News

#627 Newsy z dnia 07.04.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Regulacje szczytu G20 w sprawie kryptowalut w czerwcu; Peter Brandt znów trafi z prognozami?; Aktualna sytuacja na giełdach.

• Regulacje szczytu G20 w sprawie kryptowalut w czerwcu:

Kraje członkowskie G20 spotkają się, aby omówić regulacje dotyczące międzynarodowych regulacji kryptowalut przeciw praniu pieniędzy (AML) w dniach 8-9 czerwca w Fukuoka w Japonii. Wiadomości zostały ujawnione w raporcie z lokalnego punktu informacyjnego, Kyodo.

Według raportu, zgodnie z oficjalnymi planami, w spotkaniu wezmą udział prezesi Banków Centralnych G20 i ministrowie finansów. Wydarzenie skupi się na ustanowieniu ram dla zwalczania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu z wykorzystaniem kryptografii.

Ponadto, według Kyodo, oczekuje się, że kraje osiągną porozumienie w sprawie nowych przepisów podczas tego spotkania. Raport stwierdza, że ​​głównym celem jest antyanonimowość. Mianowicie grupa podobno stara się ustalić bardziej rygorystyczną identyfikację osób dokonujących transakcji w krypto w momencie transakcji, aby zachować przejrzystość przepływu aktywów.

W grudniu ubiegłego roku, kraje G20 wygłosiły już wezwanie do „systemu podatkowego dla transgranicznych elektronicznych usług płatniczych”, a także propozycje regulacji w celu zwalczania prania pieniędzy. Donoszono w tym czasie, że kraje członkowskie, które następnie zebrały się w Argentynie, rozważą tę kwestię podczas tegorocznego spotkania, kiedy Japonia będzie przewodniczącym szczytu.

• Peter Brandt znów trafi z prognozami?

Doświadczony trader, Peter Brandt, wierzy, że rekordowa cena Bitcoina jest dopiero przed nami, co argumentuje wykresem, który jest analogiczny do tego co było w 2015 roku.

Brand napisał książkę o handlu towarami z klasycznymi na podstawie wzorów wykresów. Na rynku kryptowalut jest od kilku lat, a po przebiciu ceny 20.000 dolarów za cenę jednego Bitcoina, przewidział spadek o 80% do 4.000 dolarów. Korekta faktycznie sięgnęła tej kwoty i jeszcze otarła się o próg 3.000 dolarów.

Brandt sugeruje, że obecny wykres jest surowym analogiem podwójnego dna z 2015 roku. Dno to nastąpiło po awarii z poprzedniego ruchu parabolicznego Bitcoina, który osiągnął szczyt pod koniec 2013 roku. Mając to na uwadze, Brandt wierzy, że albo od niskiego poziomu z grudnia 2018 r. (3.130 dolarów) albo powtórnego przetestowania tej wartości, Bitcoin może równie dobrze wejść w nową fazę paraboliczną… co byłoby bardzo miłe dla inwestorów.

• Aktualna sytuacja na giełdach:

Niedziela, 7. kwietnia – większość z 20. największych kryptowalut odnotowuje umiarkowane lub znaczące zyski w ciągu dnia, ponieważ Bitcoin (BTC) wspina się na ponad 5.100 dolarów.

Cena Bitcoina wzrosła o 2,5% w ciągu dnia, co stanowi około 5,156 dolarów według CoinMarketCap. Patrząc na tygodniowy wykres, obecna cena jest o 20% wyższa niż 4,095 dolarów, czyli cena, po której Bitcoin rozpoczął tydzień.

Analityk Bloomberg, Mike McGlone, twierdził na początku tego tygodnia, że ​​Bitcoin osiągnął najwyższy poziom wykupu od czasu rekordowych szczytów w grudniu 2017 r. Ponadto wiodąca amerykańska grupa pochodna CME wskazała, że ​​jej kontrakty terminowe na Bitcoiny odnotowały rekordowy wolumen obrotu 4. kwietnia.

Ethereum (ETH) utrzymuje pozycję największego altcoina pod względem kapitalizacji rynkowej, która obecnie wynosi około 17,7 mld dolarów. Drugi co do wielkości altcoin, Ripple (XRP), ma kapitalizację wynoszącą około 15 miliardów dolarów według.

ETH wzrósł o 2,12% w ciągu ostatnich 24 godzin i kosztuje około 168 dolarów, po rozpoczęciu dnia w cenie 163 dolarów. Na tygodniowym wykresie ETH odnotował wzrost wartości o prawie 19%.

Drugi co do wielkości altcoin, Ripple, zyskał półtora procenta w ciągu 24 godzin i obecnie jest wyceniany na około 0,36 dolara. Patrząc na tygodniowy wykres monety, jej obecna cena jest o ponad 16% wyższa niż cena sprzed tygodnia.

Spośród 20. największych kryptowalut, jedną z najbardziej zauważalnych jest Ethereum Classic (ETC), która w ciągu dnia przekracza 20% wzrost.

Bitcoin Cash (BCH) odnotował również znaczny dzienny wzrost, aż o 11%. W ostatnim tygodniu BCH odnotował ogromny wzrost, aż o 91%.

Całkowita kapitalizacja wszystkich kryptowalut osiąga obecnie 180 miliardów dolarów, czyli prawie 25% więcej niż 144,3 miliarda dolarów – czyli wartość sprzed tygodnia.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button