News

#632 Newsy z dnia 12.04.2019

Z piątkowych wydarzeń: SEC skrytykowany za podejście do kryptowalut; CEO Binance o IEO; Weteran w Coinbase odchodzi od firmy; Dzień mija spokojnie.

SEC skrytykowany za podejście do kryptowalut:

W opublikowanym raporcie, John Berlau, starszy członek libertariańskiego think tanku Competitive Enterprise Institute, skrytykował podejście amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do regulacji kryptowalut.

W raporcie zatytułowanym „Kryptowaluta i nieograniczone zagarnianie władzy SEC: dlaczego spekulacyjne towary konsumpcyjne nie są „papierami wartościowymi ”” Berlau twierdził, że technologia Blockchain i kryptowaluty to innowacje transformacyjne, których potencjał został zahamowany przez „uciążliwe regulacje”.

Berlau stwierdził, że „wśród federalnych agencji nadzoru finansowego żadna nie stanowi większego zagrożenia dla kryptowalut i związanych z nią technologii Blockchain niż Securities and Exchange Commission”. Twierdził, że tłumienie technologii przez rząd uniemożliwia przedsiębiorcom eksperymentowanie z nowatorskimi podejściami i zastosowaniami.

Argumentował dalej, że kontrola SEC może zagrozić funkcjonalności technologii Blockchain, jeśli agencja uzna kryptowalutę za „papier wartościowy”. Stwierdził, że regulacyjne podejście SEC do kryptowalut może zaszkodzić inwestorom detalicznym.

Uznanie kryptowaluty za „papier wartościowy” może spowodować, że kryptowaluty nie będą dostępnę dla inwestorów z klasy średniej z powodu tej samej biurokracji – zarówno przepisów SEC, jak i przepisów dotyczących regulacji finansowych, takich jak ustawa Sarbanes-Oxley z 2002 r. i ustawa Dodda-Franka z 2010 r. – które utrudniły małym inwestorom dostęp do akcji w spółkach na wczesnym etapie rozwoju.

– stwierdził.

Raport kontynuuje krytykę testu Howey’a zastosowanego przez SEC i Sąd Najwyższy w celu określenia, czy transakcje kwalifikują się jako „kontrakty inwestycyjne”. Berlau stwierdził, że test dał agencji „uprawnienia do regulowania wielu kryptowalut jako papierów wartościowych”, pozwalając tym samym na podjęcie bardziej drastycznych środków w stosunku do kryptowalut niż w przypadku innych inwestycji.

CEO Binance o IEO:

Changpeng Zhao, dyrektor generalny i założyciel największej giełdy kryptograficznej Binance, podkreślił, że oferty tokenów hostowanych na giełdzie nie podlegają w mniejszym stopniu przeszkodom regulacyjnym niż ich poprzednik ICO. Dyrektor generalny, lepiej znany w branży jako „CZ”, przedstawił swoje uwagi w wywiadzie dla Bloomberga.

Tak zwane Initial Exchange Offerings – IEO pojawiły się ostatnio jako alternatywny model oferty tokenów, w którym scentralizowana giełda kryptograficzna działa jako forma ubezpieczenia. Giełda zazwyczaj prowadzi sprzedaż i rzekomo sprawdza zarówno same projekty, jak i potencjalnych inwestorów.

W wywiadzie CZ podkreśliła, że chociaż IEO mogą rzeczywiście oferować korzyści wynikające z przeprowadzania procesu należytej staranności projektów przez stronę trzecią, kwestie zgodności z przepisami nie są mniej uciążliwe dla nowego modelu oferty niż dla ICO.

Zgodność z przepisami nie zmienia się niezależnie od tego, czy przeprowadzasz ICO czy IEO. Jeśli wydajesz token reprezentujący akcje Twojej firmy, to jest to papier wartościowy (w większości krajów) i musisz wykonać pewne prace związane z przestrzeganiem przepisów.

– powiedział.

Sprostował też pogłoski, że Binance sam stał się liderem koncepcji IEO, zauważając, że nie zna korzeni nowego terminu „IEO” i że Launchpad Binance formalnie jako taki się nie przedstawił.

W 2017 r., kiedy ICO były gorące, istniały inne„ scentralizowane ”strony internetowe ICO. Stamtąd pożyczyliśmy pomysł. Początkowa sprzedaż ułatwiona przez giełdę nie jest nową koncepcją. Jedyne niewielkie ulepszenie polega na użyciu kryptowalut zamiast fiat. 

– dodał.

Weteran w Coinbase odchodzi od firmy:

Wymiana kryptowalut Coinbase traci kolejnego kierownika.

Dan Romero, który pracuje jako wiceprezes ds. Międzynarodowego Biznesu Coinbase, ogłosił w poście na Medium, że pod koniec tego miesiąca opuści firmę. Zgodnie z jego profilem na LinkedIn Romero dołączył do Coinbase w kwietniu 2014 r.

Bycie wiernym misji często wymaga robienia trudnych (a nawet niepopularnych) rzeczy. Miałem szczęście nauczyć się z pierwszej ręki, że to właśnie te trudne rzeczy często generują największą wartość. Zamierzam poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, co będzie dalej.

– powiedział, dodając, że dołączył do Coinbase, gdy firma miała tylko 20 pracowników – teraz ich ponad 700.

W swoim w swoim czasie spędzonym w firmie, Romero pracował nad „niemal każdym aspektem działalności Coinbase, w tym nad partnerstwami bankowymi, a także biznesami konsumenckimi i instytucjonalnymi.

Pomimo statusu Coinbase jako jednej z najpopularniejszych i najcenniejszych giełd kryptograficznych – pod koniec ubiegłego roku zarobiła 300 mln dolarów, co dało jej wycenę na 8 mld dolarów – od tego czasu nastąpił szereg odejść. Dwa tygodnie temu dyrektor działu sprzedaży instytucjonalnej Coinbase, Christine Sandler, opuściła giełdę na rzecz Fidelity Investments, jednego z największych dostawców usług finansowych na świecie.

Dzień mija spokojnie:

Doba na giełdach mija bez znacznych ruchów. W czołowej dziesiątce największy wzrost notuje Binance Coin – o 7,7%, za nim Bitcoin Cash, o 3% i EOS, o 2,2%. Bitcoin zwiększył wartość o 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.6 mld dolarów i wynosi obecnie 173 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 48.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button