Kryptowaluty

#63 Aktualności z dn. 20.09.2017

Z środowych wydarzeń: Centralny bank Chin obawia się Bitcoina; Niepewna przyszłość ICO; Australia przyjazna dla Bitcoina; Są miejsca i branże gdzie handel Bitcoinem kwitnie; Mieszane nastroje na giełdach.

• Centralny bank Chin obawia się Bitcoina:

OKCoin i Huobi, dwie największe platformy handlowe na chińskim rynku kryptowalutowym, zostały zwolnione spod kontroli chińskiego rządu do końca października. Po zamknięciu OKCoin i Huobi jeszcze w tym roku, chiński rynek wymiany Bitcoina zostanie oficjalnie zakończony. To, czy ogólnokrajowe zawieszenie narzucone chińskim giełdom i platformom handlu kryptowalutami jest tymczasowe czy trwałe, pozostaje niejasne. Kilka raportów z zaufanych źródeł, w tym Wall Street Journal, sugeruje, że chiński rząd zbada możliwość ograniczenia użycia Bitcoina w uzupełnieniu działań związanych z handlem kryptowalutami.

Huang Zhen, badacz krajowego banku centralnego, Chińskiego Banku Ludowego (PBoC), opublikował niedawno komentarz argumentujący, że kryptowaluty są zagrożeniem dla banku centralnego i istniejącej infrastruktury bankowej. Poszedł nawet dalej, stwierdzając, że Chiny powinny wydawać własną cyfrową walutę. Oświadczenie Zhen, przetłumaczone przez Zerohedge, brzmi następująco:

Kryptowaluty i inne wirtualne waluty starają się zaskarżyć prawo państwa suwerennego do emisji pieniądza, co wymaga nacjonalizacji emisji walut. Chiny mają jasne zrozumienie cyfrowych form pieniądza i aktywnie angażują się w odpowiednie prace. Bank centralny powołał grupę badawczą i instytut badawczy ds. pieniądza cyfrowego do zbadania digitalizacji suwerennych pieniędzy. Po tej rundzie nadzoru nad wirtualnymi rynkami pieniężnymi oczekujemy, że pod auspicjami chińskiego banku centralnego jak najszybciej rozpoczniemy tworzyć własną suwerenną walutę cyfrową, aby pomóc utrzymać pozycję lidera Chin w rozwoju światowego finansowania cyfrowego.

Zhen i inni w chińskim rządzie być może nie zrozumieli, że zalety kryptowalut, takich jak Bitcoin, wynikają z ich zdecentralizowanej natury. Bez decentralizacji, Bitcoin i inne kryptowaluty stają się podatne na manipulacje przez jednostki centralne, a tym samym zmniejszy się zapotrzebowanie na Bitcoina jako cyfrową walutę. Mimo to inwestorzy długookresowi, w tym Jon Creasy, pozostają optymistami w odniesieniu do przywrócenia chińskiego rynku wymiany kryptowalutami. Creasy napisał w swoim blogu, że ponowne wybory prezydenta chińskiego Xi Jinpinga, który jest zapalonym zwolennikiem wolnych rynków, może doprowadzić do powstania skuteczniejszych i praktycznych przepisów dla firm, inwestorów oraz użytkowników Bitcoina.

Casey wyjaśniła:

Historycznie rzecz biorąc, prezydent Xi Jinping był jednym z największych zwolenników wolnych rynków, którego Chiny już od dawna widzą i spodziewam się, że ta tendencja się utrzyma. Ale teraz pan Xi musi złożyć odwołanie do ludzi, którzy go utrzymują: Komunistycznej Partii.

• Niepewna przyszłość ICO:

Zidentyfikowano minimalne koszty uruchomienia oraz możliwość wciągnięcia crowdfundingu w niemal każde przedsięwzięcie na całym świecie. Firmy startujące uwzględniają model ICO (Initial Coin Offering) jako metodę pozyskiwania funduszy. Niezależnie od tego czy reprezentuje się zorganizowaną formę działalności, czy grupę absolwentów wyższych uczelni z innowacyjnym pomysłem i niewielkim kapitałem założycielskim, ICO zapewniają równe szanse.

Prezes i gospodarz Blockchain TV, Jason Cassidy, wyjaśnia, że ​​obiecujące projekty przechodzą drogę ICO równie skutecznie jak w tradycyjnej ścieżce, w odniesieniu do venture capital, z powodu niskich barier wejścia. Cassidy zauważa, że ​​zasady zaangażowania organizacji ICO są często ustalane przez zespół projektowy, dając jej znacznie większą kontrolę. Jest to przeciwieństwo przestrzeni typu venture capital, gdzie inwestor zwykle dyktuje napływ negocjacji.

Cassidy mówi, że kolejnym ważnym czynnikiem w boomie ICO jest stosunkowo niski koszt rozpoczęcia udanego pozyskiwania kapitału. ICO pozyskują kapitał nawet znacznie szybciej niż tradycyjne drogi finansowania, dlaczego oczywiste jest, że projekty często preferują Ofertę Initial Coin. Jednak zauważa, że ​​wraz z rosnącym sektorem poziom trudności realizacji ICO wzrośnie ze względu na zbliżające się zmiany w przepisach rządów i instytucji.

Obecnie wprowadzono w życie przepisy mające na celu zwiększenie przejrzystości i ochrony modelu ICO. W miarę upływu czasu coraz więcej krajów wprowadzi regulacje, a bariery wejścia będą rosnąć, podobnie jak jakość oferowanych przez ICO produktów, które przestrzegają zasad jurysdykcji. Miejscowości takie jak Zurych i Singapur prawdopodobnie staną się rajem dla ICO, biorąc pod uwagę ich przyjazną postawę nie tylko w modelu crowdfundingu, ale samej technologii.

