News

#638 Newsy z dnia 18.04.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Japoński regulator wprowadzi nowe przepisy; Huobi.com dodaje 3 pary handlowe z XRP; Binance Chain uruchomiony; Coinbase rozszerza działalność o 11 nowych krajów; Dzień na giełdach mija spokojnie.

Japoński regulator wprowadzi nowe przepisy:

Reuters poinformował, że japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) wprowadzi nowe przepisy dotyczące zimnych portfeli do przechowywania kryptowalut na giełdach kryptograficznych.

Powołując się na źródło zaznajomione z tą sprawą, Reuters donosi, że krajowy regulator finansowy będzie wymagał od giełd kryptowalut, aby wzmocniły wewnętrzny nadzór nad zimnymi portfelami – urządzeniami do przechowywania walut cyfrowych, które nie są podłączone do Internetu.

Wdrażając nowe rozporządzenie, FSA rzekomo rozwiązuje problemy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa walut cyfrowych i innych zagrożeń dla kraju, jako że zamierza wzmocnić przemysł fintech w celu stymulowania wzrostu gospodarczego.

Chociaż zimne portfele nie są podłączone do Internetu, a tym samym zapewniają lepsze bezpieczeństwo zasobów cyfrowych, FSA sugeruje, że może istnieć ryzyko kradzieży wewnętrznej. Według źródła wiele giełd nie ma polityki, w której osoba odpowiedzialna za przechowywanie byłaby regularnie wymieniana.

Wcześniej w tym miesiącu FSA usłyszało argumenty za nie klasyfikowaniem Bitcoinów jako waluty. Podczas sesji plenarnej na 41. Zgromadzeniu Ogólnym Rady Finansowej i 29. Spotkaniu Pionu Finansowego profesor Iwashita Goto z Uniwersytetu w Kioto twierdził, że Bitcoin stał się czymś więcej niż środkiem transakcyjnym ze względu na jego bezgraniczne właściwości, które doprowadziły do pojawienia się go na całym świecie w trakcie jego  dziesięcioletniej historii.

Huobi.com dodaje 3 pary handlowe z XRP:

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, Hbus, operator amerykańskiej wersji czołowej giełdy kryptograficznej Huobi.com, uruchomił dziś trzy pary handlowe dla XRP: Dolar-XRP, Bitcoin-XRP i Tether-XRP.

Depozyty XRP mają być otwarte o godzinie 12:00 czasu PST w dniu dzisiejszym, podczas gdy transakcje i wypłaty zostaną uruchomione jutro o tej samej godzinie. Według prezesa Hbus, Franka Fu, XRP jest dwudziestym notowanym aktywem cyfrowym platformy, co daje Huobi.com łączną ilość par handlowych wynoszącą 51.

Komunikat prasowy charakteryzuje XRP jako „monetę o dużej wydajności i szerokiej użyteczności”. Wskazuje na liczne partnerstwa Ripple, które przyczyniają się do przyjęcia transgranicznej sieci płatności RippleNet.

Rynek Huobi.com po raz pierwszy został uruchomiony pod nazwą Hbus w czerwcu 2018 r. jako strategiczny partner Huobi Group – operatora flagowej giełdy kryptograficznej Huobi Global – zajmującej obecnie 8 miejsce na świecie. Usługi handlowe na amerykańskiej platformie zostały uruchomione w lipcu 2018 r. W styczniu tego roku operator z siedzibą w San Francisco, Hbus, przemianował giełdę Hbus na Huobi.com.

Po wielu spekulacjach XRP po raz pierwszy został notowany lutym tego roku na profesjonalnej gałęzi największej amerykańskiej giełdy kryptograficznej Coinbase. Pod koniec marca Coinbase dodał dalszą funkcjonalność dla tego aktywa, umożliwiając klientom dokonywanie transgranicznych płatności bez opłat za pomocą XRP i stablecoina USD Coin (USDC).

Aktualnie Huobi.com plasuje się jako 183. giełda kryptograficzna na całym świecie, notując około 90.000 dolarów w transakcjach w ciągu ostatnich 24 godzin.

