News

#623 Newsy z dnia 03.04.2019

Ze środowych wydarzeń: Chiński regulator zatwierdza prawie 200 firm Blockchain; Giełda Jamajki uruchomi pilotaż handlu Bitcoinem; SEC pomaga ustalić status części kryptowalut; Giełdy nadal przy wzrostach

Chiński regulator zatwierdza prawie 200 firm Blockchain:

Zgodnie z opublikowanym powiadomieniem, chińska administracja cyberprzestrzeni opublikowała pierwszą listę – 197 firm – zarejestrowanych dostawców usług Blockchain.

Na liście pojawiają się chińskie inicjatywy gigantów internetowych, takich jak Baidu Blockchain Engine, Alibaba Cloud Blockchain-as-a-Service, Tencent BaaS oraz platforma BaaS należąca do giganta handlu elektronicznego JD.com. Włączone są również instytucje finansowe, takie jak China Zheshang Bank i Ping An Insurance Company.

Na liście znajdują się również niektóre mniej znane firmy, takie jak usługa zarządzania łańcuchem dostaw z obsługą Blockchain, VeChain, i usługa dostawy paczek ParcelX. W artykule zauważono również, że żadna instytucja ani osoba nie mogą używać Blockchain do jakichkolwiek celów komercyjnych.

Chińska administracja cyberprzestrzeni będzie podobno szukać innych usług, które powinny się zarejestrować, a „odpowiednie instytucje i osoby, które nie spełniły procedur składania wniosków, powinny jak najszybciej to uczynić”. 

Na początku tego tygodnia pojawiły się wiadomości, że Chiny podobno przewodzą światu pod względem liczby projektów Blockchain realizowanych obecnie w tym kraju.  W październiku ubiegłego roku Alibaba Cloud, chińskie ramię Alibaba Group, ogłosiło, że rozszerza ofertę BaaS poza granice Chin.

Giełda Jamajki uruchomi pilotaż handlu Bitcoinem:

Jamaica Stock Exchange (JSE) wkrótce przeprowadzi ograniczony pilotaż handlu Bitcoinem i Ethereum, zgodnie z dzisiejszym komunikatem prasowym.

JSE podpisało umowę ramową z kanadyjską firmą fintech Blockstation, aby kontynuować opracowywanie narzędzi do handlu zasobami cyfrowymi i tokenami security. Po udanym pilotażu odbywającym się na żywo pod koniec stycznia 2019 r. JSE i Blockstation będą kontynuować budowę bezpiecznego i regulowanego ekosystemu do obrotu zasobami cyfrowymi i kryptowalutami.

Zgodnie z ogłoszeniem wkrótce zostanie uruchomiony ograniczony pilotaż do handlu Bitcoinem i Ethereum przez JSE i uczestniczących brokerów-dealerów. JSE po raz pierwszy ogłosiło, że wybrało Blockstation jako partnera do wprowadzenia obrotu walutami cyfrowymi i tokenami na giełdzie w sierpniu 2018 r.

Pod koniec marca zdecentralizowana platforma kontraktów finansowych UMA współpracowała z Decentralized Autonomous Organization (DAO) MakerDAO w celu wydania tokena powiązanego z amerykańskim rynkiem akcji.

SEC pomaga ustalić status części kryptowalut:

Pracownicy amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowali ramy, aby pomóc uczestnikom rynku w ustaleniu, czy zasób cyfrowy uznaje się za umowę inwestycyjną, a zatem za papier wartościowy. Nowe „Ramy dla „Umów Inwestycyjnych” Analiza aktywów cyfrowych” zostały opublikowane w dniu dzisiejszym wraz z oficjalnym oświadczeniem.

Ramy te są dziełem dwóch komisarzy SEC: Billa Hinmana, dyrektora Departamentu Finansów Korporacyjnych SEC oraz Valerie Szczepanik, starszego doradcy ds. aktywów cyfrowych i innowacji – potocznie zwanego „crypto czar”. 

Wskazówki nie są zatem przepisami, regulacją ani oświadczeniem Komisji USA, która podobno nie zaakceptowała ani nie odrzuciła jej treści.

Jak podkreślają autorzy, ramy nie mają być wyczerpujące ani nie powinny zapewniać formalnej porady prawnej, ale służyć jako narzędzie analityczne, które pomoże operatorom ICO i emitentom tokenów ustalić, czy ich oferta może podlegać federalnym przepisom dotyczącym papierów wartościowych. W związku z tym wzywa się uczestników rynku do dalszych konsultacji z formalnymi zasadami i przepisami dostępnymi w Centrum Strategicznym Innowacji i Technologii Finansowych SEC (FinHub).

Ramy koncentrują się na określeniu, czy zasób cyfrowy ma cechy jednego szczególnego rodzaju papieru wartościowego – umowy inwestycyjnej – a nie na pełnej gamie możliwych klasyfikacji.

Zgodnie z 71-letnim testem Howey’a, taka umowa jest uznawana za istniejącą tam, gdzie istnieje inwestycja we wspólne przedsiębiorstwo, w której inwestorzy są w uzasadniony sposób skłonni oczekiwać zysków, które generują inni.

Ramy autorów szczegółowo omawiają wszystkie aspekty testu Howey’a w odniesieniu do zasobów cyfrowych, poczynając od inwestowania pieniędzy i odrębnego elementu wspólnego przedsiębiorstwa, które zajmuje się kontraktami inwestycyjnymi. W odniesieniu do tego ostatniego autorzy zauważają, że „przy ocenie zasobów cyfrowych stwierdziliśmy, że „wspólne przedsiębiorstwo zazwyczaj istnieje.”

Autorzy twierdzą, że duża część zapytania dotyczącego tego kryterium koncentruje się na rzeczywistości gospodarczej samej transakcji i tego „jaki charakter jest podawany instrumentowi w handlu na podstawie warunków oferty, planu dystrybucji i zachęt ekonomicznych, które są dostępne dla potencjalnych klientów”.

Giełdy nadal przy wzrostach:

Po wczorajszym skoku cen, obecnie na giełdach nadal obserwujemy mocne wzrosty. Ze ścisłej dziesiątki niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Bitcon Cash, którego wartość wzrosła o ponad połowę, a konkretnie o 52,4%. Na drugim miejscu znajduje się Litecoin – wzrost o 33,4% a na trzecim Cardano – wzrost o 22,3%. Bitcoin notuje wzrost o 8,2% a jego wartość przebiła próg 5.000 dolarów i utrzymuje się obecnie w granicach 5.100 dolarów.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 17 mld dolarów i wynosi obecnie 180 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 80.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button