News

#629 Newsy z dnia 09.04.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Przeglądarka Opera dodaje wbudowany portfel kryptograficzny; Gibraltarska Giełda notuje cyfrowe papiery wartościowe; Rosjanie niezainteresowani inwestowaniem w Bitcoina; 2 lata więzienia za niewywiązanie się z wymogów AML; Przewaga spadków.

Przeglądarka Opera dodaje wbudowany portfel kryptograficzny: 

Nowa przeglądarka internetowa wydana przez firmę Opera zachwala wbudowany portfel kryptowalut ze wsparciem dla Ethereum, a także możliwość interakcji ze zdecentralizowanymi aplikacjami (dapps) w Web 3.0, która koncentruje się na zdecentralizowanych technologiach peer-to-peer.

Nowe oprogramowanie jest dostępne dla systemów operacyjnych Windows, Mac i Linux, a także zawiera przeglądarkę Web 3.0, dzięki której użytkownicy mogą eksplorować, przeprowadzać transakcje i współdziałać z dappami opartymi na Blockchain. Zgodnie z postem na blogu wbudowany portfel kryptograficzny umożliwia użytkownikom wysyłanie transakcji bez konieczności wcześniejszego instalowania wtyczki do przeglądarki, takiej jak MetaMask.

Aby poprawić prywatność i bezpieczeństwo, Opera udostępnia wirtualną sieć prywatną (VPN), której celem jest ustanowienie zaszyfrowanego tunelu, który chroni dane użytkowników przed osobami trzecimi i ukrywa ich położenie geograficzne.

Ponadto klucze portfela pozostają na smartfonach odpowiednich użytkowników, ponieważ wbudowany portfel synchronizuje się z portfelem dostarczanym przez przeglądarkę Opera na Android.

W praktyce, ilekroć muszą zidentyfikować się na stronie Web 3.0 lub podpisać transakcję na Blockchain, użytkownicy otrzymują powiadomienie na swoim smartfonie. Mogą potwierdzić to w ten sam sposób, w jaki odblokowują swój system, używając na przykład rozpoznawania twarzy lub odcisku palca.

– wyjaśnia firma.

Na ten moment oprogramowanie obsługuje etery i inne tokeny za pomocą standardu ERC-20 firmy Ethereum, a także krypto-kolekcje pod standardem ERC-721, takie jak CryptoKitties.

Opera wydała już tę przeglądarkę na Androida już w grudniu 2018 r. W marcu firma ogłosiła nadchodzące uruchomienie Opera Touch na iOS – przeglądarki Web 3.0 z wbudowanym portfelem kryptowalut dla Ethereum i interakcji z dapps. Przedtem jednak firma dodała nową usługę dla swoich użytkowników w Szwecji, Norwegii i Danii, która pozwala im na zakup Ethereum za pośrednictwem przeglądarki na Androida.

Gibraltarska Giełda notuje cyfrowe papiery wartościowe:

Giełda Papierów Wartościowych w Gibraltarze (GSX) uruchamia notowania papierów wartościowych zasilanych przez Blockchain na swoim GSX Global Market.

Dzisiaj GSX zaczyna notować szereg nowych produktów znanych jako cyfrowe, inteligentne lub tokenizowane papiery wartościowe, takie jak obligacje korporacyjne, obligacje zamienne, papiery wartościowe zabezpieczone aktywami, instrumenty pochodne papierów wartościowych, fundusze otwarte i fundusze zamknięte, podaje komunikat.

Stosując technologię DLT, GSX zamierza umożliwić większą pulę płynności i ułatwić demokratyzację rynków kapitałowych.

W przeciwieństwie do GSX Main Market, GSX Global Market zapewnia lżejszy system raportowania i ramy ujawniania, które rzekomo umożliwiają emitentom obniżenie kosztów aukcji i skrócenie terminów.

Nowe notowania pojawiają się na rynku w wyniku partnerstwa zintegrowanego produktu wymiany papierów wartościowych przez spółkę zależną Grupy GSX – Hashtacs i STO Global-X. Projekt umożliwia giełdom i innym kwalifikowanym instytucjom finansowym tokenizowanie aktywów i przyspieszenie obrotu i rozliczania cyfrowych papierów wartościowych.

W marcu 2019 r. GSX z powodzeniem wdrożył prototyp GSX Digital Stock Exchange na Blockchainie Securities Trading Asset Classification Settlement (STACS) i na jego podstawie wystawił demonstracyjną obligację. Opracowany wraz z singapurską firmą Blockchain Hashstacs, projekt z obsługą STACS umożliwia umieszczanie cyfrowych reprezentacji funduszy i długów na Blockchain.

Rosjanie niezainteresowani inwestowaniem w Bitcoina:

Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Rosyjskie Centrum Badań Opinii Publicznej (VTsIOM) opublikowanego 9 kwietnia, tylko 2% Rosjan zainwestowało w Bitcoina.

