News

#626 Newsy z dnia 06.04.2019

Z sobotnich wydarzeń: Tom Lee: Bitcoin wraca do trendu wzrostowego; Współzałożyciel Ripple hojnie wspiera amerykański uniwersytet; 6.5 mln dolarów na zarządzanie kredytami hipotecznymi dzięki Blockchain; Bitcoin Cash najlepszy z czołówki.

Tom Lee: Bitcoin wraca do trendu wzrostowego:

Współzałożyciel Fundacji Global Advisors, Thomas Lee, powiedział w wywiadzie dla Bloomberg, że Bitcoin powraca do trendu wzrostowego.

Podczas wywiadu Lee zauważył, że krytycy Bitcoina ogłosili śmierć kryptowaluty, ponieważ ta straciła 90% swojej wartości. Jednak obecnie przełamała ponad 200-dniową średnią kroczącą, dlatego uważa, że sentyment musi się zmienić i że Bitcoin jest obecnie na rynku hossy. Lee stwierdził, że Bitcoin w tym roku dostał wiatru w żagle, ponieważ dolar nie umacniał się, a mnożnik kapitałowy Chin rósł.

Dodał, że istnieją dowody na to, że tak zwane wieloryby – inwestorzy, którzy posiadają duże ilości kryptowalut – zaczęli ponownie gromadzić więcej krypto.

Wielu z nich wyprzedało się na początku 2018 r. To dry powder, który zaczynają  wykorzystywać.

– powiedział.

W marcu, Thomas Lee powiedział CNBC, że uważa, iż rynek byka może powrócić w ciągu sześciu miesięcy, zauważając jednocześnie, że wskaźnik, na który należy zwracać uwagę, to 200-dniowa średnia krocząca.

W lutym firma badawcza Fundstrat Global Advisors z siedzibą w Nowym Jorku opublikowała kryptograficzną prognozę na 2019 r., w której analitycy opisują stopniowe ulepszenia, które rzekomo będą wspierać wyższe ceny kryptowalut.

Współzałożyciel Ripple hojnie wspiera amerykański uniwersytet:

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Chris Larsen, współzałożyciel firmy Ripple, i jego żona, Lyna Lam, przekazali 25 mln dolarów w XRP na uniwersytet w Kalifornii.

Larsen i Lam przekazali tokeny XRP do Kolegium Biznesu Uniwersytetu Stanowego San Francisco (SFSU) poprzez RippleWorks, prywatną fundację, która zapewnia praktyczne wsparcie obiecującym przedsiębiorcom społecznym.

Uniwersytet skieruje fundusze na wsparcie studentów studiujących globalne ekosystemy przedsiębiorczości i fintech. Według SFSU darowizna jest największym pojedynczym wkładem w kryptowalutach na uniwersytet w Stanach Zjednoczonych.

Ten przełomowy podarunek sprawi, że College of Business stanie się ewoluującym, wyraźnie zróżnicowanym i istotnym dla branży epicentrum innowacji biznesowych i przedsiębiorczości. Chris, Lyna i Rippleworks są innowatorami, a ich prezent zainspiruje naszych uczniów do twórczego i strategicznego podejścia do biznesu i krajobrazów technologicznych, aby stać się kolejnym pokoleniem przedsiębiorców i liderów globalnego biznesu.

– powiedział Dyrektor Uniwersytetu, Leslie E. Wong.

Ruch ten jest następstwem formalnego programu oddziaływania społecznego Ripple, nazwanego „Ripple for Good”, który rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Program miał działać we współpracy z RippleWorks i zebrać 25 mln dolarów od firmy wraz z 80 mln darowizn na inwestycje w projekty ukierunkowane na edukację i włączenie finansowe.

Ripple dokonał wcześniej podobnych darowizn. W czerwcu ubiegłego roku firma zaprezentowała swoją University Blockchain Research Initiative obejmującą darowizny w wysokości 50 mln dolarów dla 17 uniwersytetów na całym świecie w celu wspierania edukacji w zakresie Blockchain i kryptowalut.

W marcu zeszłego roku firma Ripple przekazała 29 mln dolarów w XRP na wsparcie amerykańskich szkół publicznych, wypełniając wnioski o dofinansowanie od nauczycieli za pośrednictwem funduszu charytatywnego DonorsChoose. Przekazane pieniądze zostały przeznaczone na wyposażenie ponad 30.000 klas we wszystkich 50 stanach.

XRP jest obecnie trzecim co do wielkości altcoinem pod względem kapitalizacji rynkowej. Patrząc na tygodniowy wykres monety, wartość XRP wzrosła o prawie 17 procent.

6.5 mln dolarów na zarządzanie kredytami hipotecznymi dzięki Blockchain:

Brytyjski startup Acre Software zebrał około 6.5 mln dolarów, aby zastosować technologię Blockchain do procesu składania wniosków o kredyt hipoteczny i ubezpieczenia dla doradców, jak informuje opublikowany komunikat prasowy.

Według publikacji, prawie trzy czwarte brytyjskich kredytów hipotecznych jest zaciąganych przy pomocy doradców. Firma stara się pomóc im zachować swoją pozycję, dopasowując szybkość usługi użytkownika końcowego. Acre podobno używa Blockchain do niezmiennego przechowywania wszystkich danych dotyczących doradztwa hipotecznego.

Inwestycja pochodzi od brytyjskiego doradcy finansowego, Sesame Bankhall Group (SBG), który zgodnie z publikacją ma ponad 11.000 doradców w kraju. Owler szacuje roczny przychód firmy doradczej na około 4.5 mln dolarów. Co więcej, wydanie twierdzi również, że SBG zawarła ze startupem umowę wyłączną, której szczegóły nie zostały ujawnione.

Kredyty hipoteczne wydają się być celem modernizacji i decentralizacji dzięki zastosowaniu technologii Blockchain. W październiku zeszłego roku firma audytorska Big Four, PWC, stwierdziła w raporcie, że technologia Blockchain „może usunąć koszty i tarcie z procesu, tworzyć zapisy transakcji, które są niepodważalne i niezniszczalne oraz ułatwiają niemal natychmiastowe rozliczenie”.

Niedawno, w marcu, szwajcarski bank hipoteczny Hypothekarbank Lenzburg nawiązał współpracę ze szwajcarskim zarządcą aktywów kryptograficznych TokenSuisse, aby rozszerzyć ofertę usług bankowych dla firm kryptograficznych i Blockchain.

Bitcoin Cash najlepszy z czołówki:

Sytuacja na giełdach maluje się w kolorze zielonym. Największy wzrost widzimy przy Bitcoinie Cash, o 11,2%, za nim plasuje się Litecoin oraz EOS, z dodatnimi wynikami kolejno o 9% i 6,7%. Bitcoin wzrósł o 3,3% a jego wartość oscyluje w granicy 5.180 dolarów.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.8 mld dolarów i wynosi obecnie 180.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 53 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button