News

#628 Newsy z dnia 08.04.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: CEO Tron sugeruje przyszłą współpracę z Ethereum; Rząd Korei Płd. wezwany do złagodzenia regulacji kryptowalut; IBM znajduje zastosowanie Blockchain do samochodów autonomicznych; Mieszane ruchy na giełdach.

CEO Tron sugeruje przyszłą współpracę z Ethereum:

Założyciel i dyrektor generalny Tron, Justin Sun, twierdził, że jego zdaniem ekosystem Tron będzie „oficjalnie współpracować” z Ethereum jeszcze w tym roku. Sun wypowiedział się podczas wywiadu na podcaście The Crypto Chick.

Dokładniej, Sun powiedział, że według niego „nawet w przeciągu tego roku zobaczymy, że Tron współpracuje, oficjalnie współpracuje, z Ethereum”. W odpowiedzi na pytanie o ostatnie tweety współzałożyciela Ethereum Vitalika Buterina na temat Trona, Sun stwierdził:

Myślę, że w przyszłości będziemy współpracować z wieloma deweloperami Ethereum, a także z przedsiębiorstwami zbudowanymi na Ethereum, aby ulepszyć tę branżę. 

Sun ogłosił również, że rozwiązanie drugiej warstwy do skalowania firmy Tron, które według niego zwiększy przepustowość transakcji o co najmniej 100 razy i radykalnie obniży opłaty, zostanie wdrożone w drugim kwartale 2019 r. Opublikował on niedawno tweet o rozwiązaniu – nazwanym Sun Network – jednak powstrzymał się od podania daty uruchomienia nowego rozwiązania.

Podczas podcastu Sun zauważył również, że oparta o Tron wersja stablecoina Tether ma ruszyć 9 kwietnia. Sun argumentował, że oparta na Tron wersja niezłomnego stablecoina pozwoli na tańsze i szybsze transakcje.

Sun zauważył również, że w drugim kwartale tego roku Tron wprowadzi „nową sieć z opcją prywatności”, opartą na technologii stosowanej przez altcoina Zcash. 

Rząd Korei Płd. wezwany do złagodzenia regulacji kryptowalut:

Zgodnie z doniesieniami Korea Herald, międzypartyjna grupa prawodawców z Korei Południowej wezwała rząd do złagodzenia regulacji kryptowalut i technologii Blockchain.

Niezależnie od szeroko zakrojonego programu deregulacji rządzącej Partii Demokratycznej, ustawodawcy twierdzą, że administracja Moon Jae-in prowadzi działania, które tłumią i utrudniają rozwój rodzącej się branży. Podobno twierdzą, że krajowy organ nadzoru finansowego, Komisja Usług Finansowych, zajął nadmiernie konserwatywne stanowisko w sprawie złagodzenia regulacji sektora.

W piątkowym przemówieniu podczas konferencji Deconomy 2019 w Zgromadzeniu Narodowym, republikanin Min Byung-doo z Partii Demokratycznej oznajmił:

Rząd powiedział, że obniży bariery regulacyjne, ale kryptowaluty i Blockchain nie podlegają takiemu ruchowi, co jest sprzecznością. Nadszedł czas na przegląd poprzednich przepisów i złagodzenie ich zgodnie z potrzebami.

Min, który przewodniczy parlamentarnej Krajowej Komisji Polityki, podobno zobowiązał się poruszyć kwestię deregulacji krypto z prezydentem Moonem, zauważając, że konsultował się w tym celu z doradcami prezydenckimi wysokiego szczebla.

Przed Zgromadzeniem Narodowym pojawił się również współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, który podobno powtórzył te dwuznaczne postulaty wzywające rząd do rezygnacji z przeciwnego do zamierzonego postępowania z branżą. Argumentował, że rząd koreański nie może promować technologii Blockchain, a jednocześnie zakazać aktywów kryptograficznych, ponieważ są one nierozerwalnie związane.

Korea Południowa zakazała ICO we wrześniu 2018 r., twierdząc, że praktyka pozyskiwania funduszy poprzez wydawanie krypto tokenów była prawie hazardem. W styczniu FSC postanowiło utrzymać zakaz ICO, a na początku marca krajowa prokuratura najwyższego szczebla utworzyła specjalną grupę zadaniową do zwalczania przestępstw związanych z kryptografią.

IBM znajduje zastosowanie Blockchain do samochodów autonomicznych:

Międzynarodowy gigant komputerowy IBM dodaje do swojego arsenału patentów Blockchain nową implementację do zarządzania danymi i interakcjami dla pojazdów autonomicznych (ang. self-driving vehicle – SDV). Patent został opublikowany przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

IBM, który wcześniej złożył obfity wachlarz patentów na różne wynalazki związane z autonomicznymi samochodami, podkreśla, że system Blockchain może skutecznie ulepszyć konfiguracje SDV, umożliwiając solidne sprawdzanie prywatności i informacji.

Kontekstem dla przyszłej implementacji Blockchain byłby system, w którym SDV współdziała i przewiduje zachowanie kierowców pojazdów. W patencie opisano najpierw różne parametry, które można wykorzystać do oceny zachowania kierowców w pobliżu, wykorzystując szeroką gamę technologii czujników oraz sposób, w jaki można je wykorzystać do optymalizacji oceny ryzyka w oparciu o przewidywane i rzeczywiste manewry pobliskich pojazdów / kierowców.

IBM proponuje, że Blockchain mógłby usprawnić tę złożoną konstrukcję i wykorzystanie analiz środowiskowych oraz modeli prognostycznych w czasie rzeczywistym, umożliwiając pełną funkcjonalność danych, zachowując jednocześnie prywatność innych.

Patent opisuje, w jaki sposób SDV może uzyskać dostęp do przewidywanego zachowania pobliskich kierowców w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji klienckiej Blockchain – skanując, na przykład, numer pobliskiej tablicy rejestracyjnej.

Mieszane ruchy na giełdach:

Obecnie na giełdach obserwujemy zarówno wzrosty jak i spadki. W górę poszła wartość Bitcoina, o 1,5%, Ethereum, o 6,5%, EOS, 0,7% oraz Stellar, o 2,3%. Na czerwono natomiast zakreślamy XRP, Bitcoina Cash i Litecoina, kolejno o 0,2%, 3,9% i 4,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 180.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 63.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button