijać ekosystem Blockchain w Singapurze.

 • EToro rozwija skrzydło inteligentnych umów:

Giełda i sieć społecznościowa dla inwestorów i handlowców, eTorok ogłosiła, że nabyła firmę opracowującą  inteligentne umowy – Firmo – za nieujawnioną kwotę. Przejęcie zgłoszono w komunikacie prasowym opublikowanym w dniu dzisiejszym.

Współzałożyciel i dyrektor generalny eToro, Yoni Assia, jest cytowany w ogłoszeniu wyjaśniającym, że przejęcie pozwoli platformie na zwiększenie oferty aktywów tokenowanych.

Wierzymy, że z czasem wszystkie możliwe do zainwestowania aktywa zostaną tokenizowane i że zobaczymy na Blockchain największy transfer bogactwa kiedykolwiek.

– dodał.

Zgodnie z wydaniem, zespół przejętej firmy będzie działał jako wewnętrzny zespół ds. innowacji pracujący nad tokenizacją wszystkich aktywów eToro. Proces ten będzie również dotyczył badań i rozwoju infrastruktury dedykowanej do reprezentowania aktywów i wykonywania transakcji na Blockchain.

W komunikacie stwierdza się, że technologia Firmo pozwala na bezpieczne wdrażanie umów finansowych na dowolny Blockchain.  System wykorzystuje specyficzny dla danej domeny język kontraktowy nazwany „FirmLang”, który może być przetłumaczony przez oprogramowanie firmy na platformy takie jak Ethereum, EOS lub NEO.

Na giełdach przewaga spadków:

Giełdy po upływie doby wykazują tendencję spadkową. Z czołowych kryptowalut trend najbardziej dotknął TRON, przy którym widzimy wynik ujemny na poziomie 3,5%, Cardano razem z Bitoinem Cash 2,7% oraz Binance Coin 2,1%. Bitcoin zmniejszył wartość o 0,3%, która obecnie utrzymuje się na granicy 4.000 dolarów.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.2 mld dolarów i wynosi obecnie 138.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 31.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button