News

#621 Newsy z dnia 01.04.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Pakistan reguluje branżę kryptowalut; Coincheck zarzuca wędkę na inwestorów instytucjonalnych; Kolejna indyjska giełda pada ofiarą zakazu Banku Rezerw Indii; Na giełdach wiosennie.

Pakistan reguluje branżę kryptowalut:

Express Tribune, powołując się na źródła ministerstwa finansów, poinformował, że rząd federalny zdecydował o wprowadzeniu regulacji dotyczących Instytucji Pieniądza Elektronicznego (EMI) w następstwie zaleceń Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).

Chociaż nowe ramy prawne nie zostały jeszcze upublicznione, projekty rozporządzeń z Banku Centralnego kraju, opublikowane w październiku 2018 r., wymagały, aby EMI spełniły pewne wymogi by być licencjonowane przez rząd kraju. Firmy, które nie stosują się do zasad mogą otrzymać karę zawieszenia lub anulowania licencji.

Firmy musiałyby spełniać wymogi kapitałowe, poddawać kontroli kadrę kierowniczą, podejmować środki w celu ochrony funduszy użytkowników i przeprowadzać proces należytej staranności wobec klientów, w tym przechowywać dane osobowe takie jak imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, adres i numer telefonu.

Pakistan wprowadza zasady w celu monitorowania i regulowania sektora, a także zapobiegania nielegalnemu wykorzystywaniu kryptowalut.

Przepisy te pomogą w zwalczaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, a także pomogą w regulacji cyfrowych walut w całym kraju.

– mówi źródło.

W poniedziałek odbędzie się ceremonia w biurze Islamabad w Państwowym Banku Pakistanu, aby przywitać nowe przepisy, mówi The Express Tribune.

FATF, globalny organ nadzorujący pranie pieniędzy, kilka razy w przeszłości ostrzegał, że kryptowaluty stwarzają ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Oczekuje się również, że organ opublikuje przepisy dotyczące międzynarodowej regulacji kryptowalut do czerwca.

Zespół zadaniowy powiedział w październiku ubiegłego roku, że globalne jurysdykcje będą musiały wprowadzić w życie systemy licencjonowania giełd kryptograficznych. Dostawcy portfeli cyfrowych i firmy oferujące usługi finansowe w zakresie ICO również zostaną uwzględnione w nowych zasadach.

Istnieje pilna potrzeba, aby wszystkie kraje podjęły skoordynowane działania, aby zapobiec wykorzystywaniu wirtualnych aktywów do przestępstw i terroryzmu.

– oświadczył wówczas FATF. 

W lutym FATF powiedział, że Pakistan poczynił jedynie „ograniczone postępy” w ograniczaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, dodając, że będzie kontynuował współpracę z tym krajem w celu zwalczania nielegalnych działań tego rodzaju.

Coincheck zarzuca wędkę na inwestorów instytucjonalnych:

Zgodnie z dzisiejszymi doniesieniami, japońska giełda kryptowalut Coincheck uruchomiła Bitcoinową platformę do handlu pozagiełdowego dla dużych inwestorów instytucjonalnych.

Biuro handlowe OTC Coincheck umożliwi klientom bezpośrednie handlowanie dużymi ilościami Bitcoinów – począwszy od 50 BTC (wartych aktualnie ok. 207.000 dolarów) – za pomocą interfejsu internetowego obsługiwanego przez Coincheck.

Godziny otwarcia będą ograniczone do dni powszednich 10:00 – 15:00 (JST), a handel w godzinach nadliczbowych i korzystanie z aplikacji Coincheck lub transakcji API nie będzie w tym celu możliwy, wyjaśniła giełda na blogowym wpisie towarzyszącym uruchomieniu nowego biura handlowego.

Coincheck napisał, że nowa usługa pozwoli dużym graczom instytucjonalnym na szybkie kupowanie i sprzedawanie dużych ilości krypto, a także wskazała, że w przyszłości rozważy dodanie obsługi OTC dla kryptowalut innych niż Bitcoin.

