News

#635 Newsy z dnia 15.04.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Binance żegna się z Bitcoinem SV; Czołowa Japońska firma wstrzymuje plany utworzenia giełdy; Coincheck dodaje 2 altcoiny do swojego biura OTC; Bitcoin Cash liderem dnia.

Binance żegna się z Bitcoinem SV:

Główna giełda kryptowalut Binance oficjalnie ogłosiła, że usunie z listy notowanych aktywów Bitcoina SV od przyszłego tygodnia.

Giełda oświadczyła, że od 22 kwietnia usunie i zaprzestanie handlu wszystkimi parami handlowymi dla BSV – na giełdzie pod symbolem BCHSV. W poście Binance wyjaśnił, że regularnie przegląda aktywa wymienione na swojej platformie „aby upewnić się, że aktyw nadal spełnia wysoki poziom standardu, jakiego oczekujemy”.

Wśród czynników, które bierze pod uwagę przed usunięciem kryptowaluty giełda wymieniła reagowanie na prośby o należytą staranność, poziom i jakość rozwoju monety oraz „dowody nieetycznego / oszukańczego postępowania”. Giełda zauważyła również, że będzie wspierać wypłaty monet do 22 kwietnia 10:00 czasu UTC .

Ruch ten ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao – lepiej znany w branży jako CZ – napisał na Twitterze ostrzeżenie, że giełda może usunąć BSV w odpowiedzi na zachowanie jej twórcy.

Czołowa Japońska firma wstrzymuje plany utworzenia giełdy:

Money Forward Inc., operator jednej z najpopularniejszych japońskich aplikacji do budżetowania osobistego, postanowił wstrzymać plany uruchomienia giełdy aktywów kryptograficznych.

Money Forward w maju 2018 r. założył specjalną spółkę zależną do realizacji projektu giełdy kryptograficznej. Zamierzał uruchomić medialną platformę kryptograficzną, po której miała zostać utworzona giełda kryptograficzna i budowa systemu przekazów pieniężnych i rozliczania zasobów cyfrowych.

Dzisiejsze ogłoszenie ujawnia, że zarząd spółki zdecydował się anulować procedurę ubiegania się o oficjalną rejestrację na giełdę i odroczyć rozwój planowanej działalności kryptograficznej.

Cointelegraph Japan przytacza ogłoszenie zarządu, który umotywował decyzję o wstrzymaniu projektu w kontekście skonsolidowanych strat spółki za pierwszy kwartał w roku finansowym zakończonym w listopadzie 2019 r.

Wirtualny rynek walutowy szybko się ochłodził, a ryzyko spadku rentowności wzrosło.

– stwierdziła rada.

Ponadto ogłoszenie wskazywało na rosnącą międzynarodową debatę wokół włamań hakerskich na platformy wirtualnych walut i ryzyka prania pieniędzy. Rada stwierdziła, że koszty stworzenia solidnego systemu ochrony konsumentów, jak również zapewnienia wygody dla przedsiębiorców, znacznie wzrosły w obliczu zmieniającego się otoczenia biznesowego.

Coincheck dodaje 2 altcoiny do swojego biura OTC:

Japońska giełda kryptowalut Coincheck dodała dwa pierwsze altcoiny do swojego niedawno uruchomionego biura handlu pozagiełdowego (OTC).

Coincheck, który rozpoczął obsługę swojej usługi OTC oferując wyłącznie Bitcoina, teraz oferuje również Ethereum i Ripple, drugą i trzecią co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitału rynkowego.

Biura handlu pozagiełdowego oferują wyspecjalizowane usługi dla dużych handlowców, pozwalając im na zaoszczędzenie na opłatach i obejście tego, co w przeciwnym razie byłoby znacznymi przeszkodami w zakupie lub sprzedaży dużych inwestycji kryptograficznych za pomocą standardowych metod. Funkcja ta stała się popularna wśród największych giełd na całym świecie pomimo trwającego rynku niedźwiedzia.

Według dzisiejszego wpisu na blogu Coincheck, firma rozważy również dodanie kolejnych altcoinów do swojego biura OTC, ale nie wskazała, które z nich będą traktowane priorytetowo.

Po naprawieniu problemów wynikających z gigantycznego włamania na pół miliarda dolarów w styczniu 2018 r., firmie Monex udało się uzyskać japońską licencję regulacyjną na Coincheck, aby móc kontynuować obsługę klientów już w grudniu 2018 r. W trzecim kwartale, według raportu finansowego opublikowanego pod koniec stycznia, Coincheck zmniejszył straty w porównaniu z poprzednim kwartałem o połowę.

Bitcoin Cash liderem dnia:

Miniona doba zdecydowanie należy do Bitcoina Cash, który swoim wynikiem pozostawił resztę czołówki daleko w tyle – w ciągu doby jego wartość wzrosła o 14,1%. Kolejne największe wzrosty notują kolejno Litecoin i EOS – o 3,2% i 2,5%. Bitcoin notuje wzrost o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2 mld dolarów i wynosi obecnie 175.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 42,6 mld dolarów.

źródła: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button