News

#62 Aktualności z dn. 19.09.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Rosnący niepokój instytucji finansowych; Przyszłościowe Ethereum; Młodzi inwestują w Bitcoina; Meksyk podejmuje działania w związku z kryptowalutami; W Texasie oferują domy za Bitcoiny; Drobne spadki na giełdach.

• Rosnący niepokój instytucji finansowych:

Prezes firmy Overstock, Patrick Byrne, odpowiedział na niektóre z kwestii, które Jamie Dimon ostatnio wypowiedział w sprawie Bitcoina w wywiadzie dla Fox Business News. Człowiek z Overstock przypomniał widzom, że Dimon boi się Bitcoina i ma interes w jego niepowodzeniu. Byrne powiedział:

Półtora roku temu Jamie Dimon napisał list do akcjonariuszy mówiącym o tym, że to co się dzieje „zamierza zjeść ich lunch”. Bardzo się tym przeraził. Myślę, że zdali sobie sprawę, że mogliby się dostać przed masowym wykorzystaniem tej technologii, ale zdają sobie też sprawę, że taki scenariusz jest niemożliwy.

Komentarz Byrne’a odzwierciedla rosnący niepokój, że tradycyjne platformy bankowe są przerażone eksplozją i stabilnością Bitcoina. Inne instytucje bankowe odpowiedziały się w podobny sposób, podczas gdy przedsiębiorcy z innych rynków przyjęli kryptowaluty. Dyrektor Generalny skomentował także moc technologii Blockchain dla biznesu, stwierdzając, że Overstock starał się być liderem w stosowaniu nowej technologii.

Rzeczą, z której ludzie zdają sobie sprawę w związku z Blockchain jest to, że można wykupić około 90 procent kosztów back office wszelkiego rodzaju mechanizmów, banków, rynków papierów wartościowych, itp. Dlatego Overstock był pionierem stosowania Blockchain na Wall Street. Można nie tylko odciąć koszty, ale można też utworzyć wersję Wall Street, w której nikt nie może oszukiwać.

Overstock jest jedną z pierwszych firm, które umożliwiły użytkownikom kupowanie online produktów w firmie za Bitcoina, a firma nawet ujawniła, że ​​utrzymuje fundusze w rezerwie właśnie w Bitcoinie.

• Przyszłościowe Ethereum:

Bitcoin, Ethereum i inne większe kryptowaluty są wciągnięte do debaty w dzisiejszych czasach, ponieważ firmy i jednostki szukają innych źródeł transakcji poza prostą walutą fiat. Ethereum, platforma aplikacji opartej na technologii Blockchain, zyskała coraz większą popularność wśród deweloperów i osób prywatnych. Platforma jest szczególnie wykorzystywana w przypadku boomu ICO, który miał miejsce w ostatnich miesiącach. Vitalik Buterin, przemawiając podczas konferencji TechCrunch Disrupt w 2017, wskazał, że platforma może zmieniać wiele informacji o danych i bezpieczeństwie. Jego komentarze zawierały wyraźne oznaki, że Ethereum będzie miało w ciągu najbliższych dwóch lat przewagę w transakcjach równych praw Visa. Buterin powiedział:

Bitcoin przetwarza nieco mniej niż trzy transakcje na sekundę. Ethereum robi pięć na sekundę. Uber daje 12 na sekundę. Za kilka lat Blockchain zastąpi Visę.

Wynalazca Ethereum wskazał również, że w przyszłości technologia Blockchain mocno wpłynie na platformy gier i innych aplikacji przetwarzających duże ilości danych, gdzie bezpieczeństwo jest ważnym aspektem.

Możesz uruchomić StarCraft na Blockchain. Tego rodzaju rzeczy są możliwe. Wysoki poziom bezpieczeństwa i skalowalności pozwala na zbudowanie wszystkich tych różnych rzeczy.

• Młodzi inwestują w Bitcoina:

Nowe dane z badania rynku kredytów online LendEDU sugerują, że młodzi obywatele w Stanach Zjednoczonych są bardziej zainteresowani inwestowaniem w Bitcony, aniżeli osoby w podeszłym wieku.

Ankiety opublikowana dzisiaj, która została przeprowadzona w sierpniu w trybie online z tysiącem uczestników z całego kraju, koncentrowała się na wielu obszarach, w tym podstawowym pytaniu o to, czy w ogóle słyszały o Bitcoinie. Jak się okazuje, około 78% respondentów powiedziało, że tak.

Największe zainteresowanie inwestowanie w kryptowaluty, jest wśród osób między 18., a 34. rokiem życia. Spośród osób w wieku od 18. do 24 .lat, 35,9% stwierdziło, że zamierzają inwestować w Bitcoina, a 43,5%, powiedzieli, że nie są tym zainteresowani, natomiast 20,5%, są niezdecydowani.