VTsIOM, najstarsza instytucja sondażowa w posowieckiej Rosji, ujawniła, że Bitcoin nie zyskał popularności w kraju, a dwie trzecie Rosjan uważa zakup kryptowaluty za złą inwestycję. Ośrodek badawczy nie przedstawił ani ram czasowych dla ankiety, ani liczby wszystkich respondentów biorących udział w badaniu.

56% Rosjan twierdziło, że są świadomi czym jest Bitcoin, podczas gdy 18% stwierdziło, że tylko słyszało o Bitcoinie, zauważa ankieta. VTsIOM jednakże ocenił faktyczną wiedzę jako dość niską, ponieważ 12% osób, które twierdziły, że są świadome Bitcoina, stwierdziło, że Bitcoin jest w Rosji zakazany.

Rząd rosyjski nie wprowadził do tej pory oficjalnej federalnej regulacji kryptograficznej, chociaż rosyjski parlament przyjął ustawę kryptograficzną w pierwszym czytaniu w maju 2018 r. Projekt ustawy został odesłany do etapu pierwszego czytania pod koniec 2018 r. w następstwie doniesień o braku szeregu kluczowych pojęć, w tym miningu. Pod koniec lutego rosyjski prezydent Władimir Putin wyznaczył nowy termin przyjęcia przez państwo przepisów kryptograficznych – do 1 lipca 2019 r. 

Według wyników sondażu tylko 9% rosyjskich obywateli posiadało szczegółową wiedzę na temat Bitcoinów. Wskaźnik świadomości jest znacznie wyższy wśród męskiej populacji Rosji, osób poniżej 25 lat, osób z wyższym wykształceniem, a także mieszkańców dwóch największych miast kraju – Moskwy i Sankt Petersburga.

W listopadzie 2018 r. Forbes Rosja poinformował, że 5% mieszkańców Moskwy, którzy używają bezgotówkowych metod płatności, jest gotowych do korzystania z kryptowalut w celu zapłaty za zakupy.

Wcześniej amerykański bank Wells Fargo opublikował sondaż, twierdząc, że tylko 2% inwestorów w Stanach Zjednoczonych posiadało Bitcoina, podczas gdy 26 powiedziało, że byli nim zaintrygowani. Według danych sondażowych 96% inwestorów stwierdziło, że słyszało o Bitcoinach, ale tylko 29% stwierdziło, że wie coś o walutach cyfrowych.

2 lata więzienia za niewywiązanie się z wymogów AML:

Handlowiec Bitcoinów, który sprzedał je ponad 1.000 osobom w Stanach Zjednoczonych, odbędzie dwuletni wyrok w więzieniu federalnym, informuje komunikat prasowy Biura Prokuratora Generalnego w Południowym Okręgu Kalifornii.

Jacob Burrell Campos, obywatel Meksyku, zgromadził ponad 820.000 dolarów ze sprzedaży Bitcoina na platformie P2P w latach 2015–2018. Dzięki połączeniu spotkań gotówkowych, przelewów bankomatowych i MoneyGram, Burrell obsługiwał handlowców na stronie bez przeprowadzania kontroli AML i badania należytej staranności źródła przychodzących funduszy, stwierdzili prokuratorzy.

Przebywający w areszcie od sierpnia zeszłego roku, Burrell przyznał się do winy w październiku, mówiąc, że on i inne nie wymienione osoby przewozili tysiące dolarów dziennie przez granicę USA i Meksyku oraz przeprowadzali transakcje z Josephem Castillo, sprzedawcą metali szlachetnych. Oprócz wyroku Burrell utraci również cały swój dochód w wysokości 823.357 dolarów, który uzyskał z firmy.

Sprawa ta jest najnowszą z rosnącej liczby podobnych historii z udziałem nieformalnych przedsiębiorców amerykańskich, których władze ścigały w wyniku obaw, że przyczyniają się do destabilizacji gospodarki.

Dzisiejsze skazanie Burrella jest przypomnieniem dla tych nielegalnych i nielicencjonowanych nadawców pieniędzy, że prawa i przepisy mają zastosowanie do transakcji kryptowalutowych, podobnie jak do innych rodzajów transakcji finansowych.

– mówi David Shaw, agent specjalny odpowiedzialny za dochodzenia w sprawie bezpieczeństwa wewnętrznego w San Diego.

Przewaga spadków:

Giełdy po upływie doby wykazują w większości wyniki ujemne. Bitcoin na tą chwilę oscyluje przy granicy ruchu zerowego. Ethereum notuje spadek o 1,2%, XRP o 1,8%, Litecoin o 0,9% a Bitcoin Cash o 2%. Wzrost w czołówce widzimy jedynie przy EOS – o 2,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.3 mld dolarów i wynosi obecnie 180.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wynosi 53 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, cryptonews.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button