News

#620 Newsy z dnia 31.03.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Największy portal społecznościowy w Rosji opracowuje własną kryptowautę; Japońska giełda chce wydać swoim użytkownikom karty płatnicze; Aktualna sytuacja na giełdach.

• Największy portal społecznościowy w Rosji opracowuje własną kryptowautę:

Najbardziej popularna platforma mediów społecznościowych w Rosji, VKontakte (VK), rozważa opracowanie własnej kryptowaluty, jak podał 28. marca lokalny serwis informacyjny RNS.

Według raportu, nieokreślona osoba zaznajomiona z planami firmy powiedziała, że projekt obejmuje tworzenie indywidualnych kont kryptowalutowych dla wszystkich użytkowników platformy. Mimo to z artykułu wynika również, że firma nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji o uruchomieniu monety.

Zgodnie z raportem, RNS otrzymał prezentację od VK, która pokazuje, w jaki sposób użytkownicy mogą uzyskać tokeny firmy w zamian za ich aktywność i czas spędzony na platformie. Zgodnie z artykułem monety zarobione w ten sposób mogą być gromadzone, przenoszone między użytkownikami, wymieniane na towary i przekształcane (prawdopodobnie na fiducjarną walutę) za pośrednictwem VK Pay.

Zgodnie z oficjalną stroną VK Pay jest bezgotówkową usługą przekazu pieniężnego, która pozwala użytkownikom VK wysyłać pieniądze w wiadomościach za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Według RNS usługa została uruchomiona w czerwcu ubiegłego roku.

Według raportu, VK planuje również zintegrować usługę w ten sposób, aby użytkownicy mogli wysyłać kryptowalutę autorom postów, które lubią.

Firma badająca rynek eMarketer prognozowała w 2017 r., że VK przekroczy 42 miliony użytkowników w Rosji przed 2018 r. Oprócz tego, że jest czołową platformą mediów społecznościowych, VK jest obecnie trzecią najpopularniejszą stroną internetową w Rosji, według Alexy.

Tymczasem założycielem VK jest Pavel Durov, który jest także współzałożycielem Telegramu – aplikacji zorientowanej na prywatność, popularnej w szeregach entuzjastów kryptowalut.

W lutym rozeszły się pogłoski, że Telegram musi uruchomić własną sieć blockchain, TON, do października tego roku, aby nie unieważnić swoich kontraktów tokena. Wcześniej firma planowała zorganizować publiczną wstępną ofertę monet, ale ponownie rozważyła to po otrzymaniu obfitych funduszy – 1,7 miliarda dolarów – w prywatnej sprzedaży tokenów.

Również w lutym w artykule w New York Timesie stwierdzono, że „Facebook ma nadzieję, że odniesie sukces tam, gdzie Bitcoin zawiódł”.

• Japońska giełda chce wydać swoim użytkownikom karty płatnicze:

Kazuhiro Tokita, dyrektor przedstawicielski, członek zarządu i prezes japońskiej giełdy kryptowalut DeCurret, zaprezentował nowy system płatności kryptowaluty podczas prezentacji biznesowej w Tokio 27. marca. Cointelegraph Japan poinformował o prezentacji tego samego dnia.

Nowy system umożliwiłby uzupełnienie giełdy kartą płatniczą Suica wydaną przez East Japan Railway Company (JR East), największą japońską firmę kolejową. Raport wskazuje jednak, że nie ma konkretnych planów dotyczących czasu jej wprowadzenia, a JR East rozważa jedynie wdrożenie. Dane opublikowane przez firmę pokazują, że z końcem marca ubiegłego roku wydano prawie 70 milionów kart Suica.

Zgodnie z dedykowaną stroną internetową Suica to przedpłacona karta e-pieniądza, która pozwala jej użytkownikom płacić zarówno za towary i usługi, jak i transport. Decurret został dopuszczony do działania przez Japońską Agencję Usług Finansowych (FSA) od 28. marca.

Handel na giełdzie rozpocznie się 16. kwietnia i obejmie Bitcoina (BTC), Bitcoina Cash (BCH), Litecoina (LTC) i Ripple (XRP). Dodanie wsparcia Ethereum (ETH) jest zaplanowane na czerwiec lub lipiec, a jen i Bitcoin będą wspierane jako pary.

W innych japońskich wiadomościach gigant handlu elektronicznego Rakuten wkrótce ogłosi własną giełdę kryptowalut, nazwaną Rakuten Wallet, po tym, jak otrzymał zgodę FSA 25. marca.

• Aktualna sytuacja na giełdach:

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosi dzisiaj 144,1 mld dolarów. Cena Bitcoina wzrosła zaledwie o 0,3% i wynosi 4.100 dolarów, według ceny z Coinmarketcap. Spośród pierwszej 10. największych kryptowalut pod względem kapitalizacji, tylko Bitcoin Cash wyróżnia się wzrostem, na poziomie 4%. Cała reszta projektów notuje nieznaczny spadek, poniżej 1%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 30,8 mld dolarów, to mniej o 9,4% względem wczorajszych obrotów. Na wyróżnienie zasługuje projekt o nazwie Tezos, który lokuje się na 16. pozycji na Coinmarketcap – projekt przez ostatnie 7 dni notuje ciągłe wzrosty, a tylko dzisiaj jego wartość wzrosła o 16,6%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com 


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button