News

#634 Newsy z dnia 14.04.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Samsung rozszerzy działalność opartą na Blockchain w Indiach, Stanach i Europie; SEC zapowiada, że zwiększy kontrolę firm opartych na Blockchain; Indie chcą zrewolucjonizować systemu płatności w swoim kraju: Na giełdach stabilnie.

• Samsung rozszerzy działalność opartą na Blockchain w Indiach, Stanach i Europie:

Samsung SDS zgodził się współpracować z indyjskim gigantem IT, Tech Mahindra, próbując wejść na zagraniczny rynek Blockchain, pisze The Korea Times w niedzielę, 14. kwietnia.

SDS, ramię integracji systemów koreańskiego giganta technologicznego Samsung, rzekomo planuje rozszerzyć wykorzystanie swojej platformy Blockchain Nexledger w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Zgodnie z umową obie firmy będą podobno poszukiwać nowych możliwości biznesowych w regionie. Ponadto Samsung SDS będzie współpracować z Tech Mahindra przy dalszych aktualizacjach Nexledgera.

Nexledger, platforma bezpieczeństwa Blockchain uruchomiona w 2017 r., została wykorzystana w finansach, produkcji, logistyce i innych dziedzinach. Na przykład ich rozwiązanie zostało wypróbowane przez Koreańską Służbę Celną w ramach usług celnych związanych z logistyką eksportową. Do testu przystąpiło również osiemdziesiąt osiem różnych organizacji, w tym agencje publiczne, firmy transportowe i ubezpieczeniowe.

Niedawno Samsung SDS ogłosił uruchomienie własnej technologii akceleratora Blockchain, Nexledger Accelerator, po udanym teście z Hyperledger Fabric. Rozwiązanie podobno poprawia szybkość przetwarzania transakcji.

W marcu firma macierzysta Mahindra podobno przeszkoliła 70% swoich pracowników w zakresie obsługi nowych technologii, w tym Blockchain, AI, Internet of Things i cyberbezpieczeństwa.

Ponadto Mahindra wcześniej korzystała z technologii IBM Blockchain w celu stworzenia rozwiązania do dyskontowania faktur między działem auto i dostawcami. Według IBM firma bada również wykorzystanie technologii Blockchain do śledzenia części i poprawy automatycznych zwrotów.

• SEC zapowiada, że zwiększy kontrolę firm opartych na Blockchain:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podobno wymagała od dwóch funduszy, aby wyeliminować słowo „Blockchain” z ich monikerów, pisze Bloomberg 12. kwietnia, powołując się na źródła zaznajomione z tą sprawą.

Fundusze giełdowe (ETF), zarówno Amplify, jak i Reality Shares podobno wspomniały o technologii Blockchain we wczesnych wnioskach. Rozmówcy z Bloomberga zachęcili oba fundusze do zmiany opisów w ostatniej chwili w 2018 roku.

Pomimo wyeliminowania słowa „Blockchain”, znaczniki funduszy nadal odnoszą się do technologii. Fundusze Ampilfy są sprzedawane jako BLOK, podczas gdy produkt jest określany jako „ETF przekształcający udostępnianie danych”.

Ponadto Bloomberg twierdzi, że istniały inne fundusze powiązane z Blockchain, które ostatecznie zmieniły swoje nazwy na wniosek SEC.

Zgodnie z ustawą o spółkach inwestycyjnych z 1940 r. emitenci są zobowiązani do nieużywania nazw „mylących lub wprowadzających w błąd”. W 2001 r. SEC przyjęła regułę nazw (zasada 35d) w celu wyjaśnienia wytycznych. Fundusze są zatem zobowiązane do tego, aby zapewnić, że co najmniej 80 procent aktywów pokrywa się z opisem w monikrach.

Według Bloomberga SEC jest w stanie wysokiej czujności z powodu rosnącej liczby funduszy ETF uruchamianych przez fundusze, które oferują inwestycje w szeroki zakres projektów i usług. Liczba aktywów w tych funduszach wzrosła prawie trzykrotnie w latach 2014–2018, a ponad 10% nowych funduszy ETF w 2018 r. było ukierunkowanych na konkretny temat, jak twierdzą media.

Na początku 2018 r. SEC ostrzegła, że ​​amerykańskie firmy, które zmienią swoją nazwę na słowo „Blockchain”, wkrótce staną się przedmiotem zwiększonej kontroli ze strony regulatorów.

Prezes SEC, Jay Clayton, zauważył ostatnio, że przemysł kryptograficzny pozostanie w centrum uwagi regulatora w najbliższej przyszłości. Uważa, że ​​istnieje ścieżka dla przemysłu do przestrzegania federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Wcześniej w kwietniu SEC opublikował wytyczne dotyczące ustalenia, czy aktywa cyfrowe stanowią umowy inwestycyjne.

• Indie chcą zrewolucjonizować systemu płatności w swoim kraju:

National Payments Corporation of India (NPCI) rozważa wdrożenie technologii Blockchain w celu zwiększenia siły transakcji cyfrowych, mówi raport indyjskiego biznesu Business Today, 14. kwietnia.

Inicjatywa dziesięciu banków pod egidą Stowarzyszenia Banków Indyjskich (IBA) ma na celu poprawę NPCI poprzez wdrożenie technologii rozproszonej księgi głównej, co podkreśla publikacja.

NPCI, organizacja parasolowa, która zarządza płatnościami detalicznymi i systemami rozliczeniowymi w Indiach i obejmuje 56 banków krajowych jako interesariuszy, została utworzona pod kierownictwem i wsparciem Banku Rezerw Indii i IBA. NPCI skoncentruje się na rozwijaniu technologii Blockchain w dziedzinie płatności w celu wzmocnienia transakcji cyfrowych. Mówi także:

NPCI zamierza opracować odporne, w czasie rzeczywistym i wysoce skalowalne rozwiązanie Blockchain. Proponuje się opracowanie tego rozwiązania przy użyciu technologii / framework / rozwiązania open source.

W lipcu ubiegłego roku, pięć głównych banków z BRICS, w tym Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA, podpisało protokół ustaleń w sprawie rozwoju technologii rozproszonej księgi rachunkowej w celu wzmocnienia gospodarki cyfrowej.

Jeszcze jesienią ubiegłego roku eksperci w dziedzinie Blockchain przeprowadzili debaty podczas konferencji Money 20/20 w Las Vegas, podkreślając, że technologia Blockchain zastąpi obecne systemy płatności na świecie.

• Na giełdach stabilnie:

Dzisiaj kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi 173,4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 33 mld dolarów.

Ceba Bitcoina względem ostatniej doby praktycznie się nie zmieniła, zaledwie o 0,2%, podobnie jak Ethereum. Pierwsza 10. największych kryptowalut pod względem kapitalizacji zachowuje się podobnie. Wyjątkiem jest Binance Coin, który notuje 5,6% wzrostu. Na drugiem miejscu jest Stellar, którego cena wzrosła o 1,4% a kolejny Litecoin, 1,1%.

źródła: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button