News

#64 Aktualności z dn. 21.09.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Unia Europejska będzie karać za cyberprzestępstwa; Rosja zaprasza górników kryptowalut; Korea Południowa wyprzedziła Chiny; IBM ściga się z Microsoftem w wykorzystaniu Blockchain; Malezja przygotowuje się na pełną legalizację kryptowalut; Kolejna czerwona fala na giełdach.

• Unia Europejska będzie karać za cyberprzestępstwa:

Komisja Europejska proponuje nowe kary za przestępstwa w sieci z udziałem kryptowalutw. W opublikowanym wczoraj dokumencie Unii Europejskiej, czytamy, że Unia ma zamiar wprowadzenia nowej dyrektywy dotyczącej przestępstw cyfrowych, powołując się na ostatnie zdarzenia związane z atakami ransomware’owymi w regionie i za granicą. Część tego planu wiązałaby się z utworzeniem europejskiej agencji zajmującej się cyberprzestępczością.

W projekcie jest plan wzmocnienia kar dla osób biorących udział w tego rodzaju atakach. Komisja powiedziała:

Proponowana dyrektywa wzmocni zdolność organów ścigania do zajęcia się tą formą przestępczości, poprzez rozszerzenie zakresu przestępstw związanych z systemami informatycznymi na wszystkie transakcje płatnicze, w tym transakcje za pośrednictwem wirtualnych walut.

To, że przywództwo UE przemieściłoby się w tym kierunku, może nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę dotychczasowe działania Ponadto ewentualne zmiany w przepisach UE odnoszące się do kryptokowalut mogłyby wykraczać poza przestępstwa związane z ransomwarem. W odrębnym oświadczeniu o oszustwach związanych z płatnościami niepieniężnymi w UE, urzędnicy stwierdzili, że istniejące statuty nie obejmują przestępstw związanych z tą technologią.

• Rosja zaprasza górników kryptowalut:

Alexander Drozdenko, gubernator regionu leningradzkiego w Rosji, wydał ogólne zaproszenie górników do korzystania z gruntów w regionie dla górniczych gospodarstw, proponując wykorzystanie Leningradzkiej Elektrowni Jądrowej (LNPP) jako miejsca na nowe wydobycie kryptowalut. Ogłoszenie pojawiło się w ramach trzeciego, corocznego, małego i średniego biznesu (tzw. Energy of Opportunities). Obecnych było ponad 600 właścicieli firm i przedstawicieli krajowych. Gubernator powiedział:

Do produkcji Bitcoina potrzebne są przede wszystkim duże powierzchnie do przetwarzania i tania energia elektryczna. Jak wiadomo, budowa LNPP-2 jest zakończona w Sosnovy Bor, a duże powierzchnie pierwszej elektrowni jądrowej są wolne. Obiekt elektrowni jądrowej w Leningradzie może być używany jako technopark zaprojektowany z myślą o taniej energii.

Oświadczenia odzwierciedlają rosnący nastrój wśród rosyjskiego rządu, przyjmującego kryptowaluty jako środek wzrostu krajowego. Ostatnie ogłoszenia o partnerstwie z Ethereum, a także otwarcie potencjalnych miejsc ICO, pokazują rosnące zainteresowanie Blockchain i kryptowalut.

• Korea Południowa wyprzedziła Chiny:

Po ogromnym wstrząsie na rynku Bitcoina w ciągu ostatnich kilku tygodni z powodu negatywnych wiadomości z Chin, wygląda na to, że transakcje Bitcoina pod względem wielkości wycofały się z Chin. W ruchu, który nie powinien być zaskakujący, okazuje się, że Korea Południowa wyprzedziła Chiny w całkowitym wolumenie obrotu Bitcoinem, jak donosi Joseph Young i Tuur Demeester za pośrednictwem Twittera.

Zmiana przetwarzania transakcji wskazuje, że przedsiębiorcy przenieśli się do Korei Południowej. Największa giełda w Korei Południowej przetwarza więcej transakcji niż Bitfinex i Bittrex. Przesunięcie to oznacza ruch społeczności Bitcoina z dala od Chin, gdzie organy regulacyjne potwierdziły, że wszystkie chińskie giełdy zostaną wkrótce zamknięte. Zmiana w kierunku Korei Południowej wskazuje na legalizację kryptowaluty w kraju w ostatnich miesiącach. Przejście to oznacza również, że wspólnota Bitcoina jest elastyczna. Ponieważ Bitcoin jest zdecentralizowaną kryptowalutą, żaden rząd nie jest w stanie zakazać korzystania z niego, a tym bardziej nie jest w stanie go kontrolować. Kraje zaczynają widzieć, że najlepszą drogą jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla waluty. Choć negatywne wieści o Chinach często odbierane są jako złe dla Bitcoina, to w rzeczywistości te ​​dynamiczne zmiany po prostu dowodzą, że Bitcoin od samego początku jest niezwykle elastyczny i wieloaspektowy.

