News

#636 Newsy z dnia 16.04.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Czołowa firma w Wielkiej Brytanii zaakceptuje Bitcoina; Francja spróbuje namówić kraje UE na przyjęcie krypto regulacji; EToro uruchamia giełdę dla pro traderów i emituje 8 stablecoinów; Nestle i Carrefour wykorzystają platformę Blockchain IBM; Na giełdach nieduże spadki.

Czołowa firma w Wielkiej Brytanii zaakceptuje Bitcoina:

Corporate Traveller, największa firma zarządzająca podróżami w Wielkiej Brytanii, akceptuje obecnie płatności w Bitcoinie, jak wynika z opublikowanego komunikatu prasowego.

Nową usługę Corporate Traveller – który świadczy usługi zarządzania podróżami służbowymi dla małych i średnich przedsiębiorstw – zawdzięcza partnerstwu z firmą kryptograficzną BitPay.

Rozpoznaliśmy rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na opcję płacenia w Bitcoinach za rezerwacje podróży służbowych dokonane przez naszych konsultantów. Wybraliśmy BitPay do zarządzania przetwarzaniem handlowców, ponieważ sprawiają, że jest to łatwe i obsługują cały proces pozyskiwania Bitcoina lub Bitcoina Cash od klienta i wpłacania gotówki na nasze konto.

– powiedział Andy Hegley, Dyrektor Generalny UK w Corporate Traveler.

Zgodnie z komunikatem prasowym Corporate Traveller nie przejmuje się zmiennością cen na rynkach kryptograficznych, ponieważ Bitcoiny zostaną przeliczone bezpośrednio na funty brytyjskie. BitPay rzekomo pobiera 1% prowizji za konwersję funduszy, co według Corporate Traveler jest tańsze niż przetwarzanie kart kredytowych.

Inne firmy i organizacje z branży turystycznej również zaczęły akceptować kryptowaluty, powołując się na zapotrzebowanie klientów. W marcu 2018 r. Niemiecka Narodowa Rada Turystyki ogłosiła, że pobiera Bitcoiny i inne kryptowaluty jako formę zapłaty za swoje usługi.

W sierpniu tego samego roku rząd stanowy australijskiej prowincji Queensland wydał dotację na platformę płatności walutowych TravelbyBit, która miała na celu zwiększenie turystyki w Central Queensland poprzez sprzedaż ofert podróży za pomocą kryptowalut. 

BitPay ze swojej strony poinformował ostatnio, że w zeszłym roku odnotował ponad miliard dolarów w transakcjach. Według styczniowego komunikatu prasowego firma ustanowiła nowy rekord pod względem przychodów z opłat transakcyjnych, rozszerzając swoje usługi na głównych klientów, takich jak Dish Networks, HackerOne i Stan Ohio.

Francja spróbuje namówić kraje UE na przyjęcie krypto regulacji:

Według doniesień Reuters, Francja podejmie próbę przekonania innych państw członkowskich Unii Europejskiej do przyjęcia podobnych do własnych przepisów dotyczących kryptowalut, co oznajmił Bruno Le Maire, francuski minister gospodarki i finansów.

Nowe przepisy mają podobno przyciągać do Francji emitentów i handlowców kryptowalut, zapewniając im oficjalne uznanie, a jednocześnie opodatkowując ich zyski.

Zgodnie z nowo przyjętym rozporządzeniem operatorzy kryptowalut będą musieli ubiegać się o certyfikację, która rzekomo umożliwiłaby organom weryfikację, kto stoi za emisją nowej monety lub platformą handlową, a także nadzoruje plany przedsiębiorstw i zabezpieczenia przed praniem pieniędzy (AML).

Zaproponuję moim europejskim partnerom, abyśmy stworzyli jednolite ramy regulacyjne dotyczące kryptowalut zainspirowane doświadczeniami francuskimi. Nasz model jest właściwy.

– powiedział Le Maire.

Również w zeszłym tygodniu Zgromadzenie Narodowe Francji przyjęło projekt ustawy, który ma stymulować rozwój lokalnego biznesu, w tym przekierowywać oszczędności od osób prywatnych do przedsiębiorstw. Znana jako „Plan d’action pour la croissance and la transformation des entreprises” (Pacte), ustawa podobno umożliwia ubezpieczycielom we Francji inwestowanie w kryptowaluty bez ograniczenia wysokości inwestycji.

