News

#625 Newsy z dnia 05.04.2019

Z piątkowych wydarzeń: Giełda wyemituje stablecoin wspierany kanadyjskim dolarem; Hrabstwo wymaga od górników korzystania z energii odnawialnej; Coinbase jedyną krypto firmą w rankingu LinkedIn; Bitpanda została licencjonowanym dostawcą usług płatniczych; Piątek kończy się wzrostami.

Giełda wyemituje stablecoin wspierany kanadyjskim dolarem:

Coinsquare, jedna z najlepszych kanadyjskich giełd kryptograficznych, uruchomi wspierany przez kanadyjskiego dolara stablecoin o nazwie eCAD, jak wynika z opublikowanego komunikatu prasowego.

Nowa moneta będzie rzekomo wspierana w stosunku 1:1 dolarami kanadyjskimi. Coinsquare twierdzi, że moneta będzie niezawodnym i stabilnym środkiem tezauryzacji, który zapewnia inwestorom alternatywę dla podobnych monet wspieranych przez dolara amerykańskiego.

Wprowadzenie eCAD stworzy pierwszy przejrzysty, niedrogi i bezpieczny sposób przekazywania wartości w Kanadzie i poza nią, bez ryzyka niestabilności obecnego na tradycyjnym rynku kryptowalut.

– mówi Cole Diamond, dyrektor generalny Coinsquare.

Ogłoszenie nie podało przewidywanego terminu, w którym moneta zostanie oficjalnie wydana.

Stablecoiny są postrzegane przez niektórych jako pomost między sferą kryptograficzną a tradycyjnymi inwestorami, ponieważ wsparcie waluty, towaru lub algorytmu może zapewnić większą stabilność niż kryptowaluty „niepowiązane”.

Społeczność kryptograficzna podkreśliła znaczenie audytów dla projektów stablecoin, ponieważ podejrzewano, że niektóre stablecoiny nie posiadają odpowiednich rezerw bankowych.

• Hrabstwo wymaga od górników korzystania z energii odnawialnej:

Zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów, w hrabstwie Missoula, w stanie Montana, przyjęto regulacje dotyczące wydobywania kryptowalut.

Według opublikowanych informacji komisja komisarzy hrabstwa Missoula jednogłośnie głosowała za wprowadzeniem nowych zasad dla lokalnych operacji miningowych. W zeszłym miesiącu, kiedy po raz pierwszy zaproponowano rozporządzenie, projekt przepisów stanowił, że mają one na celu „ochronę zdrowia publicznego, bezpieczeństwa, moralności i ogólnego dobrobytu mieszkańców hrabstwa”.

Nowa ustawa skupia się na potencjalnych skutkach wydobywania kryptowalut na globalne ocieplenie i odpady elektroniczne. Ponadto od tej pory górnicy kryptograficzni w hrabstwie będą mogli prowadzić działalność tylko w lekkich i ciężkich dzielnicach przemysłowych.

Górnicy będą również musieli dostarczyć zaświadczenie, że wszystkie wytwarzane odpady elektroniczne będą przetwarzane przez firmę recyklingową posiadającą licencję na jakość środowiska. Inna nowa zasada ustanowiona w hrabstwie wymaga od górników korzystania wyłącznie z energii odnawialnej.

Istniejące wcześniej operacje wydobywcze, które nie są zgodne z nowymi przepisami, będą mogły kontynuować działalność, ale nie zostaną zatwierdzone do ekspansji. Projekt określił, że zasady będą obowiązywać od 4 kwietnia 2019 r.  do 3 kwietnia 2020 r.

Coinbase jedyną krypto firmą w rankingu LinkedIn:

Giełda kryptowalut ze Stanów Zjednoczonych, Coinbase, została jedyną firmą kryptowalutową, która znalazła się na liście najpopularniejszych firm w 2019 wg. LinkedIn.

Roczne podsumowanie, które plasuje popularność firm wśród pracowników, umieściło Coinbase na 35. pozycji z 50. zakwalifikowanych. LinkedIn plasuje rywali w zależności od zainteresowania firmą, zaangażowania pracowników ze strony kadry kierowniczej, popytu na dostępne miejsca pracy i wskaźnika zatrzymania pracowników. Różne listy są wydawane dla różnych krajów, przy czym Coinbase pojawia się odpowiednio w wydaniu amerykańskim.

Giełda już wcześniej, we wrześniu ubiegłego roku, trafiła na listę LinkedIn, kiedy pojawiła się w zestawieniu 50 najlepszych startupów, dla których warto pracować, obok sieci płatniczej Ripple i innej platformy handlowej, Gemini, wydanej przez Tylera i Camerona Winklevoss.

Najnowsze dane zawierają pewne niespodzianki – Coinbase pokonał słynny krypto-sceptyczny JPMorgan Chase, który osiągnął dopiero 44. pozycję. Twitter i Intel również nie osiągnęli poziomu Coinbase. 

Na początku tego tygodnia Coinbase ujawniła, że swoje gorące portfele ma ubezpieczenie na kwotę 225 mln dolarów. Niedawno firma uruchomiła również najnowszą usługę, koncentrującą się na inwestorach instytucjonalnych, poprzez wydzielenie funduszu powierniczego Coinbase.

Bitpanda została licencjonowanym dostawcą usług płatniczych:

Wiedeńska firma kryptograficzna i firma fintech, Bitpanda, otrzymała licencję dostawcy usług płatniczych od austriackiego regulatora finansowego. Licencja została podobno wydana firmie przez austriacki organ ds. Rynku Finansowego (FMA) zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej w sprawie usług płatniczych 2 (PSD2).

Obowiązująca od stycznia 2018 r. PDS2 wprowadziła zmienione zasady dotyczące dostawców usług płatniczych – zarówno tradycyjnych banków, jak i firm fintech – w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) i UE.

Bitpanda, która prowadzi detaliczną kryptograficzną platformę brokerską, w komunikacie prasowym poinformowała, że nowa licencja pozwoli jej rozszerzyć model biznesowy i zaoferować nowe rozwiązania płatnicze. Ogłoszenie podkreśla, że zdobycie licencji może pomóc w zmniejszeniu barier między przestrzenią kryptograficzną a światem tradycyjnego finansowania.

Philipp Bohrn, jeden z dwóch dyrektorów zarządzających Bitpanda Payments, przed swoją posadą w Bitpandzie był podobno dyrektorem Stowarzyszenia Dostawców Usług Finansowych w austriackiej izbie handlowej przez 9 lat. Jego kolega, Lukas Enzersdorfer-Konrad, był wcześniej szefem Departamentu Cyfryzacji i Innowacji w austriackiej grupie bankowej Raiffeisen.

Enzersdorfer-Konrad powiedział, że licencja umożliwi oferowanie bardziej „wygodnych i innowacyjnych funkcji i usług”, które mają na celu „sprawienie, by zasoby cyfrowe można było wykorzystać do zapłaty w dowolnym miejscu, które wybiorą użytkownicy”.

Piątek kończy się wzrostami:

Giełdy po upływie doby wykazują widoczne wzrosty, przy całej dziesiątce największych kryptowalut widzimy kolor zielony. Największy wzrost zanotował XRP, o 8,7%, za nim EOS, o 4,8% oraz Stellar, o 4,5%. Wartość Bitcoina wzrosła o 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.5 mld dolarów i wynosi obecnie 176 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 60.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button