• IBM ściga się z Microsoftem w wykorzystaniu Blockchain:

Technologia Blockchain rozwija się w przemyśle jak i sektorze finansowym. Jednak ostatnie badanie zwane „Blockchain Enterprise Survey” wskazuje, że firma IBM najskuteczniej wdraża rozwiązania oparte na Blockchain. Założone badanie przez firmę Juniper Research obejmowało czterystu najwybitniejszych ludzi z kadry kierowniczej i zakończyło się pozycją IBM, która znalazła się przed innymi gigantami branżowymi, takimi jak Microsoft czy Accenture. Badanie to pokazywało również zachęcające spojrzenie na przyszłość technologii Blockchain. Wśród tych, którzy odpowiedzieli, 67 procent twierdzi, że zainwestowało już ponad 100.000 dolarów w technologię, a 91 proc. twierdzi, że wyda co najmniej tę kwotę jeszcze w 2017 r.

W raporcie wskazano również, że świadomość technologii Blockchain wzrosła diametralnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co sugeruje znacznie większy paradygmat przyjęcia, niż wcześniej przypuszczano. Część raportu brzmiała następująco:

Jasne jest, że firmy z całej branży mają znacznie większe zrozumienie technologii bloków niż miało to miejsce 12 miesięcy temu. Wynika to częściowo ze wzrostu badań i rozwoju (R&D), zarówno tych wewnętrznych, jak i we współpracy z osobami trzecimi, z uznaniem, że Blockchain może zostać wdrożony w różnych przypadkach użycia. W miarę wzrastającej liczby projektów badawczych, zarówno wśród uczestników, jak i gdzie indziej w ich przemyśle, coraz częściej pojawiają się przedsiębiorstwa konkurujące, które zaczynają brać pod uwagę i zastanawiać się, czy powinny dążyć do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej w związku z wykorzystaniem tej technologii.

• Malezja przygotowuje się na pełną legalizację kryptowalut:

W następstwie niedawnych, bolesnych chińskich blokad związanych z kryptowalutami, inne kraje zaczynają być bardziej otwarte dla Bitcoina. Niedawne oświadczenie wicepremiera Tan Sri Muhammada Ibrahima z Banku Negara na Global Sympozjum na temat Rozwoju Instytucji Finansowych, wskazuje, że Malezja może otworzyć drzwi kryptowalutom.

Gubernator skierował się do szeregu różnych sektorów finansowych, jasno stwierdzając, że Bank Negara pracuje nad wytycznymi dotyczącymi walut cyfrowych. Powiedział:

Mamy nadzieję, że przed końcem roku pojawią się wytyczne związane z kryptowalutami, w szczególności dotyczące finansowania walki z praniem brudnych pieniędzy i terroryzmu. Chcemy zapewnić, że istnieją jasne wytyczne dla tych, którzy chcą wziąć udział w tym sektorze.

Chociaż nie jest to jednoznaczne stwierdzenie, sugeruje on, że rząd będzie legalizować Bitcoina jako walutę, oświadczenie wskazuje, że po dodaniu wytycznych, kraj ten umożliwi obywatelom uczestnictwo w legalnym rynku kryptowalut. Malezja była już postrzegana jako doskonała lokalizacja dla , a legalizacja doprowadziłaby do powstania masy nowych inwestycji w tym kraju.

• Kolejna czerwona fala na giełdach:

Miniona doba na giełdzie nie była owocem zarobku dla większości inwestorów. Największe kryptowaluty zanotowały straty – Bitcoin o 4,9%, Ethereum o 6,5%, a Litecoin o 7,5%. Najmniejszy spadek ceny wśród czołowych walut odnotował Dash, którego wartość zmalała jedynie o 1,2%. Z rynku wypłynęło ponad 10 mld dolarów i jego kapitalizacja wynosi na ten moment 126,4 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinidex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button