Dla porównania, ponad 10% osób w wieku od 45. do 54. lat wyraziło zainteresowanie inwestycją w cyfrowe waluty. Według danych z badań, mniej niż 5% osób powyżej 55. roku życia wyraziło to samo zdanie.

Sądząc po tych danych, wraz z upływem czasu, młodsi Amerykanie wykazują większą tendencję do zainteresowania tym tematem, a także do wydawania pieniędzy. Można spodziewać się, że Bitcoin stanie się jeszcze bardziej popularny i będzie wykorzystywany w amerykańskiej gospodarce.

– wypowiedział się jeden z szefów LendEDU.

• Meksyk podejmuje działania w związku z kryptowalutami:

Meksyk w tym miesiącu zaprezentuje propozycje ustawodawstwa mającego na celu regulowanie szybko rozwijającego się sektora technologii finansowych, w tym firmy używające kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Projekt ustawy ma na celu ochronę klientów, a także pobudzanie konkurencji w tym rozwijającym się przemyśle. W tym projekcie Meksyk ma również nadzieję na zapewnienie stabilności finansowej i obronę przed praniem brudnych pieniędzy i finansowaniem ekstremistów. Meksyk przyłączy się do listy krajów, w tym Wielkiej Brytanii i USA, które aktywnie próbowały regulować nie tylko kryptowaluty, ale także firmy fintech. Nadzieją dla firm fintech jest próba wykorzystania ogromnego potencjału, ponieważ duża część populacji w 120 milionowym państwie nie ma do niego jeszcze dostępu.

Ustawodawstwo uznaje, że sektor tak dynamiczny jak innowacje technologiczne potrzebuje ram regulacyjnych, które pozwolą władzom na ograniczenie ryzyka i zwiększą umożliwić wzrostu w konkurencyjnym środowisku.

– mówi projekt ustawy.

Projekt proponuje przedstawienie jasnego zestawu reguł dotyczących prowadzenia firm fintech, które pomogą obniżyć koszty i zwiększyć konkurencję w sektorze obejmującym finansowanie społecznościowe i firm płatniczych. Dodatkowo będzie sekcja mająca na celu regulowanie firm działających w walutach cyfrowych, takich jak Bitcoin. Nie ma zbyt wielu szczegółów na ten temat, ale mówi się, że wiele banków zwróci się do banku centralnego, aby sfinansować takie działania.

Rozporządzenie jest dobrą nowiną dla wszystkich firm w tym sektorze, ponieważ wzrost będzie większy i z jasnymi zasadami.

– powiedział Luis Ruben Chávez, założyciel firmy meksykańskiej opartej na crowdfundingu, Yotepresto.

Meksyk to ogromny, niewykorzystany rynek na świecie, a zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, gdzie w 2015 r. liczba firm z fintechu wzrosła o około 50, podczas gdy w 2017 r. jest już 2401 znanych firm w nowej branży.

 W Texasie oferują domy za Bitcoiny:

Lokalizacji z napisem „Accepts Bitcoin” w wielu miejscach świata, przybywa lawinowo. Możemy zakupić już praktycznie wszystko – od kawy, przez karnet na basen, po nieruchomości. To bardzo ważne, gdyż rosnący popyt dzięki tego typu narzędziom, w okresie długoterminowym, powinien spowodować dalsze wzrosty ceny Bitcona.

W Texasie, pojawiła się już możliwość płatności kryptowalutą na rynku nieruchomości. Można kupić dom za pomocą Bitcoina i już pierwsza transakcja została przeprowadzona. Nabyto nowo wybudowany dom, a pełna cena zakupu została przekazana sprzedawcy, który przeliczył monetę na dolara.

Przez wszystkie trzydzieści lat prowadzenia biznesu, szczerze mówiąc, nie spodziewałem się czegoś tak wyjątkowego i płynnie działającego. W ciągu 10. minut Bitcoin został zmieniony na dolary amerykańskie i umowa została zrealizowana.

Zakup domu jako umowy między kupującym, a sprzedającym stanowi kolejny krok w kierunku powszechnej akceptacji waluty.

Drobne spadki na giełdach:

-2,2%, -2,7%, -3,2% – tyle w porównaniu do ostatniej doby straciły na wartości trzy najpopularniejsze waluty, kolejno: Bitcoin, Ethereum, Litecoin. W podobnym tonie wyglądała dziś niemal cała giełda. Wśród czołowych kryptowalut, zdecydowanie wyróżniło się Monaco, które zanotowało 11%-owy wzrost. Kapitalizacja całego rynku praktycznie nie zmieniła się i wynosi aktualnie 137,6 mld dolarów.

źródło: lendedu.com, cointelegraph.com, coindesk.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button