Czołowa amerykańska giełda i portfel Coinbase po przejściu przez proces uzyskania statusu regulowanego brokera przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), uruchomiła własne usługi OTC dla klientów instytucjonalnych w listopadzie 2018 r.

Coincheck – który poniósł rekordową w branży spowodowaną atakiem hakerów stratę w wysokości 532 mln dolarów w styczniu 2018 r. – został przejęty przez japońskiego brokera Monex Group w połowie kwietnia zeszłego roku w celu przebudowy składu akcjonariuszy i zarządu.

Pod nowym zarządem Monex, Coincheck podjął szereg działań mających na celu poprawę systemów ochrony i handlu, a także zwrot kosztów klientom dotkniętym przez włamanie. W połowie listopada 2018 r. Coincheck wznowił handel kryptograficzny, a także dołączył do Japan Network Security Association w ramach zaplanowanego procesu przywrócenia jego wizerunku. Giełda otrzymała licencję na prowadzenie działalności od japońskiej Agencji Usług Finansowych w grudniu 2018 r.

Kolejna indyjska giełda pada ofiarą zakazu Banku Rezerw Indii:

Indyjska giełda kryptowalut Coindelta kończy swoje usługi w związku z niekorzystnym klimatem dla firm kryptograficznych w kraju, co zostało ogłoszone w oficjalnym wpisie na blogu firmy.

Osiemnaście miesięcy po uruchomieniu, Coindelta poinformowała użytkowników, że poważne ograniczenia w usługach bankowych dla firm kryptograficznych w Indiach skutkowało eskalacją kosztów operacyjnych co spowodowało, że kontynuowanie działalności nie jest opłacalne.

Przez ostatnie 6 miesięcy ciężko było nam prowadzić giełdę Coindelta. Ograniczenie rachunków bankowych przez RBI uczyniło nas niesprawnymi w zakresie zapewnienia płynnych usług depozytowych i wypłat. W sprawie wniesionej do Sądu Najwyższego nie widzimy żadnych znaczących postępów, co utrudnia przewidzenie, kiedy zobaczymy regulacje.

– pisze giełda.

W kwietniu 2018 r. Bank Centralny Indii, Bank Rezerw Indii (RBI), zakazał wszystkim bankom krajowym świadczenia usług dla przedsiębiorstw związanych z kryptografią. Przedłużająca się niepewność regulacyjna oznaczała, że nawet osoby fizyczne miały do czynienia z zamknięciem konta bankowego, ponieważ niektóre instytucje najwyraźniej szeroko ekstrapolowały zakaz na pojedyncze podmioty gospodarcze.

W swoim komunikacie Coindelta oświadczyła, że wszystkie rynki transakcji kryptograficznych na swoich platformach zostały zawieszone o godzinie 14:00 dnia 30 marca.

Wszelkie zaległe zamówienia w tym czasie zostały anulowane, a środki użytkowników zostały zwrócone do ich portfeli. Giełda oświadczyła, że będzie nadal świadczyć usługi portfelowe do 29 kwietnia 2019 r., po czym prosi użytkowników o dokonanie wypłat za pośrednictwem strony wsparcia lub wiadomości e-mail.

Coindelta pobiera stałą opłatę za wszystkie wypłaty, jak określono w oświadczeniu. Wielu użytkowników odpowiedziało Coindelta na Twitterze, że opłata jest zbyt wysoka i sprawia, że wypłacanie niewielkich ilości depozytów kryptograficznych jest niemożliwe.

W celu stłumienia gniewu społeczności i pozyskania byłych klientów swojego zamkniętego partnera, konkurencyjna indyjska firma kryptograficzna, WazirX, powiadomiła użytkowników, że zwróci im opłaty w Coindelta, jeśli zdecydują się przenieść swoje depozyty na jej platformę.

Na giełdach wiosennie:

Giełdy po upływie doby notują wyraźną przewagę wzrostów. Patrząc na ścisłą czołówkę największych kryptowalut, wartość Bitcoina wzrosła o 1,4%, Ethereum o 0,6%, XRP o 0,8%, EOS o 1%. Największe wzrosty odnotowały Binance Coin oraz Stellar, kolejno o 4,3% oraz 2,7%.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button