News

#631 Newsy z dnia 11.04.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Karta Visa Coinbase dla obywateli Wielkiej Brytanii; Japońskie uczelnie zastosują Blockchain na kampusie; Bithumb publikuje wyniki audytu; Aktualna sytuacja na giełdach.

Karta Visa Coinbase dla obywateli Wielkiej Brytanii:

Zgodnie z opublikowanym wpisie na blogu firmy, główna amerykańska giełda kryptowalut Coinbase uruchomiła kartę Coinbase Card, która umożliwia klientom z Wielkiej Brytanii płacenie w sklepie i online za pomocą kryptowalut.

Karta Coinbase to karta debetowa Visa zasilana saldami kryptograficznymi kont klientów Coinbase, co umożliwia im dokonywanie zakupów w walutach cyfrowych na całym świecie. Coinbase natychmiast zamienia krypto fundusze klientów na walutę fiat, aby sfinalizować zakup.

Coinbase wydał również aplikację Coinbase Card na iOS i Android, która łączy konta Coinbase klientów z aplikacją i pozwala im wybrać konkretny portfel do zasilania swojej karty. Aplikacja zapewnia dodatkowo dostęp do paragonów, podsumowań transakcji, kategorii wydatków i innych funkcji. Karta podobno obsługuje wszystkie cyfrowe aktywa dostępne do kupna i sprzedaży na platformie Coinbase.

Coinbase Card jest wydawana przez upoważnioną i regulowaną instytucję pieniądza elektronicznego Paysafe Financial Services Limited. Obecnie karta jest dostępna dla klientów w Wielkiej Brytanii, jednak Coinbase w najbliższym czasie planuje dodać wsparcie dla innych krajów europejskich. 

Japońskie uczelnie zastosują Blockchain na kampusie:

Dwa południowokoreańskie uniwersytety opracują cały kampus Blockchain z własną kryptowalutą, jak informuje lokalny dziennik Business Korea.

Uniwersytet Yonsei, który ma już aktywną społeczność Blockchain, będzie współpracować z Uniwersytetem Nauki i Technologii w Pohang (Postech) w sprawie inicjatywy, która powinna rozpocząć się w drugiej połowie 2019 r.

W przygotowaniu jest już dedykowane centrum badawcze, programy przedsiębiorczości i inne plany, a projekt skupiający się na studentach ma na celu zwiększenie codziennego wykorzystania kryptowalut. Postech opracowuje system dzielenia się wiedzą oparty na Blockchain o nazwie Engram, który będzie zawierał system nagród wykorzystujący specjalnego altcoina o nazwie Neuron. Tokeny Neuron będą wymienialne na towary w stołówce uniwersyteckiej, podaje Business Korea.

Ponadto pojawi się system głosowania Blockchain w celu zapewnienia, że nie dojdzie do fałszowania wyników.

Technologia Blockchain ma innowacyjną i destrukcyjną moc, aby stworzyć nowy przemysł. Znaczące jest, że POSTECH i Uniwersytet Yonsei wspólnie projektują przyszłość technologii i tworzą podstawy edukacyjne i badawcze dla przyszłych talentów.

– mówi dyrektor Postech, Kim Doh-yeon.

Partnerstwo to nie jest pierwsze dla Yonsei, która pod koniec ubiegłego roku podpisała Protokół Ustaleń z lokalnym oddziałem Fundacji Tezos.

Bithumb publikuje wyniki audytu: 

Południowokoreańska giełda kryptowalut Bithumb przeprowadziła profesjonalny zewnętrzny audyt swoich funduszy po ataku hakerskim, który miał miejsce w zeszłym miesiącu.

Bithumb, największa giełda w Korei Południowej, straciła około 13 mln dolarów dwa tygodnie temu w wyniku incydentu, które według przypuszczeń zarządu zostało wywołane przez pracownika.

Bithumb wykorzystał stronę trzecią do oceny swoich rezerw, powtarzając swoje wcześniejsze zapewnienia, że środki klientów pozostały bezpieczne w zimnych portfelach. 14 mld zhakowanych tokenów EOS, jak podało poprzednie oświadczenie, było funduszami firmowymi. Wszystkie pozostałe środki w gorącym portfelu zostały przeniesione do zimnego portfela.

Oświadczyliśmy, że przeprowadzimy uczciwą i obiektywną analizę należytej staranności wszystkich aktywów, które posiadamy dzięki rzetelnemu audytowi zewnętrznemu. Z przyjemnością informujemy, że cenne aktywa naszych członków są zarządzane i utrzymywane w sposób systematyczny / bezpieczny w załączonym raporcie należytej staranności.

– czytamy w oświadczeniu.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Bithumb był zmuszony do radzenia sobie z tego rodzaju sytuacją. W sierpniu zeszłego roku większe włamanie spowodowało utratę tokenów o wartości do 30 mln dolarów.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie mocne korekty. Cała czołówka kryptowalut notuje wyraźne spadki, najbardziej EOS i Litecoin, kolejno o 11,1% i 10,8%. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 4,3%, Ethereum o 8,5% a XRP o 7,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 9.3 mld dolarów i wynosi obecnie 171.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 63.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button