Na początku tego miesiąca chiński rząd ogłosił zakaz prowadzenia ICO dla firm w swoim obrębie, nakazując im zwrócenie pieniędzy inwestorom, którzy przyczynili się do takich projektów. Działanie rządu chińskiego miało znaczący wpływ na rynek kryptowalut, ponieważ ceny tokenów gwałtownie spadły, a wiele firm musiało dostosować swoje plany i programy do zmieniających się przepisów. Choć zdarzenie to było zaskoczeniem dla wielu z branży, partner z Chin z Cryptocrest, Dana Coe mówi dla Cointelegraph, że rozwój nie jest niczym niezwykłym:

Kto jest zaznajomiony z chińskim prawem, tego krok Chin w kierunku zakazu pozyskiwania funduszy przez ICO nie jest niczym dziwnym. W ciągu ostatnich miesięcy konsultowałem się z kilkoma udanymi ICO , a kiedy pytali mnie o przeniesienie swoich ICO do Chin, moja rada brzmiała: Zapomnij o tym. Będziesz postrzegany jako freelancer, zrzucą na ciebie mnóstwo cegieł.

W Chinach finansowanie w formie ICO jest nielegalne, a sankcje są surowe. Według Coe, chiński rząd faktycznie podszedł do sprawy raczej delikatnie, pozwalając założycielom ICO po prostu zwrócić pieniądze swoim klientom i odejść. Zauważa też, że ​​zakaz Chin może być postrzegany jako niekorzystny, ale biorąc pod uwagę możliwość wykorzystania ICO w sposób szkodzący interesom konsumentów i reputacji kryptowalut jako całości, dobrze jest wyczyścić przestrzeń.

• Australia przyjazna dla Bitcoina:

Rząd Australii wreszcie i w ostateczny sposób podał prawodawstwo w sprawie podwójnego opodatkowania Bitcoina i innych kryptowalut. Projekt ustawy będzie obowiązywał z mocą wsteczną do 1. lipca tego roku, jak obiecano wcześniej. Projekt ustawy kończy praktykę opodatkowania zakupu Bitcoina i innych kryptowalut, zgodnie z australijskim podatkiem od towarów i usług (GST). Uwolnienie dotyczące zakończenia standardów podwójnego opodatkowania obejmowało:

Obecnie konsumenci, którzy korzystają z cyfrowej waluty, mogą skutecznie ponieść GST dwa razy: raz na zakup cyfrowej waluty i po raz kolejny w jej użyciu w zamian za inne towary i usługi podlegające GST. Projekt ustawy zapewni, że Australijczycy nie będą już obciążani GST przy zakupie cyfrowej waluty, pozwalając traktować je tak samo, jak fizyczne pieniądze na cele GST.

Obecny rząd australijski ma nadzieję, że projekt ustawy otworzy drzwi dla większego poziomu inwestycji fintech w kraju. Gdy rząd chiński porusza się w celu zakzania ICO i kryptowalut, rząd australijski chce dokonać korzystnych zmian w świecie finansowym.

• Są miejsca i branże gdzie handel Bitcoinem kwitnie:

W kolejnym ruchu, który sygnalizuje szersze przyjęcie Bitcoina, diamentowy sprzedawca Samer Halimeh w Nowym Jorku, zacznie akceptować i sprzedawać Bitcoiny jako płatność. Międzynarodowa luksusowa marka diamentowa stwierdziła, że ​​wcześniejsze zakupy diamentów zostały zakończone w USD. Jednak ostatnie przesunięcie nastrojów azjatyckich i bliskowschodnich inwestorów doprowadziło do zapotrzebowania na zakupy poprzez Bitcoina, a zwłaszcza w przypadku zakupów VIP. Handel diamentami jest jedną z najnowszych branż, które zostały zrewolucjonizowane przez Blockchain. Blockchain jest również używany w walce z handlem z podrobionymi diamentami i rozprzestrzenianiem się fałszerstw. Samer Halimeh, prezes firmy handlowej diamentów, powiedział, że Bitcoina będzie można użyć do zakupu diamentów i innych aktywów. Ze względu na elastyczność kryptowalut, wielu klientów globalnych domaga się transakcji w BTC zarówno jako sprzedawcy, jak i nabywcy.

Ponieważ handel i sprzedaż detaliczna za pośrednictwem Bitcoina można przeprowadzać z dowolnego miejsca na świecie, dlatego jest szczególnie korzystny dla naszych dostawców w Afryce i naszych klientach z krajów rozwijających się, takich jak Chiny, Brazylia, Republika Południowej Afryki, Nigeria, Indie i Uzbekistan. Uważamy też, że w przyszłości waluta zrewolucjonizuje rynek towarów luksusowych, a wykorzystanie tej cyfrowej waluty sprawi, że transakcje handlowe i zakupy dla naszych klientów i kontaktów będą łatwiejsze, tańsze i znacznie szybsze.

Firma będzie używać BitPay jako swojego dostawcy usług handlowych, który będzie również obsługiwać portfel firmy i dostawę waluty Bitcoin.

• Mieszane nastroje na giełdach:

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut od wczoraj praktycznie w ogóle nie uległa zmianie i wynosi 137,6 mld dolarów. Oczywiście nie oznacza to, że na giełdach nie ma ruchu. Wolumen jest mimo wszystko na wysokim poziomie. W ostatnich 24. godzinach przez rynek przepłynęło 4 mld dolarów.

Ceny kryptowalut zachowują podobny poziom względem wczorajszych. Bitcoin stracił na wartości zaledwie 0,5%, Ethereum 0,3%, BitcoinCash 0,5%. Ceny 30. największych walut zachowują się bardzo podobnie.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinidex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button