News

#633 Newsy z dnia 13.04.2019

Z sobotnich wydarzeń: Goldman Sachs zaprzecza planom utworzenia biura handlowego; Binance rozważa usunięcie Bitcoina SV; Francja wprowadza nowe przepisy kryptowalutowe; Giełdy bez znacznych zmian.

Goldman Sachs zaprzecza planom utworzenia biura handlowego: 

David Solomon, dyrektor generalny Goldman Sachs, kategorycznie odrzucił twierdzenie, że bank kiedykolwiek planował otworzyć biuro handlu kryptograficznego i stwierdził, że wcześniejsze doniesienia medialne sugerujące inaczej były niepoprawne. Solomon przedstawił swoje uwagi podczas przesłuchania przed Komitetem ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

Domniemane plany Goldman Sachs dotyczące utworzenia jednostki kryptograficznej do końca czerwca 2018 r. zostały pierwotnie uwzględnione w publikacji Bloomberga z grudnia 2017 r. We wrześniu 2018 r. anonimowe źródła poinformowały Business Insider, że projekt został wstrzymany. Kilka dni później dyrektor finansowy firmy, Martin Chavez, powiedział dziennikarzom, że ostatnie doniesienia były „fake newsami”.

W swoich uwagach Solomon powiedział, że Goldman Sachs współpracuje z klientami zaangażowanymi w rozliczanie fizycznie regulowanych kryptowalutowych kontraktów futures, jednak domniemane plany dotyczące trading desku były fałszywe.

Pierwszy [artykuł Bloomberga] nie był poprawny. Podobnie jak inni, obserwujemy i pracujemy […] nad próbami zrozumienia rynku kryptowalut w miarę jego rozwoju […], ale nigdy nie mieliśmy planów otwarcia kryptowalutowego trading desku. 

– powiedział.

Prezes nie wykluczył w przyszłości takiego posunięcia banku.

Istnieje na to możliwość, ale nie ma wątpliwości, że kiedy masz do czynienia z kryptowalutą, jest to nowy obszar […] nie jasny z perspektywy regulacyjnej, nie jest jasne, czy […] na dłuższą metę, jako waluta, te technologie będą działać i będą opłacalne.

– dodał.

Republikański kongresman Ohio Warren Davidson, który przesłuchiwał Solomona w związku z doniesieniami medialnymi, sam wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone pozostają w tyle za innymi krajami i nie „wykorzystują tego kwitnącego sektora [krypto]” z powodu niepewności regulacyjnej.

Binance rozważa usunięcie Bitcoina SV:

Założyciel i dyrektor generalny największej giełdy kryptowalut Binace, Changpeng Zhao, ostrzegł, że usunie z giełdy Bitcoina Satoshi Vision (BSV), jeśli twórca altcoina Craig Wright nie zmieni swojego zachowania zaprezentowanego w tweecie opublikowanym 11 kwietnia.

Społeczność zareagowała na ostrzeżenie Zhao, prosząc różne giełdy o usunięcie BSV i utworzeniem hashtagu #DelistBSV. Tweet jest prawdopodobnie reakcją na niedawne działania Wrighta przeciwko Hodlnaut, użytkownikowi Twittera stojącemu za inicjatywą Lightning Torch.

Wright przyznał nagrodę w wysokości 5.000 dolarów w BSV za informacje dotyczące tożsamości Hodlnaut. Społeczność kryptowalut zareagowała na Twitterze, tworząc hashtag #WeAreAllHodlonaut, aby pokazać wsparcie dla usuniętego już użytkownika Twittera. 

Wright był rzekomo motywowany przez anonimowego użytkownika Twittera, który nazywał go oszustem i oskarżał go o fałszywe twierdzenie, że jest tajemniczym twórcą Bitcoina, Satoshim Nakamoto.

Według Coingeek, Hodlnaut atakował Wrighta za pomocą obraźliwych tweetów, nazywając go „bardzo smutnym i żałosnym oszustem. Wyraźnie chory psychicznie.” Hodlnaut podobno uczestniczył w tworzeniu hashtagu #CraigWrightIsAFraud.

Adwokat Wrighta oświadczył, że ten „nie twierdził fałszywie, że jest Satoshim Nakamoto”, ponieważ rzekomo nim jest. Oświadczenie twierdzi ponadto, że napisał białą księgę Bitcoina, wysłał pierwszą Bitcoinową transakcję i odegrał integralną rolę w rozwoju sieci. Wright podobno zażądał przeprosin od Hodlnauta i oświadczenie w sądzie otwartym potwierdzające rzekomy fałsz jego zarzutów.

Znaczna część społeczności kryptowalut nie wierzy w twierdzenia Wrighta, co zrodziło jego przydomek „faketoshi”. WikiLeaks nazwał go „sprawdzonym seryjnym fałszerzem dokumentów twierdzącym, że jest wynalazcą Bitcoina”.

Francja wprowadza nowe przepisy kryptowalutowe:

Francuskie rynki ubezpieczeniowe mogą teraz inwestować w kryptowaluty po wprowadzeniu nowej ustawy, jak podaje FXStreet. 

Według lokalnej agencji prasowej Les Echos, Zgromadzenie Narodowe Francji przyjęło projekt ustawy, którego celem jest stymulowanie rozwoju lokalnych biznesów, w tym przekierowanie oszczędności od osób prywatnych do przedsiębiorstw. Według Reutersa, Assemblee Nationale głosowało 147 za i 50 przeciw.

Znany jako „Plan d’action pour la croissance i la transformation des entreprises” (Pacte), ustawa podobno pozwala ubezpieczycielom we Francji na inwestowanie w kryptowaluty, takie jak Bitcoin, bez ograniczania kwoty inwestycji.

Zgodnie z FXStreet, ustawa umożliwia ubezpieczycielom inwestowanie w krypto za pośrednictwem specjalistycznych funduszy profesjonalnych i pozwala im oferować związane z kryptografią polisy ubezpieczeniowe na życie. Nowy środek wpłynie również na profesjonalne fundusze inwestycyjne.

Joel Giraud, zastępca i kierownik budżetu partii Emmanuela Macrona, La République En Marche, potwierdził tę wiadomość, twierdząc, że nowa inicjatywa związana z kryptografią „nie była głównym celem Pacte”. Projekt dotyczy głównie procesu prywatyzacji, w tym sprzedaży udziałów państwowych w grupie portów lotniczych ADP w celu zebrania pieniędzy na nowy fundusz innowacyjny. 

Giełdy bez znacznych zmian:

Giełdy po upływie doby wykazują nieznaczne ruchy. Przy Bitcoinie widzimy wzrost o 0,1%. Ethereum, XRP i Bitcoin Cash notują spadki, kolejno o 0,8%, 0,7% i 1,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.4 mld dolarów i wynosi obecnie 172.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 39.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button