W ubiegłym miesiącu organ ustawodawczy rządu szwajcarskiego, Zgromadzenie Federalne, zatwierdził wniosek o zalecenie Radzie Federalnej dostosowania istniejącego prawodawstwa do regulacji kryptowalut. Krok ten ma na celu zlikwidowanie zauważonych luk w ochronie użytkowników kryptowalut przed nielegalnymi działaniami, takimi jak wymuszenia i pranie pieniędzy.

EToro uruchamia giełdę dla pro traderów i emituje 8 stablecoinów:

Dział Blockchain globalnej platformy handlu eToro uruchomił giełdę kryptowalut dla profesjonalnych traderów, jak podaje komunikat prasowy.

EToroX twierdzi, że jest bezpiecznym, w pełni regulowanym systemem obrotu. Na razie platforma oferuje 37 par handlowych, z możliwością konwersji sześciu kryptowalut na fiat, takich jak dolar, euro i frank szwajcarski. Giełda pozwala obecnie na handel Bitcoinem, Ethereum, Ripple, Dash, Bitcoinem Cash i Litecoinem. Według dyrektora zarządzającego eToroX, Dorona Rosenbluma, giełda w nadchodzących miesiącach uruchomi jeszcze więcej par.

Ponadto eToroX wprowadził osiem stablecoinów, które są wspierane przez dolara nowozelandzkiego, japońskiego jena, franka szwajcarskiego, dolara amerykańskiego, euro, funta brytyjskiego, dolara australijskiego i dolara kanadyjskiego. Stablecoiny będą emitowane i kontrolowane przez eToroX.

Współzałożyciel i dyrektor generalny eToro, Yoni Assia, powiedział, że platforma ma na celu przedstawienie kryptowalut większej liczbie inwestorów:

Chcemy dostarczać zasoby kryptograficzne i tokenowane szerszej publice, pozwalając im na pewny handel. Blockchain ostatecznie „zje„ tradycyjne usługi finansowe poprzez tokenizację.

– powiedział.

Assia uważa, że usługi finansowe zostaną ostatecznie przeniesione na Blockchain, ponieważ technologia ta wprowadza nowy paradygmat własności aktywów. Według niego tradycyjne klasy aktywów, takie jak sztuka i własność, będą również tokenowane.

Nestle i Carrefour wykorzystają platformę Blockchain IBM:

Szwajcarski gigant spożywczy Nestle i francuski detalista Carrefour umożliwiają konsumentom dostęp do danych o produktach za pośrednictwem platformy IBM Food Trust.

Obie firmy wspólnie ogłosiły, że klienci mogą śledzić linię puree ziemniaczanego Mousline z fabryki Nestle do sklepów Carrefour, skanując kod QR na opakowaniu smartfonem. Usługa daje dostęp do daty produkcji produktu i parametrów kontroli jakości, a także czasu przechowywania i lokalizacji magazynów. Konsumenci mogą nawet znaleźć informacje na temat rolników, którzy dostarczają ziemniaki na produkt i jak powstaje przecier. Wiadomości te stanowią pierwszy raz, kiedy Nestle użył platformy Blockchain do wymiany danych z klientami.

Korzystamy z technologii [Blockchain], aby zapewnić większą przejrzystość naszych produktów, dostarczając dokładnych, wiarygodnych i bezstronnych informacji. Przyniesie to korzyści całemu łańcuchowi wartości, w tym detalistom i konsumentom.

– mówi SVP Nestle i globalny szef łańcucha dostaw, Vineet Khanna.

Nowa usługa zostanie przetestowana przy produkcie Mousline w ciągu najbliższych kilku miesięcy, starając się pomóc zrozumieć wpływ i skalowalność technologii oraz poinformować o decyzjach dotyczących dalszego rozwoju.

Na giełdach nieduże spadki:

Giełdy po upływie doby wykazują niewielkie spadki cen większości czołówki. Bitcoin notuje spadek o 0,5%, XRP o 0,9%, a Bitcoin Cash o 2%. Wzrosty podobnego kalibru notują Ethereum i Binance Coin, kolejno o 0,4% i 0,5%. Z pierwszej dwudziestki wyróżnia się znacząco swoim wynikiem Bitcoin SV, którego wartość spadła o 14,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.1 mld dolarów i wynosi obecnie 173.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 41.3 mld dolarów.

źródła: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button