Binance Chain uruchomiony:

Binance uruchomił swój mainnet Binance Chain i spodziewa się, że 23 kwietnia dokona swapu swojego rodzimego tokena Binance Coin (BNB), jak podaje ogłoszenie giełdy. Wiodąca giełda kryptograficzna po raz pierwszy ujawniła plany uruchomienia własnego Blockchaina w grudniu 2018 r., zamierzając zbudować podstawę do emisji nowych kryptowalut i ICO.

Binance Chain Explorer i Web Wallet będą dostępne dla wybranych partnerów w trybie testowania wersji beta i oczekuje się, że testy zostaną otwarte dla wszystkich „około 23 kwietnia 2019 r.”, podaje komunikat. 

Wraz z uruchomieniem Binance Chain, giełda dostarczyła szczegółów co do konwersji tokenów BNB ERC-20 na rodzime BNB (BEP2) oparte na łańcuchu Binance. W związku z tym Binance podkreślił, że po 23 kwietnia nie będzie wspierać wypłacania tokenów BNB ERC-20.

Innymi słowy Binance będzie wypuszczał więcej monet BEP2, ponieważ coraz więcej użytkowników konwertuje swój ECR-20 BNB na jego rodzimy BNB BEP2. Spalone zostaną również proporcjonalne ilości BNB ERC20, „utrzymując całkowitą podaż w obu sieciach na stałym poziomie”. Giełda nie będzie notować żadnych początkowych par handlowych, dopóki nie nastąpi konwersja pierwszej partii BNB.

Coinbase rozszerza działalność o 11 nowych krajów:

Według opublikowanego wpisu na blogu, główna amerykańska giełda kryptowalut i dostawca usługi portfela – Coinbase – i jego profesjonalna platforma handlowa Coinbase Pro wprowadziły konwersje krypto-krypto i handel do 11 kolejnych krajów Ameryki Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej. Produkt jest obecnie dostępny również w Argentynie, Meksyku, Peru, Kolumbii, Chile, Indiach, Hongkongu, Korei Południowej, Indonezji, na Filipinach i Nowej Zelandii.

Klienci korzystający z bazy monet w wyżej wymienionych krajach mogą teraz przechowywać, handlować, wysyłać i odbierać kryptowaluty. Giełda sugeruje w poście, że kryptowaluty przechodzą z obecnej „fazy inwestycyjnej” do „fazy użytkowej” po wielu nowych przypadkach użycia.

Może to przybrać formę zdecentralizowanych wersji tradycyjnych usług finansowych, takich jak pożyczki lub mikropłatności albo też naprawdę nowatorskie aplikacje kryptograficzne, o których jeszcze nikt nie pomyślał. Możliwość konwersji z jednego krypto na drugie będzie stanowić podstawę tej nowej zdecentralizowanej gospodarki.

– wyjaśnia giełda.

Niedawno Coinbase wprowadził kilka nowych rozwiązań, w tym dodanie wsparcia dla EOS, Augur i Maker oraz rozszerzenie o płatności transgraniczne. Ten ostatni rozwój umożliwia użytkownikom natychmiastowe wysyłanie i odbieranie pieniędzy, a także ich konwersję na lokalną walutę.

Wcześniej Coinbase uruchomił również Coinbase Card z Visa, która umożliwia klientom z Wielkiej Brytanii płacenie w sklepie i online za pomocą kryptowalut. Nowa usługa umożliwia Coinbase natychmiastowe przekształcenie funduszy kryptowaluty klientów w walutę fiducjarną w celu sfinalizowania zakupu.

Dzień na giełdach mija spokojnie:

Giełdy po upływie doby wykazują nieduże, mieszane ruchy. W top 10 wzrosty obserwujemy m.in. przy Bitcoinie – o 0,5%, Ethereum – o 3,4%, XRP – o 1,6%. Bitcoin Cash oraz Cardano razem notują spadek na poziomie 1%. Binance Coin swoim wynikiem zdecydowanie odstaje od reszty, notując wzrost o 11,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 43.9 mld dolarów.

źródła: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button